İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Yol Bilgisayari Hız Sabitleyici ——— Olması

Olcay Türkmen

Recommended Posts

Olcay Türkmen

Merhaba aracım 2016 1.6 benzin otomatik fiesta. Araci 2 ay önce aldim ve aldiktan sonra ilk olarak motor ariza ışıgi yakti bir kaç gün sonra geçti. Sonra km hariç diğer yol bilgisayrim ve hiz sabitleyici ve diger ölçmeler——— bu sekilde çizgi oluyor. Arabayi P moduna alip gaz verdigimde arabada bir sallanma titreme oluyo. Ama araci stop edip tekrar çalistirdigimda düzeliyo. Servise gittim enjektorlerden yakit pompasindan ve tesisatindan olabilir dediler. 8 bin masraf dediler. Daha sonra bir ustaya götürdum cihaza bagladi enjektorleri temizledi 2 hafta normaldi sonra yine yapti. P0204 arizasi verdi. 4. Enjektoru degistirdi ama yine aynisi oluyo.ustayi aradim ayni oldugunu soyledim. Bu sefer enjektorlere gelen tesisata bakalim dedi. Sorunu bilen lutfen yardimci olsun kafayi yemek uzereyim. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

tamirciler nasıl para çarparım derdinde, düzelmeyiz biz, yok arkadaş, basit bir hız sensörü olayını yapmayıp dolandırıp uzatan ustacıklar, bunların bunu yaptığında ömür boyu meslekten men edilmesini sağlayan ve izleyen hatta sınırıdışı eden bir kurum olsa keşke, gerçi herşeye böyle kurum lazım bizde, o zaman ülke nüfusu bayağı bir azalırdı sanırım, neyse yine hep yazdığımı yazayım, yazık bu Vatana (sadece topraklara)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
21 dakika önce, Olcay Türkmen yazdı:

Merhaba aracım 2016 1.6 benzin otomatik fiesta. Araci 2 ay önce aldim ve aldiktan sonra ilk olarak motor ariza ışıgi yakti bir kaç gün sonra geçti. Sonra km hariç diğer yol bilgisayrim ve hiz sabitleyici ve diger ölçmeler——— bu sekilde çizgi oluyor. Arabayi P moduna alip gaz verdigimde arabada bir sallanma titreme oluyo. Ama araci stop edip tekrar çalistirdigimda düzeliyo. Servise gittim enjektorlerden yakit pompasindan ve tesisatindan olabilir dediler. 8 bin masraf dediler. Daha sonra bir ustaya götürdum cihaza bagladi enjektorleri temizledi 2 hafta normaldi sonra yine yapti. P0204 arizasi verdi. 4. Enjektoru degistirdi ama yine aynisi oluyo.ustayi aradim ayni oldugunu soyledim. Bu sefer enjektorlere gelen tesisata bakalim dedi. Sorunu bilen lutfen yardimci olsun kafayi yemek uzereyim. 

garanti?

Yorum bağlantısı
Olcay Türkmen
(düzenlendi)

12 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

tamirciler nasıl para çarparım derdinde, düzelmeyiz biz, yok arkadaş, basit bir hız sensörü olayını yapmayıp dolandırıp uzatan ustacıklar, bunların bunu yaptığında ömür boyu meslekten men edilmesini sağlayan ve izleyen hatta sınırıdışı eden bir kurum olsa keşke, gerçi herşeye böyle kurum lazım bizde, o zaman ülke nüfusu bayağı bir azalırdı sanırım, neyse yine hep yazdığımı yazayım, yazık bu Vatana (sadece topraklara)

Ali bey sorun hız sensörümüdur bendede acaba. Bu ariza dizel veya benzinli araçta farklilik gosterirmi?  Bendeki ariza kodu P0204

8 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

garanti?

Yok malesef

tarihinde Olcay Türkmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 saat önce, Olcay Türkmen yazdı:

diger ölçmeler———

Hız sensörüne bi baktırın. VSS sensörü diye de geçer.

