İçeriğe Yönlendir

Focus l - Subap Sıkıntısı ve Ayarı

Vahit Yalçınkaya

Recommended Posts

Vahit Yalçınkaya
(düzenlendi)

Mrb. abilerim kardeşlerim focus 1 im  var 2001 model 1.6 zetecs brc lpg li gazda ve benzinde  tam gaz basıyorum gitmiyor  5.viteste 120-140 km/hız  yapıyor kompresör testi yaptırdım   değerler 13 10 10 13 bar çıktı sizce ne yapmalıyım subab ayari oluyormu??  Olursa Subab ayarı mı??? Sıfırdan Üst kapak mi?? 

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
baslik duzeltme
Yorum bağlantısı
Koray Demir

2 ve 3. silindir değerleri düşük yani kompresyon kaçağı var. Motor arıza ışığı yanıyor mu?

Yorum bağlantısı
Vahit Yalçınkaya

Evet 2 ve 3 cü silindirde 3 bar kacak eksiklik var ariza lambasi yanmıyor yağ eksiltme yok yeni 10.000 km oldu bir gram eksiklik yok extradanda ona şaşırıyorum lpg araç 1lt falan eksiltir diye düşünüyordum

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Subap ayarı kolay kolay bozulmaz. Size iyi bir teşhis yapacak ehil usta lazım. Ateşleme sorunu mevcut değil ise gerekirse üst kapak sökülüp subapların durumu hakkında görsel kontrol yapılacak.

Yorum bağlantısı
Vahit Yalçınkaya
46 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Subap ayarı kolay kolay bozulmaz. Size iyi bir teşhis yapacak ehil usta lazım. Ateşleme sorunu mevcut değil ise gerekirse üst kapak sökülüp subapların durumu hakkında görsel kontrol yapılacak.

Ustam iyi aslında ateşleme sistemini komple yeniledik değişen birşey olmadı kompresör   testi yaptık siboblar oturma yapmış dedi memnun değilsen sil baştan üst kapak yapalım dedi bende Sibob Ayarı ile düzelirmi diye danışmak istedim aslında

Yorum bağlantısı
Koray Demir
29 dakika önce, Vahit Yalçınkaya yazdı:

Ustam iyi aslında ateşleme sistemini komple yeniledik değişen birşey olmadı kompresör   testi yaptık siboblar oturma yapmış dedi memnun değilsen sil baştan üst kapak yapalım dedi bende Sibob Ayarı ile düzelirmi diye danışmak istedim aslında

Açılınca karar verilir o zaman. Zira ayar yapmak için de üst kapak sökülecek. Subaplar kavlamışsa geri dönüşü yok yenilenmesi gerekir yoksa silindir bloğu, gömlekler ve pistonlara kadar masraf uzar gider.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...