İçeriğe Yönlendir

Cee'd - Far Buğu Yapıyor

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

Merhabalar ;

Farın içerisinde sis şeklinde buğu oluşmuş bir köşesinde , damla damla su şeklinde değilde bildiğimiz buğu şeklinde bunu farı sökmeden nasıl giderebiliriz var mıdır  bir yöntemi ?

saç kurutma makinası falan tutsak arkadaki kapağı söküp  işe yarar mı ?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Arada bir yapabilir terleme seklinde ise su aliyordur. Bugu ise ben arabayi sifir aldim onda da yapti az bir miktar.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
13 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Arada bir yapabilir terleme seklinde ise su aliyordur. Bugu ise ben arabayi sifir aldim onda da yapti az bir miktar.

Enteresan sıfır arabada yaptı hee   :)  

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt
36 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

Merhabalar ;

Farın içerisinde sis şeklinde buğu oluşmuş bir köşesinde , damla damla su şeklinde değilde bildiğimiz buğu şeklinde bunu farı sökmeden nasıl giderebiliriz var mıdır  bir yöntemi ?

saç kurutma makinası falan tutsak arkadaki kapağı söküp  işe yarar mı ?

fikir edinmeniz açısından aşağıdaki konuyu incelemenizi tavsiye ederim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Nerde okumustum farlari en az buhar yapma durumuna gore sekillendirme mihendislik vs vs durumlari var. Ona gore odak sekillendirme ampul konumu vs vs birsuru detay.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer
47 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Nerde okumustum farlari en az buhar yapma durumuna gore sekillendirme mihendislik vs vs durumlari var. Ona gore odak sekillendirme ampul konumu vs vs birsuru detay.

Opel ve Renault sinifta kalmis o zaman.. Farin cercevesinde cok basit bir plastik konumlandirilmis, bagaj kapaginda da herhangi bir conta, fitil vb engelleyici bulunmuyor bu yuzden en ufak yagmur suyu hem nemlendiriyor hem bugu yapiyor.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
9 saat önce, Furkan Sumer yazdı:

Opel ve Renault sinifta kalmis o zaman.. Farin cercevesinde cok basit bir plastik konumlandirilmis, bagaj kapaginda da herhangi bir conta, fitil vb engelleyici bulunmuyor bu yuzden en ufak yagmur suyu hem nemlendiriyor hem bugu yapiyor.. 

Opel Astra J far buğulanması konusunda efsanedir. Ben 2013 senesinde sıfır almıştım Astra J yi, yağmur yağdığı zaman far açıksa uzunların önünü kapatacak kadar buğulanıyodu. Garantiden farlarınıda değiştirttim zorla ( hatta konusu var forumdan bi arkadaşın opelin ürün müdürünün mailini bulması ve ve benim şikayet maili attıktan sonra değişmesi. ) değişen farlarda yaptı. Opel Almanyada yapacak bişey yok mal bu dedi. 😊

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Buğu önlemek kolay. Harici bir yere delik delinecek. 2 cm çapında imkan dahilinde su görmeyen. Dışarıdan oraya bulaşık süngeri kesilip yapıştırılacak 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Buğu önlemek kolay. Harici bir yere delik delinecek. 2 cm çapında imkan dahilinde su görmeyen. Dışarıdan oraya bulaşık süngeri kesilip yapıştırılacak 

Megane'da arka sağ stop hiç bi şey olmadığı halde buğu yapmaya başlamıştı. Bir iğneyi ısıtıp delmiştim senin önerinle. Sorun çözülmüştü.

Ben şasi içinde kalan plastik tarafından delmiştim ki, toz vs girmesin. Hala da ilk günkü parlaklığında :good1:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Far kapağını açıp 1-2 gün dursun far içerisindeki nem tamamen gitsin. Eğer tekrar sıkıntı olursa Servet abinin yöntemini uygularsınız.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
12 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Kangoonun sol farı sıfır ayfar ama su alıyor yağmur zamanları, aynı taktik işe yarar mı? Buğudan fazlası var.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

Su girişi kapanacak 

Duman üfleyip test yapmalı o zaman nereden giriyor diye

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bir saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Duman üfleyip test yapmalı o zaman nereden giriyor diye

Bi far için sigaraya başlama sakın 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
5 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Bi far için sigaraya başlama sakın 

Yok abi orta 2 de bıraktım o işi :D tanıdık fian bulurum birini

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

Önder? 

Nefesi kuvvetli midir, yaşlı başlı insan, başımıza iş almayalım?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
15 saat önce, Servet Aydın yazdı:

5 numara şiş demiştim 💊

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İşim saplamak benim diyeceğim ama bugün Emmi beni geçti. Aklı olan telefona bakmasın. Kasko sigorta dask havlu peçete ne var ne yok kitliyor 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Servetin dediğini yapın iş bitsin, ayrıca içine silkajerde koyabilirsiniz, buğu gidince çıkarırsınız...

AZYDZENGOW382017155932_silika_jel.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...