İçeriğe Yönlendir

Garanti Bitimi Sonrası Periyodik Bakım

Yücel Gezgin

Recommended Posts

Yücel Gezgin

Arkadaşlar merhaba,aracımın garantisi bitiyor mayıs ayında,3.yıl bakımına yetkili servisi 1075 tl istedi.Acaba dışarıda özel serviste yaptırsam olurmu?Satarken bakımları yetkili serviste yapılmamış gibi bir sorunla karşılaşırmıyız?İstanbul avrupa yakasında tavsiye edeceğiniz bir özel servis varmı?Şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Dsg varsa yetkili servis dışında bakım yaptırmayın derim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

Kaç KM'de aracınız? Uzun süre satmamayı mı düşünüyorsunuz? Özel serviste orijinal parçalar ile fiyat aldınız mı? Bu soruların cevapları ışığında özel servis tercih edilebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin
10 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Dsg varsa yetkili servis dışında bakım yaptırmayın derim. 

dsg yok.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Arabanın değeri epey yüksek yılda 300,500 fazla verilebilir bence. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bence, bir tasaruf hesabı oluşturup, orada para biriktirip, iyi niyet garantisi için servisde yaptırmaya devam edin. Ben o şekilde yapıyorum :( 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin
8 dakika önce, Tufan Caliskan yazdı:

Kaç KM'de aracınız? Uzun süre satmamayı mı düşünüyorsunuz? Özel serviste orijinal parçalar ile fiyat aldınız mı? Bu soruların cevapları ışığında özel servis tercih edilebilir.

Aracım 12 bin km de aksine satacaktım (müşteri hazır)bir daha alamam bu ayarda araç diye vazgeçtim.Şu an servise sordum cepten zubizu indirin yüzde 15 indirim var dediler,1076 tlden 915 tlye düşüyor .Araçlar hakkında pek bilgim yok sağolun buradan soruyorum cevaplıyorsunuz.Aklımda şöyle kalmış bütün periyodik bakımların, yetkili servisinde yapılması mecburi.Garantisi bittikten sonrasını tam bilemediğim için siz değerli arkadaşların fikrini almak istedim.İlginize teşekkürler

8 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Bence, bir tasaruf hesabı oluşturup, orada para biriktirip, iyi niyet garantisi için servisde yaptırmaya devam edin. Ben o şekilde yapıyorum :( 

Ali bey iyi niyet garantisi derken ? Biraz daha açıklarmısınız?

11 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Arabanın değeri epey yüksek yılda 300,500 fazla verilebilir bence. 

Evren bey sizce özel servisle arasında ne kadar fiyat farkı olur acaba ?Üç aşağı beş yukarı bilginiz varmı?Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan
2 dakika önce, Yücel Gezgin yazdı:

Aracım 12 bin km de aksine satacaktım (müşteri hazır)bir daha alamam bu ayarda araç diye vazgeçtim.Şu an servise sordum cepten zubizu indirin yüzde 15 indirim var dediler,1076 tlden 915 tlye düşüyor .Araçlar hakkında pek bilgim yok sağolun buradan soruyorum cevaplıyorsunuz.Aklımda şöyle kalmış bütün periyodik bakımların, yetkili servisinde yapılması mecburi.Garantisi bittikten sonrasını tam bilemediğim için siz değerli arkadaşların fikrini almak istedim.İlginize teşekkürler

Bence hiç uğraşmayın serviste %15 indirim güzel bir rakamdır, servise devam edin. Zaten tanıdığınız bir usta, özel servis vb. yer yok ise servis en ucuz yer haline gelebilir 🌂 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
6 dakika önce, Yücel Gezgin yazdı:

Ali bey iyi niyet garantisi derken ? Biraz daha açıklarmısınız?

Evren bey sizce özel servisle arasında ne kadar fiyat farkı olur acaba ?Üç aşağı beş yukarı bilginiz varmı?Teşekkürler.

Garanti bittikten sonra da yetkili serviste bakım yaptırmaya devam ederseniz, özellikle dsg gibi yüksek maliyetli arızalarda, yetkili servis müşterisi için iyi niyet garantisi kullanılarak tutarın bir kısmını ya da sadece işçilik ücretini alarak tamiratı yapmaktadır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yetkili servise devam edin bence, kaliteli yağ vs kullanılırsa zaten 500-600 TL tutar özel serviste de. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Garanti kapsamı içinde bir arıza olursa garantiden faydalanmak için garanti süresi içinde yetkili serviste bakım yaptırmak mecburi.

