İçeriğe Yönlendir

99 Mondeo Ghia ile Bende Aranıza Katıldım

Mücahit Erdem

Recommended Posts

Mücahit Erdem

Merhaba arkadaşlar.uzun araştırmalar sonucunda ben de 99 model otomatik vites lacivert hb Ghia aldım.uzun süredir foruma üye olmadan konuları okudum ve sizler sayesinde bu araç hakkında epeyce bilgi sahibi oldum bu sebeple herkese teşekkür ederim

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mücahit Erdem
28 dakika önce, Haşmet Güngör yazdı:

Hoş geldiniz ,Hemşehri olduğumuzu görüyorum.

Hoş buldum. Aslen Konyalıyım, hanımın görevi nedeniyle Muş ta bulunuyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mücahit Erdem
2 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Hoşgeldiniz.. Mk 2'nin en iyisi.. 

Evet Mehmet Bey uzun süre araştırdım forumdan okuduğum kadarıyla hem yeni tip motor olması hem de donanım olarak dolu olması sebebiyle 99 model ilk tercihimdi.Çok şükür gönlüme göre istediğim renk aracı buldum.İnşallah hem şanzıman açısından hem de araç açısından sorun yaşayıp pişman olmam

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Hoş geldiniz.
Şanzıman yağı Castrol Dex 2 En kısa sürede değişimi yapın. İki partide yağın çoğu değişmiş oluyor. Şanzıman yağı değişmez diyenleri önemsemeyin. Güle güle kullanın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mücahit Erdem
Hoş geldiniz.
Şanzıman yağı Castrol Dex 2 En kısa sürede değişimi yapın. İki partide yağın çoğu değişmiş oluyor. Şanzıman yağı değişmez diyenleri önemsemeyin. Güle güle kullanın.
Tavsiye için teşekkürler şuan için bulunduğum ilde değiştirme imkanim yok.yaptigim kontrol neticesinde yağ çok kötü görünmüyor iki sene önce değişmiş.yazin Konya'ya gittiğim zaman hem motorun hem şanzımanın detaylı bakımını yaptıracam.malum dört kez yanıp sönen airbag lambası ikazı benim arabada da var.ilk aldığım da altı kere yanıp sönüyordu hafta sonu koltuk altındaki soketleri WD 40 ile temizledim 4 kere yanıp sönmeye başladı.bu gibi ufak tefek sorunlari halletmek için yazı bekliyorum
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Hoş geldiniz...
Mondeo'nun en iyi kasasıdır, forumda da yeterince bilgi mevcuttur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Tavsiye için teşekkürler şuan için bulunduğum ilde değiştirme imkanim yok.yaptigim kontrol neticesinde yağ çok kötü görünmüyor iki sene önce değişmiş.yazin Konya'ya gittiğim zaman hem motorun hem şanzımanın detaylı bakımını yaptıracam.malum dört kez yanıp sönen airbag lambası ikazı benim arabada da var.ilk aldığım da altı kere yanıp sönüyordu hafta sonu koltuk altındaki soketleri WD 40 ile temizledim 4 kere yanıp sönmeye başladı.bu gibi ufak tefek sorunlari halletmek için yazı bekliyorum
4 kere yanıp sönmesi emniyet kemeri gergisinde hata var demektir. Ben olsam dikkate alırdım.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mücahit Erdem
14 saat önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Hoş geldiniz...
Mondeo'nun en iyi kasasıdır, forumda da yeterince bilgi mevcuttur

2 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Hayırlı olsun, hoşgeldiniz.

3 saat önce, ÜMİT TÜRK yazdı:

hayırlı olsun hoşgeldiniz.  en doğru tercihi yapmışsınız. 

teşekkürler hoş buldum

Yorum bağlantısı
Yusuf Taş

Hoş geldiniz, aracınız hayırlı olsun, keyifli, kazasız belasız sürüşler dilerim.

Yorum bağlantısı
Mücahit Erdem
4 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

selam Hosgeldiniz.

arabayi da gorsek daha cok mutlu olacagiz..😊

4 saat önce, Yusuf Taş yazdı:

Hoş geldiniz, aracınız hayırlı olsun, keyifli, kazasız belasız sürüşler dilerim.

2 saat önce, Onur Çelebi yazdı:

Hayırlı olsun güle güle kullanın :nazar:

hoş buldum teşekkür ederim.fotoğrafları da yükleyecem en kısa sürede

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Hoş geldiniz. Bende kullandım bu kasa mondeodan. Uzun yolda konforu mükemmel. Hatta mk3 kasadan daha rahattı diyebilirim. Sanki performansıda daha iyiydi.

Yorum bağlantısı
Mücahit Erdem

Hafta sonu yıkama fırsatı buldum ve ufak bi gezinti yaptım yalnız size sormak istediğim bir konu var. Aracı denemek için düz bir yolda son hız denemesi yaptım, ivmelenmesi güzel 170 e kadar 3 ü viteste zorlanmadan yürüyor ama 175 gibi 4 üncü vitese geçiyor daha da hizlanmiyor 180 in üzerine çıkamadım. S de de E de de durum aynı. İşin açıkçası ben daha da hızlanmasını beklerdim araç 175000 km de.sizce normal midir yoksa bir sorun mu var 770c74bec97c27624c4ff22ceb9fc025.jpg668b04a99e0825cec3b7329ad811d620.jpgc0cdaee40c294705aa73230083896aac.jpg77cc361b90b7a87ebaa7e97b5af068fd.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

LPG varmı ? benzin mi. Normalde çıkması lazım,220 yi geçmez  kesici vardır.Yılına göre Km düşük. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
On 02.04.2019 at 20:58, Mücahit Erdem yazdı:

iki sene önce değişmiş.

Hayırlı olsun. Acil olarak yağ değişimi yapılmalı.

Hatta bu yaştaki araçta tüm sıvıların değişimi çok iyi olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mücahit Erdem
LPG varmı ? benzin mi. Normalde çıkması lazım,220 yi geçmez  kesici vardır.Yılına göre Km düşük. 
LPG var Haşmet hocam sürekli şehir içi binildigi için sağır kalmış gibi geldi.otomatik olduğu için çok fazla zorlamakta istemedim 3 4 km gitti 180le sonra bıraktım
Yorum bağlantısı
Mücahit Erdem
Hayırlı olsun. Acil olarak yağ değişimi yapılmalı.
Hatta bu yaştaki araçta tüm sıvıların değişimi çok iyi olur.
Teşekkürler.yağ ve filtre değişimi yeni yapılmış geri kalan sıvı mekanik bakımlarını da yazın memlekete gidince yaptiracam
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
5 saat önce, Mücahit Erdem yazdı:

Hafta sonu yıkama fırsatı buldum ve ufak bi gezinti yaptım yalnız size sormak istediğim bir konu var. Aracı denemek için düz bir yolda son hız denemesi yaptım, ivmelenmesi güzel 170 e kadar 3 ü viteste zorlanmadan yürüyor ama 175 gibi 4 üncü vitese geçiyor daha da hizlanmiyor 180 in üzerine çıkamadım. S de de E de de durum aynı. İşin açıkçası ben daha da hızlanmasını beklerdim araç 175000 km de.sizce normal midir yoksa bir sorun mu var 

O/D Off yapıp 3. vitesle hızlanmalıydın. 

4. vitesle son hıza çıkamaz bu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...