İçeriğe Yönlendir

Focus II - Fan Problemi

Hasan Kuru

Recommended Posts

Hasan Kuru

Soğuk havaların yavaş yavaş bitmesiyle 16 17 derecede araçı park ettikten sonra yine fan açmaya başladı tabi yazın sürekli olucak eminim.Geçen yaz aşırı motor sıcaklığı uyarısı alıp bikaç kez hararet yükseldi sorun termostatmış sorun çözüldü. 2008 benzinli lpg ti cvt araç. Diyeceğim o ki araçı ilk aldığım yıl yazın kavurucu sıcaklara araç yüklü yoğun trafikte hiç sıkıntı yok fan açmıyordu bile.Sorun ne olabilir havaların ısınmasıyla park ettiktten sonra deli gibi çalışan fanın susturmanın yolu.

Yorum bağlantısı
Hasan Kuru

Sadece sıcak havalarda oluyor bu sorun ama müşürden olsa sürekli olur diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Hasan Kuru yazdı:

Sadece sıcak havalarda oluyor bu sorun ama müşürden olsa sürekli olur diye düşünüyorum

Sıcaklığı 20 derece iken 30 derece okuyorsa soğuk havalarda sınırda kaldığı için sorun çıkmıyor olabilir.. 

Müşüre bakmak gerek. 

Yorum bağlantısı
Hasan Kuru

Mehmet abi birde test menüsünde engine temp. Denen bölümde sıcaklık 135-140 arası değişiyor arada bakıyorum müşürü kontrol ettiricem

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
25 dakika önce, Hasan Kuru yazdı:

Mehmet abi birde test menüsünde engine temp. Denen bölümde sıcaklık 135-140 arası değişiyor arada bakıyorum müşürü kontrol ettiricem

Genelde sanayide hararet musurune kisa devre yaptirirlar eger degerler yuksek cikarsa musur hatali diyorlar..Birkac kez bu olaya sahit oldum.Ne kadar dogru o kismi supheli ama durum bu..

Yorum bağlantısı
Hasan Kuru
(düzenlendi)

En sağlıklısı yeni müşür almak gibi görünüyor

tarihinde Hasan Kuru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...