İçeriğe Yönlendir

2000 Model Passat 1.8T Düşük km Alınır mı?

Metin Genç

Recommended Posts

Metin Genç

selamlar.. 2000 model, manuel vites, yaklaşık 150küsür bin km de 1.8T passat 1 değişen 4 boyalı 

ne dersiniz alınır mı? nelere dikkat etmeliyim bu araçlarda, daha önce wv deneyimim hiç olmadı

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Alınmasına alınır ama km’ye aldanmadan iyi baktırmak gerek. Sağlam motordur. 

Yorum bağlantısı
Metin Genç
Şimdi, Mustafa Arıkan yazdı:

Alınmasına alınır ama km’ye aldanmadan iyi baktırmak gerek. Sağlam motordur. 

10 gündür kendime araba bakıyorum yani resmen tiksindim piyasadan ve dolandırıcı satıcılardan. 

ciğeri 5 para etmeyecek teneke parçalarına 40bin tl istiyorlar, bu araba tahminimce 36bin tl ye düşer fiyat olarak.

kıytırık arabalar yerine bunu alsam diyorum en azından konforlu,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Taşpınar

Hangi donanım bilmiyorum fakat temizsse fiyat uygun gibi geldi iyi baktirmak gerek , daha gecen hafta tavan dahil boyalı sunruflu 270 bin km 32 istiyordu 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Makyajli olsa iyiydi. Güzel arabadır. Rakam ne?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ikinci araç alacaksanız küçük araç almanız daha anlamlı olur. Derdi bakımı fiyatı küçük olur.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
37 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

otomatik değilse alın.

B5 kasa 1.8t lerde kullanılan Zf5 dünyanın en sağlam ve sorunsuz şanzımanlarından biridir, kronik sorunu yoktur ve şanzıman dişli oranları muazzamdır. Sorunsuz bir motor ve şanzıman. Neden öyle dediniz acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlker ERDOĞAN
Bir saat önce, Metin Genç yazdı:

selamlar.. 2000 model, manuel vites, yaklaşık 150küsür bin km de 1.8T passat 1 değişen 4 boyalı 

ne dersiniz alınır mı? nelere dikkat etmeliyim bu araçlarda, daha önce wv deneyimim hiç olmadı

Çok değerli bir abimizin aracı ilksahibinden 677735909

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
2 dakika önce, İlker ERDOĞAN yazdı:

Çok değerli bir abimizin aracı ilksahibinden 677735909

Kapora alınmıştır diyor satılmadı mı?

Yorum bağlantısı
İlker ERDOĞAN
Bir saat önce, Koray Demir yazdı:

Kapora alınmıştır diyor satılmadı mı?

İyi araba durmuyor 👍

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
4 saat önce, Koray Demir yazdı:

B5 kasa 1.8t lerde kullanılan Zf5 dünyanın en sağlam ve sorunsuz şanzımanlarından biridir, kronik sorunu yoktur ve şanzıman dişli oranları muazzamdır. Sorunsuz bir motor ve şanzıman. Neden öyle dediniz acaba?

sorunsuz otomatik şanzıman yoktur. Ha revizyon yapılır tamir olur ayrı konu.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Bu motor yakıt konusunda baya müsrif onu biliyorum.Yakıt sorununuz yok ise alınabilir.Aynı kasanın  10 sene önce 1.9 tdi kullanmıştım.Ozamnlar çok konforlu ve rahat gelmişti.Yakıtıda çok düşüktü.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Uzun yıllar kullandık. İlk aldığımız 1.8 modeliydi , 3 yıl kullandıktan sonra 1.8T modeli denk gelince hemen değiştirdik. 6-7 yıl bizde kaldı, sonrasında bahçe işi çıkınca satıp Duster aldık. Piyasası iyi olan bir araç, temizi hemen el değiştiriyor. LPG ile çok uyumlu ve oldukça konforlu bir araç Günümüzün D sınıfı araçları gibi sessiz , T olanları performans olarak tatmin edici.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bende aynı soruyu merak ediyordum. B5 alıp toplamak gibi. tabı dağınığı alınmaz o ayrı. 5 pahalı olsun toplu olsun.

