İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Istanbul Anadolu Yakası Servis Önerisi

Emrecan Koç

Recommended Posts

Emrecan Koç

Merhaba,

2010 1.4 TDCI Titanium X Paket Fiesta sahibiyim, aracım 180.000'e geldi. 90.000 km'de trigeri değiştirmiştim 2. ağır bakım zamanım geldi. Gitiğim özel servise, yetkili servise sordum ancak parçalarla birlikte minimum 2000 maksimum 3500 TL fiyat aldım. Ford yedek parçacı tanıdığımdan parçaları temin ettim uygun fiyata.

Aldığım parçalar aşağıdaki gibi :

Triger set

Devirdaim

Hava Filtresi

Yağ Filtresi

Polen Filtresi

Mazot Filtresi

Motor Yağı

Karter Tapası

V kayışı da değişmesi gerekiyor mu ? Veya ağır bakımda değişmesi gereken farklı bir parça var mı ? Ek olarak Istanbul Anadolu Yakasında önerebileceğiniz güvendiğiniz bildiğiniz bir servis var mıdır ? Parçalar olduğu için sadece montaj için gideceğim önerdiğiniz yerlerden birine. Ayrıca bu parçaların işçiliği ortalama kaç TL civarında tutar?

Şimdiden teşekkürler, herkese iyi forumlar.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
(düzenlendi)

Dr. Barış Çer Beykozlu servisi var. Fiestam grubu genelde oraya gidiyor. Ben bir defa Mondeo disk balata değişimi için gittim memnun kaldım ancak çok yoğun olduğundan bir daha randevu denk getiremedim. 

https://goo.gl/maps/WsWzqY52XM82

tarihinde Harun Kocaçalışkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
42 dakika önce, Emrecan Koç yazdı:

Triger set

Devirdaim

Hava Filtresi

Yağ Filtresi

Polen Filtresi

Mazot Filtresi

Motor Yağı

Karter Tapası

V kayışı da değişmesi gerekiyor mu ?

V kayışı ucuz bir parça.. koparsa yolda bırakır.. 

Ben olsam değişirdim. 

Ayrıca balatalara baktırın. 

Hiç değişmedi ise hidrolikleri değiştirin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrecan Koç
15 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

V kayışı ucuz bir parça.. koparsa yolda bırakır.. 

Ben olsam değişirdim. 

Ayrıca balatalara baktırın. 

Hiç değişmedi ise hidrolikleri değiştirin. 

Cevap için teşekkürler, V kayışı yanında başka bir şey de değiştirmek gerekiyor mu yoksa bir tek V kayışı almam yeterli olur mu ?

Aracı 78.000'de almıştım, 102.000 km yaptım hiç baskı-balata değişmedim. Baskı - balata kaç km'de bir yapılması gerekiyor ? Parça alırken ne demem gerekiyor, aynı şey hidrolikler için de geçerli, hidrolik yağından mı bahsediyorsunuz ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
17 dakika önce, Emrecan Koç yazdı:

Cevap için teşekkürler, V kayışı yanında başka bir şey de değiştirmek gerekiyor mu yoksa bir tek V kayışı almam yeterli olur mu ?

Aracı 78.000'de almıştım, 102.000 km yaptım hiç baskı-balata değişmedim. Baskı - balata kaç km'de bir yapılması gerekiyor ? Parça alırken ne demem gerekiyor, aynı şey hidrolikler için de geçerli, hidrolik yağından mı bahsediyorsunuz ?

V kayışı tek başına değişebilir.. Yanında bir şey değişmek gerekmez.. 

Baskı balatanın da bir periyodik ömrü yoktur kullanıma bağlıdır.. Sorun varsa değişir.. 

Hidroliği alma. değişecek ustada vardır veya anlık alıverirsiniz. Ne kadar alacağınızı bilemezsiniz. 

Yorum bağlantısı
Emrecan Koç
37 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

V kayışı tek başına değişebilir.. Yanında bir şey değişmek gerekmez.. 

Baskı balatanın da bir periyodik ömrü yoktur kullanıma bağlıdır.. Sorun varsa değişir.. 

Hidroliği alma. değişecek ustada vardır veya anlık alıverirsiniz. Ne kadar alacağınızı bilemezsiniz. 

