İçeriğe Yönlendir

Kawai 2800 Oto Teyp - Geri Görüş problemi

Erol Kılıç

Recommended Posts

Erol Kılıç
(düzenlendi)
Merhaba değerli arkadaşlar. Bir sorunum var yardımcı olabilir misiniz?

aracıma geri görüş kamerası taktım. Kawai marka oto teybi var. İlk gün montaj sonrası kamera aracı geri vitese alınca çalışıyordu fakat görüntü yatay duruyordu. biraz araştırma yaptım kameranın yönünü çevirmem gerektiği söylendi çünkü teypte görüntü ile ilgili bir ayar yoktu. Sonraki gün tamponu söküp kamerayı döndüreyim dedim fakat görüntü hiç gelmiyordu. kablolar kopmuş zarar görmüş diye düşündüm tüm kontrolleri yaptım fakat yine de görüntü gelmedi. Kamera bozulmuştur dedim değiştirdim yine görüntü gelmedi. teybi söktüm evde pc güç kaynağı ile çalıştırıp kamerayı bağladım yine çalışmadı. Sizce sorun ne olabilir? teypte kamera ile ilgili bir kısım arızalanmış olabilir mi? yardımlarınızı bekliyorum.
tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
baslik duzeltme
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Geri vites halinde aktüvasyon için bir kabloya voltaj geliyor. Ona dikkat edelim 

Yorum bağlantısı
Erol Kılıç
23 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Geri vites halinde aktüvasyon için bir kabloya voltaj geliyor. Ona dikkat edelim 

merhaba

tetikleme kablosuna enerji veriyorum dediğiniz bu galiba. İlk taktığımda sorunsuz çalışıyordu sadece kamera yönü ters duruyordu. sonraki gün yaptığım tek şey kamerayı çevirmek oldu. denemek için kontağı açtığımda kamera devreye girmiyordu. teypte tüm fonksiyonları evde güç kaynağı ile çalıştırdım bir sorun yok müzik radyo usbden film izleme bile çalışıyor. ama kamera bir türlü algılanmıyor. sadece kamera fonksiyonu çalışmaması çok tuhaf. boadrda sadece bu fonksiyonun arıza yapması mmkün müdür?

Yorum bağlantısı
Erol Kılıç
48 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Pekala, geri vites komutu verilince ekran kararıyor mu 

yok hiç bir tepki vermiyor

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Komut girişinde voltaj olduktan sonra sanırım video sinyali de bekliyordur sistem. Cihazın arkasında soketlere odaklanmak lazım ilk etapta. Sorun yok ise cihazı enerji varken resetleyin. Reset tuşu olduğunu var sayıyorum 

Yorum bağlantısı
Erol Kılıç
1 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Komut girişinde voltaj olduktan sonra sanırım video sinyali de bekliyordur sistem. Cihazın arkasında soketlere odaklanmak lazım ilk etapta. Sorun yok ise cihazı enerji varken resetleyin. Reset tuşu olduğunu var sayıyorum 

reset tuşu var. enerji yokken bir kez resetledim. soketlere gözle baktım ama bir kırık kopuk göremedim. cihazın içinde iki kart var. gözle görülecek bir yanık kopuk tespit edemedim. enerji varken de resetleyeyim. size resim de göndereceğim.

Yorum bağlantısı
Erol Kılıç
(düzenlendi)
26 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Okey 

gr1pYQ.jpg

tarihinde Erol Kılıç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erol Kılıç

260qoO.jpg

güç kaynağı ile bağladım teyp çalışıyor. çalışır vaziyetteyken reset de attım. fakat görüldüğü gibi kamera tetik bağlı iken normalde kameranın açılması gerekirken teypte hiç bir hareket olmuyor. yine radyod kalıyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Menü içeriğinde her hangi bir ayar varmı. Kamera aktüvasyonu ile ilgili 

Birde renkler farklı. Ses çıkış soketi enerji hattına takılmış. Düğümlü kablo nedir 

Yorum bağlantısı
Erol Kılıç
5 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Menü içeriğinde her hangi bir ayar varmı. Kamera aktüvasyonu ile ilgili 

Birde renkler farklı. Ses çıkış soketi enerji hattına takılmış. Düğümlü kablo nedir 

bu soket kendi soketi değil, orijinal soketi arabaya takıldı. düğümlüler fazla kablolar. sarı soketi diyorsanız o kamera girişi. menüde kamera ile ilgili bir ayar yok. onun da resmini atayım. renkler burda farklı olduğu için hangi kablonun ne olduğunu üzerine paint ile yazdım. yakınlaştırınca görmüşsünüzdür.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...