İçeriğe Yönlendir

E46 3.16i Radyatör Kapasitesi ve Antifriz Seçimi

Tamer Çakır

Recommended Posts

Tamer Çakır

Öncelikle merhabalar, 

Her başım sıkıştığında burası aklıma gelir oldu, çekine çekine açıyorum vallahi konuyu kusuruma bakmayın.

Aracımın yağ ve filtrelerini değiştirmişken radyatördeki suyu da komple boşaltıp antifriz-su karışımını da değiştirmek istiyorum. Yeni sahibiyim ve bundan önce ne renk nasıl antifriz kullanılmış bilmiyorum. Soruma gelecek olursak;

Araba n40b16 kodlu 2002 e46 3.16i. Radyatör kapasitesini ve kullanılması gereken antifrizi bilmiyorum. Kitapçık da olmadığı için çaresiz kaldım. En büyük korkum da patlatma vs yapması. Organik inorganik hiç anlamıyorum bunlardan.Fikirlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
9 dakika önce, Tamer Çakır yazdı:

Öncelikle merhabalar, 

Her başım sıkıştığında burası aklıma gelir oldu, çekine çekine açıyorum vallahi konuyu kusuruma bakmayın.

Estagfurullah ne kusuru? 

Burasi herkesin birbirine dili döndükce yardim ettigi ve tecrubelere ve ustaliklarina dayali bilgi paylasim platformu.Her kafaniza takilan soruda bizler buradayiz.Birimiz bilmesek elbet otekimiz kosar yardima..

Hangi tip antifirizden ziyade daha once antifrizli kullanilip kullanilmadigi daha onemli.Cunku daha oncesinde antifiriz kullanilmadiysa ilk eklemede sagdan soldan kacaklara ve kismi zarar verme yasanabilir..İcinde mevcutta var ise sorun yok sizde rahatca ekleyebilirsiniz..Kullanmaniz gereken pembe renkli olan antifiriz diye dusunuyorum.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tamer Çakır
47 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Hangi tip antifirizden ziyade daha once antifrizli kullanilip kullanilmadigi daha onemli.Cunku daha oncesinde antifiriz kullanilmadiysa ilk eklemede sagdan soldan kacaklara ve kismi zarar verme yasanabilir..İcinde mevcutta var ise sorun yok sizde rahatca ekleyebilirsiniz..Kullanmaniz gereken pembe renkli olan antifiriz diye dusunuyorum.

Onu bende bilmediğim için radyatörü komple boşaltıp gereken antifriz-su karışımını koymak istiyorum. Bi usta kırmızı alma çürük vs varsa patlatır dedi ama piyasada her çeşit her renk mevcut. Aksine kimi diyor yeşil inorganik olduğu için patlatma yapar falan. Kafalar gene çorba oldu.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Ya 6.5 ya da 7.5 lt olması lazım. Mavi ve 50:50 oranında olur bmw ‘ler. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sorun arıza problem yok ise antfriz ölçümü iyi ise ellemezdim

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Ben olsam kırmızı ise onu mavi ile değiştirirdim. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tamer Çakır

Çağlar abimin dediği gibi ölçümden sonra ne yapılacağına karar vermek daha mantıklı gibi ama antifriz yoksa peki? Veyahut eksikse içindeki antifrizi anlamanın bi yolu var mıdır? Ona göre ekleme yapalım.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
6 saat önce, Tamer Çakır yazdı:

Çağlar abimin dediği gibi ölçümden sonra ne yapılacağına karar vermek daha mantıklı gibi ama antifriz yoksa peki? Veyahut eksikse içindeki antifrizi anlamanın bi yolu var mıdır? Ona göre ekleme yapalım.

Mevcut olan Ne renk ? 

Petrollerde Bome ile olcum yapsinlar antifiriz az da olsa kendini belli eder.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...