13 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

otomatik değilse alın.

düz viteslisinin vites oranları nasıl? jetta 1.6 gibiyse vay halimize. 3 bin devirde 100 yapıyor.

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

manuel ve 1.8T kaçmaz... hız seviyorsanız ciddi güçlere açık motor bobin enjektör turbo yazılım derken müthiş oluyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bu işin formülü bir yerde yazıyormu? cidden merak ediyorum. bir sleeper yapmak lazım. emekli amca passatı mesela.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

98 model 1.8 T modelini sıfır alıp 320.000 KM kadar kullandık. Bakımları düzgün yapıldıktan sonra çok sorunlu bir araç değil, zamanında 150 BG turbo motor bize harika gelirdi, konforlu güzel ivmelenen güven veren bir araçtı. LPG ile uyumu iyi, ağırlığı ve turbo olduğu için gaza ister istemez yükleniyorsunuz dolayısı ile yakıtta ona göre değişiyor. 18 yaşında araçtan bahsediyoruz almadan önce iyi bir baktırdıktan sonra, bakımını ve değişmesi gereken parçaları değiştirip keyifli binilebilir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
otomatik değilse alın.

Hocam neden otomatik değilse alın dediniz.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
2 saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

bu işin formülü bir yerde yazıyormu? cidden merak ediyorum. bir sleeper yapmak lazım. emekli amca passatı mesela.

Bu motoru çok tun eden oldu. Forumlarda istemediğiniz kadar çok setup bulabilirsiniz. Motor içi sağlamdır. Güzel güçler alınır. 

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Bu motor yakıt konusunda baya müsrif onu biliyorum.Yakıt sorununuz yok ise alınabilir.Aynı kasanın  10 sene önce 1.9 tdi kullanmıştım.Ozamnlar çok konforlu ve rahat gelmişti.Yakıtıda çok düşüktü.

Ahmet bey kullandınızmı. Müsrif demişsiniz. Bu araçtan iki tane eskittim. 2000 modeli ve 2003 modeli. Lpg ile inanılmaz uyumlu. 9-10 lt arası tüketir şehir içi Lpg de. 260 km hızı bakımlısı görür. Temizini bulsam hiç düşünmeden alırım makyajlı kasa hıngline 2 sini. Ve otomatikte hayatta üzmez.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Genel olarak yazayım;

Motor olarak gerçekten üzmeyecek bir motor. Hem güç hem sağlamlık olarak. 

LPG ile uyumu çok iyi. Sorun yaşatmaz.

Her parçası her kalitede istediğiniz an bulunur. Hala yetkili serviste bile en ufak trim parçasına kadar bulunuyor. (Doğuş’un İstanbul deposundan geliyor.) Yan sanayisi de istemediğiniz kadar. 

Motor elektronik sorunları yok denecek kadar az. Boğaz kelebeği problemi görülür belki. Genel elektronik sorunu konfor modülü ve kapı kilitleri problemleri var. Çözümleri kolay. Kendi aracımda hepsini kendim hallettim. 

Otomatik şanzımanı ZF 5hp19. Gayet sağlam bir şanzıman. Kullanım olarak bir olumsuzluğu yok. Zaman içinde revizyon isteyebilir. Benim aracımda tork konvertörden problem yaşadım. 1.8T’de otomatik şanzıman daha uzun ömürlüdür. Benim araç 1.9 TDI. Fazla torka (+350Nm) dayanamadı. Aracım yazılımlı.

Kaporta kısmı da iyidir. Pas gibi durumlara hiç rastlamadım. 

Highline’lar zamanına göre baya dolu. (Elektrikli hafızalı ısıtmalı koltuklar, xenon farlar, yağmur sensörü, far yıkama, solar sunroof(2001 sonrası) filan var.)

Ustası da boldur. Çözülemeyen problemi yoktur.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Aslinda kaportasi saglam ancak boya yanikli, ici duzgun, emekli amcadan bulsak 1.8t yi...

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...