İçeriğe Yönlendir

Muğla’ ya Can Geldi...

İsa Acar

Recommended Posts

İsa Acar

Herkese merhaba,

Çok isteyerek almış olduğum, 2011 makyajlı kasa (1.6 Trend manuel) mondeomu, hiç istemeden ve mecburen satmak durumunda kalmıştım, hatırlayanlar olabilir. :(

Sonrasında, iki tane aracım daha oldu fakat her ikisi de pert kayıtlı idi. Ve araç değişikliği hiç hesapta yokken, forumdan Mehmet PINAR' ın aracına ait satış ilanını gördüm. [emoji3059] İlan Salı günü verilmiş, ben ise Perşembe günü (iş yoğunluğundan dolayı, eskisi kadar sık takip edemiyorum forumu) görmüştüm. Fiyat o kadar uygun geldi ki bana, ”lütfen henüz satılmamış olsun” diye diye ve korka korka satış ilanı okumaya başladım ve satılmadığını görünce hemen yapıştırdım yorumu: “Mehmet Bey hayırlı satışlar, umarım bana nasip olur :help: :help:”

Yarım kalan mondeo sevdası kaldığı yerden devam etmeye başladı kısacası. [emoji18]

Muğla-Giresun arası malum uzak (1267 km.), benim de acelem olmadığından, uygun zaman belirlendikten sonra, Mehmet beyle, sağ olsun Ankara’ da buluşmak üzere sözleştik.

25 Mart 2019 pazartesi günü Beşevler’ de bir noterin önünde buluştuk ve alım satım işlemi gerçekleşti, aracı gösterme ihtiyacı duymadım.

c972bce68651245104b8376177d71bc0.jpg

48 plakayı çok sevmemden dolayı değişiklik yapıldı ve yeni plakamız basılır basılmaz Muğla yolu tutuldu.

Mitsubishi Colt’ tan sonra tabiî ki devasa geldi; özlemişim keratayı [emoji3059]

Ağırlığı, yol tutuşu, verdiği güven hissi çok iyi, malumlarınız olduğu üzere.

Yasal limitlerde kullanarak 9,4 lt. LPG/100 km. gibi bir ölçüm yaptım. İkinci depoda hız sınırını aşmadım fakat kickdown yaptığım yerler çok oldu, sollamalara çıkarken falan, bu kısımda ise 10,5 lt. LPG/km. tüketim oldu.

Motor LPG de biraz sağır gibi geldi bana, 2000 cc. Motorun hakkını vermiyor, benzinde daha iyi. Zaten arıza ışığı hiç sönmüyor, buradaki iyi diye gönderildiğim LPG ci enjektörlerden falan bahsetti ama hiç içime sinmedi, 1-2 haftaya Denizli’ ye gittiğimde kontrol ettirmeyi planlıyorum.

Mehmet beyin de bahsettiği üzere kozmetik açıdan sorunları var ama benim için hiç sorun olmamakla birlikte, yavaş yavaş, sırası geldikçe ve vakit buldukça düzenlemeler yapmayı/yaptırrnayı planlıyorum.

Ön cam çatlak, kaskodan orijinal ile değişim yaptırmayı planlıyorum. Sol ön sis camı yok, bir şekilde, yeni ya da çıkma ile bunu da halledebiliriz. Koltuklar kirli, yıkama için aracı 3 gün alırız dediler, bunu da kendim yapmak istiyorum, sonrasında bir kılıf olabilir.

Direksiyon yamuk duruyordu ve ön tekerler dıştan yemişti. Rot balans ayarları ile birlikte lastikler ön-arka yapıldı.

498e2cdf2b1905de3390cd36b6c549d1.jpg

Dönüş yolunda klima ısıtma yapmadı, sonrasında resetleme işlemi yaptım ama yine ısıtmada sorun var. Ehline göstermek lazım, sanırım Denizli’ de hallederim onu da.

