İçeriğe Yönlendir

Yanlış Yapıyorsun Dediler, Sana Yar Olmaz Dediler.

Muhittin Kaplan

Recommended Posts

Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Memleketim Adana'dan Kısmet Oldu 3 ay önce.  Almamalısın, Citroen Yaklaşma, Fransız Naylonu, Elegtronigi Problemli dendi. (Gerçi Scenic İçinde Aynısını Söylediler). Aynı Aracı Abim de kullanıyordu. Alayım mı dedim. "Kendini İyi hissedeceksin Al" dedi. Aldım.

Eksikleri

--Elektronik El freni, Ayak Altı Aydınlatma Var diyorlar ama bende yanmıyor, 2010 Olmasından Mütevellit BT yok, (2012 den itibaren mevcutmuş), 18 jant gereklimi acaba diye düşünüyorum, MP3 yok, Aracım Manuel (1.6HDI lerde robotik Otomatik var, 2.0 lar tam otomatik), Hidroaktif Süspansiyon (Yükseklik ayarlı Amortisör, 2.0 larda mevcut), Hafızalı Isıtmalı Koltuk (2.0 larda mevcut), kapı plastikleri üzerindeki kaplama soyuluyor. kalkışlarda biraz hantal bunu ağırlığa(~1500kg) bağlıyorum. Yakıt Ş.Arası 4.5-5, Ş. içi 8-9 yakıyor.

Artıları

--Fiyatı(55-65 bin aralığında temiz bulunabiliyor), konforu, Sürücü ve Ön Yolcu Koltuğu mükemmel, Yol sesini çok az alması, ses sistemi(scenicten iyi), çift bölgeli iklimlendirme (hanımla kavga sebebimiz),ön ve arka park sensörleri,(Park yerini ölçebiliyor ama hiç ihtiyacım olmadı),Bakım  (Yağ ,yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi, şanzuman yağı, sol aks keçesi değişimi,karter tıpası ve ufak tefek birkaç parça 600tl tuttu 15binkm için) tutuyor.

Bu arkadaş kendileri

V91zQR.jpg

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 14
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Hayırlı olsun motor 1.6 mı 2.0 mi? Bence güzel araç, saklama gözü eksikliği dikkatimi çekmişti sadece.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Teşekkür ederim. Aracım 1.6.
Saklama Gözü Yeterli Ama Bardaklık Büyük Eksiklik. Kol Dayamanın İçine Koymuşlar. Şaka Gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Bende geçen hafta1.6 2011 dynamique otomatik olanını aldım. Konusunu yakında açacağım.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Hayırlı olsun. :nazar:

Eski bir c4 picasso kullanıcısı olarak keyfini sür diyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Hayırlı olsun. Fransız için gerekçem olmasa da teybi dahi değişmemiş olsun isterim. Anladığım kadarıyla hassas elektroniğe sahip. Ya ehil kişiler müdahale edecek ya da orijinal kalacak. Bu şartlarda elektroniğinin sıkıntı çıkaracağını sanmam. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
9 saat önce, Sefa Çelik yazdı:

Hayırlı olsun. Direksiyon elektronik destekli mi yoksa hidrolik yağlı sistemm mi?

Hidrolik olarak biliyorum.

4 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Hayırlı olsun. Fransız için gerekçem olmasa da teybi dahi değişmemiş olsun isterim. Anladığım kadarıyla hassas elektroniğe sahip. Ya ehil kişiler müdahale edecek ya da orijinal kalacak. Bu şartlarda elektroniğinin sıkıntı çıkaracağını sanmam. 

Teyp değişmemiş, Bunların birde mp3 çalarlısı mevcut sonraki kasalarda.

9 saat önce, Mehmet Pınar yazdı:

Bende geçen hafta1.6 2011 dynamique otomatik olanını aldım. Konusunu yakında açacağım.

Hayırlı olsun, keyfini sürün.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Bizde citroene karsi bir onyargi var..Alip cok memnun olan cook kisi taniyorum.Ki aracini satip yine citroen aldi bazilari..

Herzman Kendine has cizgileri var.

Hayirli olsun..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Milletin lafına bakarsak araba sahibi olamayız😀 Fevkalade bir tercih olmuş güle güle kullanın sağlıklı mutlu günlerde. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Hayırlı olsun.Çalıştığım şirketi bir abi citroenci:). iki adet C4 sonrası C5 e geçti.Herhangi bir sorundan da bahsetmedi.Sıkıntı olsa sürekli aynı markadan araç almazdı herhalde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çok şık maşallah.

Ön yargılar kırılıyor artık.
Peugeot ve Citroen de kesinlikle tercihler arasına girdi.

Güle güle kullan.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Bende 6 ay kadar önce  Pejo 308  aldım, aldıktan sonra gördümki Pejo kullanmayan herkes Pejodan şikayet ediyor. Tamam 307 lerde bi elektrik sorunları var ama bukadarda  da ön yargılı olunmaz.

klasik muhabbet hep şu ;

Bende arabayı değiştirdim..

