İçeriğe Yönlendir

Yeşil Pasaport

Bülent Tarakçı

Recommended Posts

Bülent Tarakçı

Oğlumu turistik amaçlı dayısının yanına Çekya ya göndermek istiyorum. Kendim yeşil pasaport sahibiyim. Oğlum 16 yaşında. Reşit değil. Oğluma yeşil pasaport çıkarabiliyorum diye biliyorum. Yurt dışına çıkması için anne ve babası olarak noterden tasdikli belge çıkartmamız gerektiğini de biliyorum. Öğrenmek istediğim, faklı bir izin vs. işlemine gerek var mı? Yeşil pasaport sahibi olup yurt dışına çocuğunu gönderen var mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

yalnız gönderen mi? Özel birşeye gerek olmaz sanırım. Biz gittik ama beraber.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ben okurken yeşil pasaportum vardı noterden bir evrak almamıştım sene 2006 felan galiba 😛

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
11 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

yalnız gönderen mi? Özel birşeye gerek olmaz sanırım. Biz gittik ama beraber.

Anneannesi ile birlikte gidecek. Sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Fakat memlekette her an her şey değişebiliyor. Yinede bir sormak istedim. İnternette yazan her şeye güven olmuyor.

Yorum bağlantısı
Ahmet Serin

Eğer y.dışına çıkarken yani yolcu ederken anne baba yanında olacaksa kimlikle orada izin belgesini imzalayabiliyorsunuz. Boşuna notere gitmeye gerek yok.
Biz grup halinde giderken anası babası ile gidenden birşey istemediler.
Bir arkadaşın çocuğu ve eşi gidiyordu. H.alanında muvaffakatname imzalattılar. Kimlik fotokopisi aldılar.
(3-4 yın önceydi.)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Musalli

Yurt dışına çıkarken anneannesi üzerine muvafakat vermeniz gerekebilir. 18 yaş altı çocuklara soruyorlar çünkü pasaport kontrolünde. Ben muvafakat almıştım, rahat ettim. Ama çıkar belgeye bakalım falan demediler. Yurt dışı çıkışını dün yaptım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...