Tamamdır. Çok teşekkürler :)

Başka servis önerileri olan varsa alabilirim..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 dakika önce, Emrecan Koç yazdı:

Başka servis önerileri olan varsa alabilirim..

Anadolu yakası herford. 

Avrupa Maslak Noname Osman 

Yorum bağlantısı
Emrecan Koç
Bir saat önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Dr. Barış Çer Beykozlu servisi var. Fiestam grubu genelde oraya gidiyor. Ben bir defa Mondeo disk balata değişimi için gittim memnun kaldım ancak çok yoğun olduğundan bir daha randevu denk getiremedim. 

https://goo.gl/maps/WsWzqY52XM82

teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
On 10.04.2019 at 13:31, Emrecan Koç yazdı:

Merhaba,

2010 1.4 TDCI Titanium X Paket Fiesta sahibiyim, aracım 180.000'e geldi. 90.000 km'de trigeri değiştirmiştim 2. ağır bakım zamanım geldi. Gitiğim özel servise, yetkili servise sordum ancak parçalarla birlikte minimum 2000 maksimum 3500 TL fiyat aldım. Ford yedek parçacı tanıdığımdan parçaları temin ettim uygun fiyata.

Aldığım parçalar aşağıdaki gibi :

Triger set

Devirdaim

Hava Filtresi

Yağ Filtresi

Polen Filtresi

Mazot Filtresi

Motor Yağı

Karter Tapası

V kayışı da değişmesi gerekiyor mu ? Veya ağır bakımda değişmesi gereken farklı bir parça var mı ? Ek olarak Istanbul Anadolu Yakasında önerebileceğiniz güvendiğiniz bildiğiniz bir servis var mıdır ? Parçalar olduğu için sadece montaj için gideceğim önerdiğiniz yerlerden birine. Ayrıca bu parçaların işçiliği ortalama kaç TL civarında tutar?

Şimdiden teşekkürler, herkese iyi forumlar.

kadıköy hasanpaşada otoford serhat usta var oraya gidin asla pişman olmazsınız selamımı söyleyin gerçekten çok dostane bir arkadaşımız kefilim işçiliğine ford yetkili servisten ayrılma kendi dükkanını açtı garage fiesta ustasıdır bu grubun istanbul üyeleri ona gider. 

Yorum bağlantısı
Emrecan Koç
On 11.04.2019 at 15:48, Ümit Türk yazdı:

kadıköy hasanpaşada otoford serhat usta var oraya gidin asla pişman olmazsınız selamımı söyleyin gerçekten çok dostane bir arkadaşımız kefilim işçiliğine ford yetkili servisten ayrılma kendi dükkanını açtı garage fiesta ustasıdır bu grubun istanbul üyeleri ona gider. 

Tamamdır teşekkürler :)

Bu parçalar için ortalama işçilik fiyatı ne kadar olur tahmini ?

On 10.04.2019 at 15:31, Mehmet Ozyurek yazdı:

Anadolu yakası herford. 

Avrupa Maslak Noname Osman 

Öneriler için teşekkürler , bu parçalar için ortalama işçilik fiyatı ne kadar olur tahmini ?

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
5 dakika önce, Emrecan Koç yazdı:

Tamamdır teşekkürler :)

Bu parçalar için ortalama işçilik fiyatı ne kadar olur tahmini ?

Öneriler için teşekkürler , bu parçalar için ortalama işçilik fiyatı ne kadar olur tahmini ?

•  

ben kendim için sordum bakım triger baskı balata 10 bin bakım ortalama fiyat 1500 tl  fiyat vermişti bende seneye yaptıracağım için sordum öylesine tabiki şuanki fiyatlara göre söyledi. 

ama sen parçaları aldığın için yine bir en az 500 işçilik alacaktır. üstüde olabilir. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emrecan Koç
On 11.04.2019 at 15:48, Ümit Türk yazdı:

Serhat ustaya gittim çok memnun kaldım. Öneriniz için teşekkür ederim, iyi forumlar :)

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
21 saat önce, Emrecan Koç yazdı:

Serhat ustaya gittim çok memnun kaldım. Öneriniz için teşekkür ederim, iyi forumlar :)

Ne demek yardımcı olduysak ne mutlu bize iyi sürüşler

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...