İçeriğe Yönlendir

Alınık Fiesta

Recep Güney

Recommended Posts

Recep Güney

Merhaba arkadaşlar. Sadece şehir içi işe git gel için 1.25flair fiesta bakıyorum. Lpgli 150 bin km de. Klima yok. Yanlar boyalı. Büyük kazası yok dedi satıcı. Yarın araca bakacağım, ekspere de götüreceğim. Kullanıcılara sorum nelere dikkat etmem lazım. Aracı alınca yağ filtre bakımını yapacağım hemen ancak araç her ne kadar fazla fiyatlı olmasa da malum bazı parçalar 300-500-1000 TL gibi garip fiyatlara satılabiliyor. Nesine dikkat etmem lazım? Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

1.İç  havalandırma ızgaraları sağlam mi?

2.Kapı iç döşemeleri ve Cam iç sıyırıcı çıtaları sağlam mı?

3. Test sürüşünde devir takılı kalması  var mi?

4. Km göstergesi 5 hane ve 99.999 sonrası sifirlaniyor. Yani 150 bin denen araç 250 de olabilir. 

5. Lifte çıkartıp  yağ kaçağı var mi bakmak lazım. Özellikle şanzıman  yağı  havalandırmadan  kaçak yapabiliyor.

6. Klima - kalorifer  sıcak ve soğuk ayarları çalışıyor mu bakmak lazım. Klima kart arızası meşhur. AC  düğmesi  kapalı iken soğuk ayarda sıcak ufleyebiliyor.

7. Polen filtresi kutusunun etrafından yada  motor iç silecek  kolunun olduğu yerden  içeri su alabiliyor.

8. Sinyal silecek kolu problemli olabiliyor. Sinyal verirken  uzun far takılı kalabiliyor.  

Araçtan soğutmadim umarım  seni😀

Temizi olursa  tadından yenmez bir araçtır. Öyle  ki 2013 titanyum x 115 bg aracımdan eski fiestamdan aldığım tadı  almıyorum.

Fiyat ne bu arada?

Link var mı? 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Recep Güney

1-2-3-8 e bakacağım, 4 ü sigortacım bakacak inşallah.5 i exper arkadaşımın babası o bakacak 6 ve 7 klima olmadığı için olmaz nasıl olsa. 14750 yazmış pazarlık yapcaz link i eklemeye çalışacağım. Temiz klimalı 2001 giha bulmuştum ama bursa da idi 23 e satıldı bu baya uygun 1500 - 2000 masraf edersem adam olur gibi.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sahibinden-fiesta-flair-679784226/detay

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Eğer bu araba 150 bin km de ise bende 20 yaşındayım . Fren pabuçları bile bitmiş. Arabanın butun kaporta parçaları farklı ton. Parça birleşimleri bir taraf yakın , biri taraf uzak, aşağısı yakın , yukarısı uzak. Ben bundan uzak dururdum. 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Recep Güney
Eğer bu araba 150 bin km de ise bende 20 yaşındayım . Fren pabuçları bile bitmiş. Arabanın butun kaporta parçaları farklı ton. Parça birleşimleri bir taraf yakın , biri taraf uzak, aşağısı yakın , yukarısı uzak. Ben bundan uzak dururdum. 
Serkan bey araç yanlardan komple boyalı, fotoğraflardan fren balata sının bittiğini nasıl anladınız merak ediyorum

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
3 dakika önce, Recep Güney yazdı:

Serkan bey araç yanlardan komple boyalı, fotoğraflardan fren balata sının bittiğini nasıl anladınız merak ediyorum

Fren balatasi bitmis dememis pedal pabuc lastigi erimis demis..

Ayrica tapatalk imzanizi kapatirmisiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Güney

Pardon sabah sabah afyonum patlamamış demekki yanlış anlamışım, kusura bakmayın. 20 bin tlye kadar şehir içi kullanmak için araç arıyorum seçenekler böyle oluyor malesef.

Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru

Bu aracı alıp en az 10 binde harcarsınız. Kaput izalatoru bile kesilmiş

Yorum bağlantısı
Recep Güney

Eskiden tramer den km bilgileri de geliyordu, şimdi onu kaldırmışlar, bunu öğrenmenin bir yolu var mı acaba?

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Arda Bülent Güzel

Bizim usta 97 model Brodwayı 16.000 tl aldı. Bunlar onun yanında bedava valla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
9 dakika önce, Murat Atagenç yazdı:

SU güzelmiş :)

Evet bende beğendim makul sayılır fiyat.

Aglak surat almayın gulen sürat bakın.  Ekspertiz yalan dolan. Gerçek bir ford ustası baksın motor kompresyon vs olcsun hatta. Şuan eski araçlarda ilk baktığım soğutma suyu yağ tortu vs var mı su kaçağı vs

1 dakika önce, Arda Bülent Güzel yazdı:

Bizim usta 97 model Brodwayı 16.000 tl aldı. Bunlar onun yanında bedava valla.

Rni mi temiz ise dertsiz araba :)

8 saat önce, Recep Güney yazdı:

Eskiden tramer den km bilgileri de geliyordu, şimdi onu kaldırmışlar, bunu öğrenmenin bir yolu var mı acaba?

PTT uygulaması indirip sorgulama yapabilirsiniz 6 lira mı ne

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
PTT uygulaması indirip sorgulama yapabilirsiniz 6 lira mı ne

Rni aynen.
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Hastası çok doğrudur. Hatta yeniden üretilse satabilirde. Ama benim kendi görüşüm 20 yaşından büyük aracın trafiğe çıkmaması yönünde.
Modelli sembolden halliceler. Çürük olmazsa
Yorum bağlantısı
Koray Demir

İlandaki fiesta neresinden baksam içime sinmiyor acil değilse vazgeçin. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Recep Güney

İlandaki araçtan vazgeçtim, 14 bine almadığım araç 15 e başkasına satıldı nasip değilmiş. 5 yıl focus 2.5 kullanmış biri olarak Ford hayranıyım o yüzden fiesta arıyorum şehir içi kullanmalık, bütçe çok değil, forumdaki araçları da takip ediyorum inşallah gönlümüze göre birşey bulabiliriz.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Fiyat  max. kaç olacak?  Ben de arayıştayım bir kaç gündür. Paylaşalım.

Yorum bağlantısı
Recep Güney

20bin belki22 max fiyatım o da masrafsız olursa

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Dün Amasya'dan Çorum 'a galerileri dolaşmaya gittim. Resimlerde çiçek gibi görünen 2-3 Fiesta yanına gidince berbat çıktı. 

Tavsiyem mesafe kathetmeden   bulunduğunuz yerde bakın. Gidince hayal kırıklığı  oluyor. 

Ghia  diye gittim.

1. Abs yok.

2.Döşemeler yeni yapıldı  dediler. Akıllı vida ile delik   deşik etmişler.

3. Saat gibi motor dediler. Araç çekmiyor.

4. Havalandırma menfezleri  ya yok yada kırılmış.

Şimdi ben güvenip  nasıl uzak bir ile gidip araç alayım? 

2 tane focus hb düşündüm. Birine sağolsun  @Selçuk Bakış kardeşim baktı. İkisi de berbat çıktı.

O olmasa kalkıp Sivas a gidecektim resimlere güvenip...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...