İçeriğe Yönlendir

Apartman Gelir Gider Excel

Erhan Doruk

Recommended Posts

Erhan Doruk

Apartman yönetimini istemediğim halde bu yıl bir şekilde bana verdiler. Daha önceden hep defter üzerinden kayıtlar gitmiş, herşey oldukça karışık ve hesap bir türlü tutmamış. Bu yıl gelir gider tablolarını artık bilgisayarda tutmayı düşünüyorum. Sizlerin kullandığı excel tablosu var ise paylaşabilir misiniz.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bence bunu senin oluşturman daha doğru olur gelir gider kalemleri vs vs bir çok durum olabilir üstad. Hayırlı olsun yöneticilik :)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
5 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Bence bunu senin oluşturman daha doğru olur gelir gider kalemleri vs vs bir çok durum olabilir üstad. Hayırlı olsun yöneticilik :)

Tükkanın önünü kapama, atan olursa pusuda bekliyorum :D

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Tükkanın önünü kapama, atan olursa pusuda bekliyorum [emoji3]
Ne kadar hazircisiniz arkadas ben hic diyom mu bana boya koruma gorevi verdiler bana boya koruma paylasin diye [emoji16]
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Daha önce hiç apartman yöneticiliği yapmadım ama her bir daire için gelirler ve giderler bir de ortak giderler vardır herhalde.

Solda her bir satıra daireleri yazarım.

Üstte kolonlara da giderleri yazarım.

Ayrı bir tabloda sadece aidat takibi yaparım. 

Yan tarafta bağımsız bir tabloda ortak giderleri tarihine göre yazabileceğim ve giderleri toplayabileceğim bir bölüm olur. Bir formülle giderleri daire sayısına bölerim hoop şıpıdık bitti. Kolaycı emre.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

En kolayı basit gelir gider defteri alıp orada tutmak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar
14 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Daha önce hiç apartman yöneticiliği yapmadım ama her bir daire için gelirler ve giderler bir de ortak giderler vardır herhalde.

Solda her bir satıra daireleri yazarım.

Üstte kolonlara da giderleri yazarım.

Ayrı bir tabloda sadece aidat takibi yaparım. 

Yan tarafta bağımsız bir tabloda ortak giderleri tarihine göre yazabileceğim ve giderleri toplayabileceğim bir bölüm olur. Bir formülle giderleri daire sayısına bölerim hoop şıpıdık bitti. Kolaycı emre.

Ama hazır yapılmışını istiyor Erhan bey, ben öyle anladım :D varsa hoop şıpıdık mail atıversen :crazy:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Excel benim için zevk işi. Üniversitede görüp de unutmadığım, çoğunu hatırladığım tek şey diyebilirim:)

excel vba bile gördük. Ama forumda formül konusunda benden çok çok daha iyi excel üstadları görüyorum. Onlar varken benimkinin esamesi okunmaz. Hop şıpıdık kaçtım Emre 😬

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
11 dakika önce, İsa Acar yazdı:

Ama hazır yapılmışını istiyor Erhan bey, ben öyle anladım :D varsa hoop şıpıdık mail atıversen :crazy:

Aynen öyle, aslında bence yaparım ama uzun zamandır yöneticilik yapan birinin çok detaylı bir tablosu vardır diye düşündüm.

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Buradan

Yukarıdaki linkten dosyayı bir indirin bakalım 😎

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Bende de var hazır ama şuan nöbetçiyim. Yarın göndereyim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
1 saat önce, Cihat Küçükay yazdı:

Buradan

Yukarıdaki linkten dosyayı bir indirin bakalım 😎

Bu oldukça detaylı bir tablo, teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Merkezi sistem ısıtmalı ve kapıcılı apartman denetçisi olarak defter tavsiye ederim.

Şeffaflık ve kolaylık açısından defter tutmanız daha doğru olur. Apartman toplantısına rahatça götürürsünüz, toplantı dışında incelemek isteyen olursa verirsiniz.

Defter tutmayı beceremeyenler bile rahatça okuyup anlayabilir.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Şirkete verdik apartman yöneticiliğini , iyi oldu.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
2 saat önce, Nihat Palolu yazdı:

Merkezi sistem ısıtmalı ve kapıcılı apartman denetçisi olarak defter tavsiye ederim.

Şeffaflık ve kolaylık açısından defter tutmanız daha doğru olur. Apartman toplantısına rahatça götürürsünüz, toplantı dışında incelemek isteyen olursa verirsiniz.

Defter tutmayı beceremeyenler bile rahatça okuyup anlayabilir.

Defter de tutacağım ancak geçmişe yönelik borç alacak, devirler, ortak giderler derken defter baya karışacak gibi.  Bütçeyi excel de tutup, toplantı zamanı deftere geçirmeyi planlıyorum. 

47 dakika önce, Sefa Çelik yazdı:

Aidatları EFT ile toplayıp giderler de EFT ile yapılırsa deftere gerek kalmayabilir. 

Aidatlar eft ile oluyor ancak giderler eft ile olamıyor maalesef. Usta bazında ufak tefek epey iş yaptıracağım. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Deftersiz olmaz.. Excel bir yere kadar..

Noter onaylı defter şart..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...