Forumumuzdan biraz araştırabildim ve İlker KEMAL ismini okudum, mercek farlar için, buna da el atmak lazım ama biraz daha var süresi. numarası varsa yazarsanız ya da mesaj atarsanız sevinirim. [emoji6]

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Normalde eski fakat benim için yeni olan mondeom Muğla’ ya hoş geldin.

d6fdc0dfb94ec43f772de9cb6dbba1c5.jpg

e0d7b992859958730497858e35fbfc1c.jpg

96c3d34490efc424d82c9d53941ae1f4.jpg

2317b3554827fb9aa0cd9c5a58c2d7c7.jpg

• Beğen 20
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Beyefendi lütfen aracınızı yolun ortasından çeker misiniz? İşe gideceğiz sizi bekliyoruz burda. Kıskanmak mı? Haaaayır. Kıskanmadım ki. Hiç kıskanmadım.

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Hayırlı olsun her iki tarafa da kazasız belasız.

Bence arka lastikleri öne alıp arkaya yeni lastik almalı. Ön arka yaptığım ilk gün arabam arkadan kaydı. Ben de de dıştan yemişti lastikler.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Hayırlı olsun.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar
27 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Beyefendi lütfen aracınızı yolun ortasından çeker misiniz? İşe gideceğiz sizi bekliyoruz burda. Kıskanmak mı? Haaaayır. Kıskanmadım ki. Hiç kıskanmadım.

:D Kıskanmayacağını biliyorum, en kısa sürede dön de görüşelim Emre kardeşim :good1:

25 dakika önce, Aydın Sert yazdı:

Hayırlı olsun. İyi günlerde kullanın.

24 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın

15 dakika önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Hayırlı olsun.

Çok teşekkür ederim... :)

24 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Hayırlı olsun her iki tarafa da kazasız belasız.

Bence arka lastikleri öne alıp arkaya yeni lastik almalı. Ön arka yaptığım ilk gün arabam arkadan kaydı. Ben de de dıştan yemişti lastikler.

Teşekkür ederim Metin bey, lastik konusuna önem veririm. Sattığım araca daha ara tatilde 4 adet lastik almıştım ama satarken de üzerinden almıştım. Onları satıp bu aracın lastiklerini yenilemeyi planlıyorum. :good1:

1 dakika önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Hayırlı olsun...

Teşekkür ederim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

İsa hayırlı uğurlu olsun. İnsanların gönlündeki arabaya kavuşması ne kadar güzel.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca

hayırlı olsun kazasız belasız ...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar
(düzenlendi)
13 dakika önce, Serkan Karadağ yazdı:

Hayırlı olsun.

15 dakika önce, Serkan Karakoca yazdı:

hayırlı olsun kazasız belasız ...

19 dakika önce, Muharrem Karagülle yazdı:

Hayırlı olsun.

32 dakika önce, Evren Barış Özbek yazdı:

Hayırlı olsun. :nazar:

33 dakika önce, Ali Gök yazdı:

hayırlı olsun mondoo güzel araba 

51 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

İsa hayırlı uğurlu olsun. İnsanların gönlündeki arabaya kavuşması ne kadar güzel.

Güzel dileklerinizi için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim, sağ olun.. :good1:

Herkese gönlündeki nasip olsun... :)

tarihinde İsa Acar tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Hayırlı uğurlu olsun abi. Şırnak dönüşü iyi bi mıncıklayalım şunu. Bakalım Mehmet abi iyi bakmış mı canavara :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar
13 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Hayırlı olsun İsa. 

İlker Kemal 05323871018

Çok teşekkür ettim Servet abicim :good1:

Bir saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Hayırlı olsun.

Teşekkürler Mustafa öğretmenim...

1 saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Hayırlı uğurlu olsun abi. Şırnak dönüşü iyi bi mıncıklayalım şunu. Bakalım Mehmet abi iyi bakmış mı canavara :)

İnşallah kardeşim; ben anlamam zaten, senden öğrenicem ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İsa Acar
34 dakika önce, Ahmet Ertugay yazdı:

Hayırlı olsun.

34 dakika önce, Hüseyin Sönmez yazdı:

Hayırlı olsun.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
İsa Acar
39 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

forumdan foruma... En guzeli..

Hayirli olsun iki tarafa da..

Teşekkür ederim Alpay bey.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Süper.. 

Güle güle kullan kardeşim.. Artık sigortan da var :)

Bende mondeo parçası olarak neler var acaba :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...