Yorum bağlantısı
Olcay Türkmen

Tesekkur ederim. Peki bu Vss enjektorlerin basınc degerini yada dogru calismayip P0204 gibi arizaya sebep olabiliyormu?

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Enjektör kablo tesisatı da dikkatlice gözden geçirilmeli. O da bu hatayı verebilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aynı konuyu Başka yere yazmayın lütfen.. 

Diğer konulara yazdığınız mesajları sildim.. cevapları buraya taşıdım.. 

Yorum bağlantısı
Olcay Türkmen

Bunlarida dikkate alip yeniden baktirmaliyim sanirim 

Yorum bağlantısı
Olcay Türkmen
14 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Aynı konuyu Başka yere yazmayın lütfen.. 

Diğer konulara yazdığınız mesajları sildim.. cevapları buraya taşıdım.. 

Yardimci olan birisi olur diye yazdim çözüm bulabilmek için mehmet bey. Olabilecekseniz sizdende destek isteyebilirim 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
18 dakika önce, Olcay Türkmen yazdı:

Yardimci olan birisi olur diye yazdim çözüm bulabilmek için mehmet bey. 

Forumdaki üyelerin genel.. her konuyu okuyor zaten.. Siz her yere yazınca aynı mesajı defalarca okumuş oluyor.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben aküyü değiştirir denerdim.. 

Düzelmez ise tesisatın ve enjektörün sağlamlığından eminsem beyinden şüphelenirdim.. 

Yorum bağlantısı
Olcay Türkmen

Ama şöyle bir durum oluyor. Öyle birsey ki ustaya goturmek istedigimde ariza olmuyo yapmiyor ne zaman ayrilsam dukkanda ariza yapiyo. Ustada dogal olarak ariza oluşmadan göturdugumde cihaza bagladiginda hata gorunmuyor diyor. Bu hafta sonu ariza koduna gore bakip 4.enjektoru degistirdi ama cozulmedi. Bu hafta sonu tekrar gidip VSs sensorunu ve dediginiz gibi enjektor ve tesisatini kontrol ettiricem. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 dakika önce, Olcay Türkmen yazdı:

Ama şöyle bir durum oluyor. Öyle birsey ki ustaya goturmek istedigimde ariza olmuyo yapmiyor ne zaman ayrilsam dukkanda ariza yapiyo. Ustada dogal olarak ariza oluşmadan göturdugumde cihaza bagladiginda hata gorunmuyor diyor. Bu hafta sonu ariza koduna gore bakip 4.enjektoru degistirdi ama cozulmedi. Bu hafta sonu tekrar gidip VSs sensorunu ve dediginiz gibi enjektor ve tesisatini kontrol ettiricem. 

Servisteki IDS ile bakılmalı bence.. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba, 

bence burda birbirini tetikleyen arızalar var. Önce voltmetre bulup akünüzü düzgünce ölçsünler. Sonra hata koduna bakalım. Hata kodu internette arayınca, 4 numaralı enjektör devre arzısaı olduğu görülüyor. 

İlk önce çalışan bir enjöktör ile , arıza veren enjektörü değiştirin. Yani 1 numara arıza vermiyor ise 1 ile 4 numaranın yerlerini değiştirin. 

Hata yine 4 numaradan gelirse, kablo yada yakıt tesisatı sorunlu. Ama kod değişir ve 1 numaradan hata alırsanız enjektör sorunu vardır, değiştirin. 

Bir diğer hususta, enjektörleri yöneten ecu ye giden fişler. fişler oturmuyor veya fişte hasar var ise hata yaratabilir. 

Saygılar 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
14 dakika önce, Olcay Türkmen yazdı:

Tşk ederim ilginiz icin

Hata görmedim demesi saçma, Arabanın ecu içinde hafizada kayıtlıdır bunlar. bakınca görmesi lazım. Ayrıca silmezseniz silinmez. 

