İçeriğe Yönlendir

Astra H Yol Bilgisayarı Ekran Sorunu

Okan Erdem

Recommended Posts

Okan Erdem

Arkadaşlar merhaba. Aracıma 3 gün şirket aracı bende olduğu için binemedim ve sonrasında bindiğimde bu manzara ile karşılaştım. Ekranda pikselleşme var. Araç ısındığında kaybolacak kadar azalıyor ama sabah ilk kontak çevirmede karşıma çıkan manzara yine aynı. Bu pikseller yer değiştiriyor ve büyüyüp küçülüyor kafasına göre. Başına gelen oldu mu? 

1.

qdzR3B.jpg

2. 

DYj9EZ.jpg

3.

ZXlJLg.jpg

4.

5aj28D.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Orası zamanında bir darbe almış muhtemelen. Şimdi pikseller dediğiniz gibi vedalaşıyor diye tahmin ediyorum.

Yorum bağlantısı
Okan Erdem
3 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Orası zamanında bir darbe almış muhtemelen. Şimdi pikseller dediğiniz gibi vedalaşıyor diye tahmin ediyorum.

Mümkün değil hocam. Darbe olmadı. Piksellerin konumu yer değiştiriyor. Tek bir noktada değil. Ayrıca ısındığında kayboluyor

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Net bilgiyi yazayim.Darbe ile ilgisi yok.Havalarin soguk oldugu donemlerde cogu aracta ortaya cikiyor, hava isindiginda kaybolan bir yapida.ekrana baski vs uygulamayin gecmez.Sadece beklemeniz lazim.Gececektir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
3 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Bu arabanin gunduz ve gece ekran rengi degisiyomusmus.

Evet. Gunduz parlak gece mat oluyor.

Farlara bagli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Bir saat önce, Metin Akbal yazdı:

Benim tigrada gece ve gündür değişiyordu,hemen hemen aynı ekran diyebiliriz.Çok kulanışlıydı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
5 dakika önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Benim tigrada gece ve gündür değişiyordu,hemen hemen aynı ekran diyebiliriz.Çok kulanışlıydı.

Tigrada bid ekran var diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
(düzenlendi)
38 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Tigrada bid ekran var diye biliyorum.

Tigrada iki türlü ekran var.Biri küçük biri büyük.Onunda kendi arasında donanıma bağlı ekstra özellikleri vardı.Esp bile vardı.Her modelde yok.Bendeki ekran şöyle birşeydi.Astranınki birazdaha gelişmiş.Küçük gibi görünüyor ama kocaman bir ekrandı.

76LkDN.jpg

tarihinde Fatih Sarıkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Okan Erdem
13 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Net bilgiyi yazayim.Darbe ile ilgisi yok.Havalarin soguk oldugu donemlerde cogu aracta ortaya cikiyor, hava isindiginda kaybolan bir yapida.ekrana baski vs uygulamayin gecmez.Sadece beklemeniz lazim.Gececektir.

Alpay hocam aynen dediğiniz gibi, aracı ısıtıp biraz yol gittikçe ekran biraz düzelir gibi oluyor. Tam kaybolmuyor ama azalıyor. Bu durumda düzelecektir diyorsunuz öyle mi? Yalnız kışın araç daha fazla soğukta kaldı bu yoktu. Şimdi nispeten daha sıcak havalarda neden çıktı ki acaba?

13 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Evet hocam otomatik ayarlıyor. İsterseniz manuel olarak hangi ekranı seçmek istiyorsanız seçebiliyorsunuzda

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
16 dakika önce, Okan Erdem yazdı:

Alpay hocam aynen dediğiniz gibi, aracı ısıtıp biraz yol gittikçe ekran biraz düzelir gibi oluyor. Tam kaybolmuyor ama azalıyor. Bu durumda düzelecektir diyorsunuz öyle mi? Yalnız kışın araç daha fazla soğukta kaldı bu yoktu. Şimdi nispeten daha sıcak havalarda neden çıktı ki acaba?

Benim aracimda cok sukur boyle bir problem olmadi,  az cok bu konuda edindigim bilgilere gore genellikle havalar isindiginda bu hata geciyormus..Tekrar soylemekte fayda var; Ekrana herhangi baski veya mudahale yapmayin,Zamanla gececektir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Okan Erdem
2 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Benim aracimda cok sukur boyle bir problem olmadi,  az cok bu konuda edindigim bilgilere gore genellikle havalar isindiginda bu hata geciyormus..Tekrar soylemekte fayda var; Ekrana herhangi baski veya mudahale yapmayin,Zamanla gececektir.

Umarım Alpay hocam.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
8 saat önce, Okan Erdem yazdı:

Umarım Alpay hocam.

Geceer😊

Sen yinede o kisma Telefon, miknatisli tutucu vs de koyma..Etkisi var mi bilemem ama dikkat etmek lazim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Okan Erdem
On 10.04.2019 at 07:55, Alpay Sumer yazdı:

Geceer😊

Sen yinede o kisma Telefon, miknatisli tutucu vs de koyma..Etkisi var mi bilemem ama dikkat etmek lazim.

Bir güncelleme paylaşmak istiyorum. Sıcaklarla birlikte sorun ortadan kalktı. Umarım tekrarlamaz :)

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Okan Erdem yazdı:

Bir güncelleme paylaşmak istiyorum. Sıcaklarla birlikte sorun ortadan kalktı. Umarım tekrarlamaz :)

Hava isininca gecer demistim.

ama Soguyunca hava malesefki tekrarliyor..

Hadi gecmis olsun.😊

Yorum bağlantısı
Okan Erdem
On 24.05.2019 at 22:15, Alpay Sumer yazdı:

Hava isininca gecer demistim.

ama Soguyunca hava malesefki tekrarliyor..

Hadi gecmis olsun.😊

Teşekkürler hocam. Soğuk havada yine gelecek yani :)

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
30 dakika önce, Okan Erdem yazdı:

Teşekkürler hocam. Soğuk havada yine gelecek yani :)

dedigim gibi cok sukur bende olmadi.Ama okuduklarim ve gorduklerim kadariyla geri geliyor. Farkli yerlerde ama😊

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...