İçeriğe Yönlendir

Temizinden..

Furkan Sumer

Recommended Posts

Furkan Sumer

Herkese mutlu haftasonlari..

38.ooo ₺ butce ile arac bakiyorum. Onceligim ufak capli bir hb karoserli C3 - C4 - Clio 3'tu.. Ardindan Chevrolet Cruze arayisina girdim.

Aklimda bir arac var. Hem tavsiye almak hem de baska marka model dusunmek icin yardiminiza ihtiyacim var :)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-cruze-orjinal-degisensiz-hasar-kayitsiz-680904584/detay

bakindigim arac bu ancak lpg deki yakisi korkutuyor..

- max 150.ooo km

- boya isini sonra konusuruz 😂

(kaput, kapi tavan gibi onem arz edecek bolgelerde boya-degisen olmamasi tercih edilir)

- Az yaksin cok kacsin :)

- Ortalama aile araci..

simdiden herkese tesekkur ederim..

Yorum bağlantısı
Halit Demir

Arkadasta 2009 1.4 era var beyaz renk 39 bin istiyor 2 yil once ben almistim 160 binde 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Ufak bişey oluyorsa fiesta

Sedan olacaksa corolla

cruze = az gider çok yakar

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Temiz, düşük kilometreli ve makyajlı kasa Focus 1 az yakar çok kaçar ideal aile aracıdır.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Cruze'ler Az yaksin cok kacsin mantığına pek uymuyor hatta tam tersi çok yaksın az gitsin sınıfına giriyor :D

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Cruze 2.0 dizel 163 beygir bi yazilim 200 beygir oluyor cayir cayir gidiyor ama o paraya dizel yoktur diye tahmin ediyorum 1.6 olan yaktigi kadar gitmiyor malesef :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
1 saat önce, Ebrar Tüfek yazdı:

Cruze 2.0 dizel 163 beygir bi yazilim 200 beygir oluyor cayir cayir gidiyor ama o paraya dizel yoktur diye tahmin ediyorum 1.6 olan yaktigi kadar gitmiyor malesef :)

hele de eski motorlar tam anlattığın gibi :) 

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Yukarda da belirttim Cruze guzel şık bi arac ama lpg si bile korkutuyor insani.. 

Focus 1 ve Megane 2 makul gorunuyor..

3 saat önce, Fikri Keleş yazdı:

C max var bende satılık 

merak etmiyor degilim acikcasi..

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Focus1 ve corolla yazılmış. İkisi de f/p olarak çok iyi. Cruise hele ki benzin. Evlerden ırak 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Arkadaşımda cruze var. 21 binde 2013 model araba. Ne kadar yaktığını hesaplayamıyor bile [emoji23]

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş
19 saat önce, Furkan Sumer yazdı:

Yukarda da belirttim Cruze guzel şık bi arac ama lpg si bile korkutuyor insani.. 

Focus 1 ve Megane 2 makul gorunuyor..

merak etmiyor degilim acikcasi..

Bi daha başka araçlar basik gelme beğenilmemesi mpv veya suv harici araçların ilgi alanı dışına çıkması gibi sorunlar yaşanabiliyor 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Cruze az para çok donanım yeni model demek. 40 bin liraya 2004 model araba satılıyor. Arıza ihtimali düşük. Yakmasından asıl önemlisi bu bence. Benim Astra ile aynı aşağı yukarı. Muadillerinden 1 litre fazla yakar.

Şehir içi 10-11 litreyi görür. Şehir dışı iyidir. En son Ekim ayında Kocaeli yaptım geldim git gel bagaj koltuklar koltukların altları vs full+full giderkende gelirkende 350 lira yaktı 1100 km yapmışım.

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Metin hocam Cruze'a Opel'den emsal baktigimda, fabrika verisine gore Astra G ile ayni gorunuyor degerler. Sadece 60 kg fark var arada. (Vectra hic bakmadim belki onda da degerler aynidir) ancak bahsettiginiz gibi model yili dusuk ve fiyat 40bin bandinda... 

Model yili, km ve kullanislilik anlaminda Cruze'dan basladim..

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Benim araba 1400 kilo. Bu da 1400 kilodan aşağı değildir.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

cruze mi? 

az yakmaz benzinlisi içiyor. lpg ile ortalama değer bulursunuz. 

performans aracı değil. çok ağır kalıyor 

fren sistemi mühtiş hiçbir arabada görmedim.  

konforu çok güzel.

tamam estetik araç. 

otomatikleri bozuldumu sıkıntı.

müdürüm almıştı 3 ay içinde şanzıman patlak verdi yaptırmasına rağmen sürekli arıza verdi zor sattı. 

rabbim gönlüne göre versin.

Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

2 yıldır cruze (lpg) kullanıcısıyım. Biraz karma güzergahta kışın -30ları gördüğümüz dönemlerde 9 litre ortalama gösteriyordu. Normal şehir içi kullanımda da 10 litre civarı yakacağını tahmin ediyorum. Performans olarak beklentiyi yüksek tutmayınca yeterli geliyor. Ancak bunlar manuel için. Otomatikte yakıt da performans da değişecek haliyle.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...