Yorum bağlantısı
Olcay Türkmen

Ali bey merhaba. Bakan ustada ayni seyleri denedi sanirim deneme yanılmayla yer degistirerek anlamaya calisalim dedi. 4. Enjektor arizali dedi. Degistirdik.Bütün sensörleri soketlerini sokup temizledim dedi. ( bana söyledigi bu yönde tabiki). Ben  manisada yaptirdim aracı.  2 km gitmeden  izmire daha aynı arizayi yapti. Toplam 4 kez yolda bu sekilde ariza verdi.  Aradim ustayi bana dedi stop et çaliştir ariza silinecek hafta sonu tekrar gel tesisat sistemine bakalim dedi. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
4 dakika önce, Olcay Türkmen yazdı:

Ali bey merhaba. Bakan ustada ayni seyleri denedi sanirim deneme yanılmayla yer degistirerek anlamaya calisalim dedi. 4. Enjektor arizali dedi. Degistirdik.Bütün sensörleri soketlerini sokup temizledim dedi. ( bana söyledigi bu yönde tabiki). Ben  manisada yaptirdim aracı.  2 km gitmeden  izmire daha aynı arizayi yapti. Toplam 4 kez yolda bu sekilde ariza verdi.  Aradim ustayi bana dedi stop et çaliştir ariza silinecek hafta sonu tekrar gel tesisat sistemine bakalim dedi. 

Sizin arabada sarı arıza lambası yanmıyormu ?

Yorum bağlantısı
Olcay Türkmen

Yol ciktiktan sonra 3 kez bu şekilde ariza verdi bende stop edip yola devam ettim 4. Ariza da motor ariza ışigi yandi. Ama gidip bağlatamadim işimden dolayi. Alakasi varmidir bilmem ama dün akşam depoyu fulledim ve benzilikte çalistirdim arabayi söndu ışık. Ama Ecu ya kayit yapmistir sanirim 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
1 dakika önce, Olcay Türkmen yazdı:

Yol ciktiktan sonra 3 kez bu şekilde ariza verdi bende stop edip yola devam ettim 4. Ariza da motor ariza ışigi yandi. Ama gidip bağlatamadim işimden dolayi. Alakasi varmidir bilmem ama dün akşam depoyu fulledim ve benzilikte çalistirdim arabayi söndu ışık. Ama Ecu ya kayit yapmistir sanirim 

Sizin arabanız arıza nasıl yapıyor yani, ne yapıyor, nasıl anlıyorsunuz arızayı. Yolda giderken stopmu ediyor. Vuruntumu yapıyor. 

Yorum bağlantısı
Olcay Türkmen
(düzenlendi)
4 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Sizin arabanız arıza nasıl yapıyor yani, ne yapıyor, nasıl anlıyorsunuz arızayı. Yolda giderken stopmu ediyor. Vuruntumu yapıyor. 

Araç yolda ilerlerken bi tak yapiyor hafif ve tekleme. Sonra km gostergesi haric diger sayaçlarin hepsi ——— oluyo ve araç kendini korumaya alip çekisten düşuyor sanki. Gaz yemiyor gibi. Vites geçisleri 3 bin devirde yapmaya basliyor. Araba sabit iken de hafif gaz vermede sarsınti ve tekleme yapiyo ama bir kez stop edip çalisinca tüm sorun geçiyor

tarihinde Olcay Türkmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
17 saat önce, Olcay Türkmen yazdı:

Araç yolda ilerlerken bi tak yapiyor hafif ve tekleme. Sonra km gostergesi haric diger sayaçlarin hepsi ——— oluyo ve araç kendini korumaya alip çekisten düşuyor sanki. Gaz yemiyor gibi. Vites geçisleri 3 bin devirde yapmaya basliyor. Araba sabit iken de hafif gaz vermede sarsınti ve tekleme yapiyo ama bir kez stop edip çalisinca tüm sorun geçiyor

Merhaba 

Yolda ilerlerken gaza yüklendiğiniz bir andamı oluşuyor budurum. benim başıma gelen bir vukuat var. Eğer sizdeki durum buna benziyo ise elektrik sisteminde parazit yapan bir durum var. sıfır bir akü alıp denemenizi tavsiye etsem , çokmu pahalı olur. 

tavsi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...