Garanti benim için önemli değil derseniz mecburi değil, ben sizin yerinizde olsam bu bakımı da yetkili serviste yaptırırdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Ben olsam servis dışında bir alternatif düşünmezdim. Eski aracıma 11 sene servis dışında usta eli değmedi. Yine 0 veya 1-2 yaşında araç alsam servis dışında ustaya elletmem. Herkezin kendi bütçesi veya düşüncesi tabi.
Şuanki aracıma parçaları internetten kendim alıp sanayide arkadaşa yaptırıyorum bakımlarını.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Garanti bitti baktım dışarda 400 serviste 1000 e hallediliyor. Dışarda yaptırmaya devam ettim bende.

200 lira yağ, 150-200 de filtreler tutsa 50 100 de işçilik en baba 500 lira. Aradaki 400 500 liraya da yakıt alır gezerim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
3 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Garanti bitti baktım dışarda 400 serviste 1000 e hallediliyor. Dışarda yaptırmaya devam ettim bende.

200 lira yağ, 150-200 de filtreler tutsa 50 100 de işçilik en baba 500 lira. Aradaki 400 500 liraya da yakıt alır gezerim.

Okadar fark varsa düşünülür.

Ama benim gibi 500 lira disarda , 850 lira serviste (100 liralik migros cekide verince 750 tl oluyor) 

Fark 250 liraya serviste yaptiririm.

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
3 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Ama benim gibi 500 lira disarda , 850 lira serviste (100 liralik migros cekide verince 750 tl oluyor) 

250 liraya bende servise yaptırırım da 500 olunca çok mantıklı gelmiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Dsg yoksa ve sadece bakımsa (yağ ve filtreler) dışarda yaptırırdım. Parçacıdan malzemeyi kendiniz alın sanayide bir vw servisi bulun yaptırın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Yetkili servis bakımının satışta çok etkisini gördüm hem kolay satış hemde emsallerinden daha iyi fiyata satıldığına şahit oldum. Kendi araçlarım için geçerli. Yani bir şekilde o fazladan parayı sonradan bir alabiliyorsunuz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin

Arkadaşlar çok teşekkürler,serviste yaptırmaya karar verdim.mayıs ayında hem bakımı var+kasko,trafik sigortası,ve muayenesi var.Aslında satacaktım müşteriside vardı,eş dost satma dedi,daha sıfır alamazsın dediler,kısmet artık satmadım.Allah hepimize kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.İşiniz rast gelsin.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)
5 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Connect varken yaşından dolayı indirim yapıyordu servis. İlk 2 bakımda biraz yüksek rakam ödedim(piyasaya göre) ondan sonrakı bakımlarda servisle sanayi arasında 100-150 tl fark çıkıyordu. Enson triger yağ bakımı vs yapmıştırmıştım sanayide aynı ücreti istiyorlardı :) vw özellikle eski araçlarda o kadar cazip kapmanya görmedim.

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bu kadar az sıfır araç satışının olduğu ortamda yetkili servisler eninde sonunda indirim yapacaktır. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

neresinden indirecek? yağ mı ucuzlayacak buji mi? ancak personel azaltır. 2018 de %50 daralan satış, servisi 2020 de vuracak.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

neresini bilmem, personel azaltır, karından vazgeçer ama yaşamak için indirmek zorunda. Yoksa yeni araç satışı olmadığı için servise gelecek araç kalmayacak. kilit vurup gidecek.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ben servislerin çok yüksek karlarla çalıştığını düşünmüyorum. Ücretleri,parça fiyatları yüksek kabul ama maliyetleri yüksek.Çaycısından,usta başına kadar full sigortalı eleman çalıştırmak zorunda,İSG gerekleri,kursları,sertifikaları,techizatları vs. çok pahalı.Bunun yanı sıra personel eğitimi, neredeyse tam vergi ödemeleri derken ciddi maliyet yükü altındalar. Dolayısıyla fiyatlar düşmez ama kapanan çok olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bi arçelik servisine git, yahut baymak. o şekil olmalı. Arabanı bina tamir etmiyor usta tamir ediyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...