İçeriğe Yönlendir

Araç Yangını

Erol Güven

Recommended Posts

Tahir İlter

Elektrik tesisatı veya lpg kaynaklı yanıyor genelde. Düzenli olarak tesisatı kontrol ettirmek lazım aslıda ama arıza olmaktan sonra pek baktırmıyoruz. 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Susuz kalırsa, hararet göstergesi de fark edilmezse sıkıntı olabilir.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Benzin hortumu eskiyince kaçak oluşup tutuşabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Demirel

LPG montajında (özellikle Benzin Pompası mekanik olan araçlarda) kesicinin pompadan sonra konması, pompanın çalışmaya devam etmesi, kesici ile pompa arasındaki hortumum basınçla şişerek patlaması ve sıcak olan motorun alevlenmeye sebep olması sonucu yanan araç azımsanamaz sayıda maalesef...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Elektrik tesisatının bilinçsizce kurcalanması (İşin ehli olamayan kişi tarafından tamir edilmeye çalışılması) Araçlarda bulunan aküden çok yüksek alım çekilebilmektedir. Kısa devre sırasında metali bile eritebilmektedir. Kısa devre sırasında ısı meydana gelmekte buda yangına sebep olabilmektedir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arabanın elekrik tesissatına çok fazla ıvır zıvır takılıyor. Hoparlörmüş, müzik sistemiymiş, lpgmiş. Koltuk arkası doubledin bilmem neymiş. Sonradan taklıan park sensörü felan bunlar hep birer tehlike. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Kasko , aracın kurcalanmış olgunu tespit ederse hasarı karşılamıyor. 

Bilginize . 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araçlar genelde tesisat arızası sebebiyle yanıyor.
Bozulan röleler, açık kalan ısıtıcılar.
Yakıt kaçakları da sık karşılaşılan durumlar.

Kasko , aracın kurcalanmış olgunu tespit ederse hasarı karşılamıyor. 
Bilginize . 

Arıza sebepli bir yangını ödemek zorunda değiller.
Bu sebeple araç çarparak yanmalı.
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
46 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Araç komple yandı veya sadece motor kısmı veya ön kısımın bir bölümü yandı kasko ödeme yapmıycakmı yani?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
21 dakika önce, Uğur Kamil yazdı:

Araç komple yandı veya sadece motor kısmı veya ön kısımın bir bölümü yandı kasko ödeme yapmıycakmı yani?

Kasko teminatları bellidir Uğur.. Bu teminatlar dahilinde bir sebeple yanmadıysa ödemeyebilir.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
51 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kasko teminatları bellidir Uğur.. Bu teminatlar dahilinde bir sebeple yanmadıysa ödemeyebilir.

Şimdi baktım. Kaza ve çanılma dışında sigortalının ihmalinden ve aracın bakım eksikliğinden doğan durumlar harcindeki yanma meydana gelirse hasar karşılanır diyor.

Allah korusun bu tarz bir durumla karşılaşsak(kaza dışında) ödeme yapmamaları için elinden geleni yaparlar gibi duruyor şirketin. Ben bilerek yakılmadığı süre kasko karşılıyor biliyordum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
14 saat önce, Uğur Kamil yazdı:

Allah korusun bu tarz bir durumla karşılaşsak(kaza dışında) ödeme yapmamaları için elinden geleni yaparlar gibi duruyor şirketin. Ben bilerek yakılmadığı süre kasko karşılıyor biliyordum.

Yok Uğur..

Bakımsızlık veya arıza sebebiyle oluşan yangınlar teminat dışı.. 

Biri gelir yakarsa ödenir. 

Kaza terör, felaketler sebebiyle yanarsa ödenir..  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Yolda gidiyorsun, baktın yanıyor, kasko varsa hemen bir yere çarpıyorsun. Ondan sonra sigorta sana arabanı öderken kul hakkı hanesine yüklü bir miktar puan yazılıyor

-krilik krilik krilik

benim beynim nasıl çalışıyor böyle ya 😒

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

genelde manifolda yağ veya yakıt akarsa, oaradan alevi alır böyle canlı yangınlar

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
On 06.04.2019 at 14:40, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yok Uğur..

Bakımsızlık veya arıza sebebiyle oluşan yangınlar teminat dışı.. 

Biri gelir yakarsa ödenir. 

Kaza terör, felaketler sebebiyle yanarsa ödenir..  

Full yetkili servis bakımlı aracı ödemek durumunda öyleyse. Bakımsız olma durumu yok.Sonuçta servis bakılması gereken her yere bakıp,zamanı gelmiş değişimleri yapıp, gerekli onarımı yaptığı var sayılıyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
5 dakika önce, Tahir İlter yazdı:

Full yetkili servis bakımlı aracı ödemek durumunda öyleyse.

Bu durumda da yetkili servis ödemek durumunda.. 

Yani bu olaydan, varsa garanti sistemi, yoksa bakım yapan yetkili servis, o da yoksa bakımdan sorumlu araç sahibi sorumlu.. 

Hiç bir şartta kasko şirketi sorumlu değil.. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
43 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yani bu olaydan, varsa garanti sistemi, yoksa bakım yapan yetkili servis, o da yoksa bakımdan sorumlu araç sahibi sorumlu.. 

Peki kasko şirketi karşılayıp servise mi rücu ediyor yoksa ben karışmıyorum siz aranızda halledin mi der?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Aşçı Bahçıvan şoför Kahya silsilesi gibi :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
21 dakika önce, Eren Sağ yazdı:

Yakıt kaynaklı yangınlarda dizeller benzinlilerden daha güvenlidir denebilir mi?

Dizel daha zor tutuşuyor. Ama manifolt sıcaklığında o da yanabilir. 

2 saat önce, Ahmet Gül yazdı:

Peki kasko şirketi karşılayıp servise mi rücu ediyor yoksa ben karışmıyorum siz aranızda halledin mi der?

Eksoer gelir rapor hazırlar. Ya öder sineye çeker. Yada direk red eder.  Bunun rücusu olmaz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
On 05.04.2019 at 21:53, Mehmet Ozyurek yazdı:

O zaman anında bodozlama biryere çarpmalıyız yani. Değişikmiş :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...