Hayırlı olsun ne aldın..

Pejo 308.. 90 bin tl civarına geldi.

Hmm o paraya daha iyi bişey alamazmıydın, çok sorunlu arabalar onlar. Ben Fransız sevmiyim.

he he sorunlu. :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
9 dakika önce, Hakan Gürsu yazdı:

Pejo kullanmayan herkes Pejodan şikayet ediyor. 

Zaten sorun da bu, insanlar hayatında binmediği demeyeceğim görmediği araba hakkında bile rahatlıkla yorum yapabiliyorlar. ‘’Bilmiyorum’’ sözcüğü bizim milletçe pek bilmediğimiz bir sözcük. Bilmiyorsa bilmiyorum diyebilmeli insan. 

Ön yargıları yıkmak da atomun çekirdeğini parçalamaktan zor. Benim arabayı gören herkesin içi gidiyor, ilk dediği bu Alfa’lar da güzel ama parçası pahalı. Açıp gösteriyorum internetten parçasının Vw ya da Ford’dan daha ucuz olduğunu, ikinci yorum yine aynı. Güzel araba ama yine de parçası pahalı😀

• Beğen 2
  • Mutlu 3
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Arıza istatistikleri var, okuyucu anketleri, tüv istatistikleri var. Bunlara göre genelde japonlar eb üst sıralarda, İtalyan ve Fransızlar en alt sıralarda. Gülü seven dikenine katlanır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

:nazar: hayirli olsun.

Bir pejo kullanicisi olarak Pejo citroenler sorunludur aman sakin bulasmayin sözünü daha cok yaymak gerekli bence. Yoksa bu arabalari bu fiyata bulamayiz :D

• Beğen 7
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
2 saat önce, Ahmet Gül yazdı:

‘’Bilmiyorum’’ sözcüğü bizim milletçe pek bilmediğimiz bir sözcük. Bilmiyorsa bilmiyorum diyebilmeli insan. 

Kesinlikle öyle. Bizim millette bilmiyorum mefhumu yoktur yerleşmemiştir. Adresi bilmezse bile tarif eder 😀

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
4 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Kesinlikle öyle. Bizim millette bilmiyorum mefhumu yoktur yerleşmemiştir. Adresi bilmezse bile tarif eder 😀

Unutmuşum ben bunu yaa, kötü güldüm 😀

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Hayırlı olsun. Abimde 2009 modeli var. Araç devasa büyük. Keyif sürülecekse 2.0 dizeli alınmalı. 1.6 dizeli manuel de bile ağır kalıyor . Bu araçta hayran kaldığım en önemli özellik yakıt olayı. Abimin arabası bakımsız. Hatta aşırı bakımsız. Buna rağmen şehir içi 6 litreyi geçmiyor. Daha önce abimle beraber c4 aldık 2.el. Farklı şehirlerden aldık ama fabrikadan arka arkaya çıkmış. Ben 1 sene kullandım ve abs beyin hatası sorunu yaşadım. Abim 3 sene sorunsuz kullandı. Citroen alınır ama geçmişi iyi bilinmeli. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
3 saat önce, Fırat Önal yazdı:

Hayırlı olsun. Abimde 2009 modeli var. Araç devasa büyük. Keyif sürülecekse 2.0 dizeli alınmalı. 1.6 dizeli manuel de bile ağır kalıyor . Bu araçta hayran kaldığım en önemli özellik yakıt olayı. Abimin arabası bakımsız. Hatta aşırı bakımsız. Buna rağmen şehir içi 6 litreyi geçmiyor. Daha önce abimle beraber c4 aldık 2.el. Farklı şehirlerden aldık ama fabrikadan arka arkaya çıkmış. Ben 1 sene kullandım ve abs beyin hatası sorunu yaşadım. Abim 3 sene sorunsuz kullandı. Citroen alınır ama geçmişi iyi bilinmeli. 

O rakamları ben göremiyorum. Abim 5.8 gördü ben hala 8 lerde geziyorum. 

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
10 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Çok şık maşallah.

Ön yargılar kırılıyor artık.
Peugeot ve Citroen de kesinlikle tercihler arasına girdi.

Güle güle kullan.

2015 sonrası BlueHDi motorlu Peuget 508 tam otomatik, piyasdaki çift kavramaları cebinden çıkarır ama gel gelelim ön yargı dedikleri... Benim naylon 3 yıla yaklaşıyor sürekli 508 takip ediyorum bakalım kısmet...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

2015 sonrası BlueHDi motorlu Peuget 508 tam otomatik, piyasdaki çift kavramaları cebinden çıkarır ama gel gelelim ön yargı dedikleri... Benim naylon 3 yıla yaklaşıyor sürekli 508 takip ediyorum bakalım kısmet...

Eat6 güzel.
Bmw de tork konvertörlü kulanıyor
Şu an 4x4 benim için elzem.

Olmasa kesinlikle ilgilenirdim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...