İçeriğe Yönlendir

Hangi Araç, Hangi Bölgede Tutulur

İsa Acar

Recommended Posts

Ankara bir ara focus cennetiydi ,hala öylemi bilmiyorum. Anadoluda satılan,pertten ihaleyle satılan focuslar Ankaraya giderdi.

Yorum bağlantısı
Murat Kırçal

Nevşehir'de çoğunlukla ford araçları.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar
Nevşehir'de çoğunlukla ford araçları.

Konu, başlığa nazaran karıştı biraz [emoji4] tutuluyor mu yoksa tutulmuyor mu? [emoji4]
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Niğde de her vw sıfır araç satan sadece 2 tane bayi var onların araçları da çok fazla yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

ben zamanında siena'm varken çok zor satmıştım.Herkes Palio olsa tamam ama siena ı ıh diyordu.Türk milleti çok eşya taşır,köye gider bütün kışlığı yükler.Palio dahaa çok tutuluyordu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Kestel

Koyu renkli araçlar güneş ışığını çok alan illerde (Antalya, Muğla vs) çok tutulmuyor. Ayrıca manuel vites araçlar genel olarak büyük şehirlerde pek tutulmamakla birlikte; B segment araçlarda (bayan kullanıcılara da hitap etmesi nedeniyle) manuel olanların piyasasının daha zayıf olduğu kanaatindeyim.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
4 saat önce, Metin Uzunoğlu yazdı:

Merhaba Harun bey,

Bayağı kapsamlı bir çalışma olmuş. verileri hangi zaman aralığına ait. Verilerinizin Düzce iline ait olanlar ile Türkiye ortalamasını hesaplattım gördüğüm şu markanın servisin güvenirliği, servis sahiplerinin etnik kökeni ve araçla ilgili eş dost ve çevrede konuşulanların önemli olduğu kanaatine vardım. 2003 yılında Düzcede bulunan bütün yetkili servisleri ziyaret edip müşteri yaklaşımları, servis fiyatlarını ve çevrenin servis hakkındaki düşüncelerini araştırmıştım. verileriniz ile kendi düşüncelerimi yazacak  olursam 2003 yılında Opel servsinden memnun kişi bulamamıştım. Opel'in Türkiye ortalama pazar payı %11,04 iken Düzce %5,66 aynı tarihlerde Kia büyük şehirlerde o kadar bilinmez iken Türkiye pazar payı %0,66 iken Düzce %5,35. Servisi olmayan markaların pazar payı ortalamanın çok altında. Bence bayilerini sıkı denetleyen firmaların pazar payı Türkiye ortalamasına benzer durumda. 

Veriler 3-4 yil oncesine ait sanirim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Patnos’da her yerde Dacia Logan ve 190 kasa dizel Mercedes vardı. Ticari olarak da Transit Ford. Sordum emmi niye böyle diye, vallah kaçak mazutu en eyi bunlar yakıyir dediler 😀 Arkadaşlar da söylemişler, Van Ae 101 Toyota’nın cennetiydi. Hele GLİ Toyota ise astronomik paralar ediyordu. Bir ara arkadaşlarla düşündük batıdan alıp iki bin lira kar koyup satalım diye ama planı uygulayamadan tayinim çıktı geldim. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Doğuda yetkili servisi bulunmayan araçlar (Subaru, Jeep gibi) ile elektroniği ve alt takımı hassas olan araçlar (Peugeot ve Citroen gibi) araçlar tutulmaz. Ankara için Mazda ve Mitsubishi’nin (distribütör kaynaklı olabilir) pek tutulmadığını görüyorum nedense. Bu arada konu nerde hangi araç tutulmaz ama herkes tutulanları saymış 😊

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
(düzenlendi)

Van da çalıştım kesinlikle küçük araba sevmiyorlar hatta hb araba bile tutulmuyor. genelde sedan özellikle de kaçak benzin ve mazot yakabilen modeller. ford transit yada connect gibi.

İç Anadolu tarafında sedan arabalar gözde. Hele eski vectralar çok seviliyordu.

Ege tarafında tasarruflu manuel dizel yada tüplü araçlar daha çok tutuluyor.

İstanbulda pazar öyle bir hal aldı ki manuel arabalar ölsün modunda :biggrin::biggrin:

tarihinde Tayfun Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kırçal
(düzenlendi)
14 saat önce, İsa Acar yazdı:

Konu, başlığa nazaran karıştı biraz emoji4.png tutuluyor mu yoksa tutulmuyor mu? emoji4.png

Abi ben tutulan araçlar diye  düşündüm. :D  

tarihinde Murat Kırçal tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Sivas'ta Suzuki Mitsubishi Nissan tarzı markalar pek tutulmaz Nissan sadece Navara tek tük Qashqai eski modelli otomatik araçlar çok zor satılır Volvo hiç yok tek tük sebebi bayi olmaması yedek parça sıkıntısı Citroen pejo nun ticarileri ucuzlari çok tutuluyor gerisinin yüzüne bakan olmaz.Seat da tutulmuyor pek , Ford bayisi batınca ford da gelmiyor artık.Yürütme maliyeti ucuz olan araçlara rağbet var En çok tutulan Doblo Fiorino 1.3 deli gibi [emoji3]

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Aydın'da Citroen hiç tutulmuyor. Hatta bilinmiyor desem yeridir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk
(düzenlendi)

Bende bir katkıda bulunmak istedim. Geçen ayki Karadeniz gezimde satılık minübüs yığınları dikkatimi çekti. İlginç tarafı % 90'dan fazlası Ford. 

Doğuda kaçak akaryakıt dolayısıyla turbosuz eski teknoloji araçlar revaçta.

tarihinde Cihaner Öztürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
8 saat önce, Cihaner Öztürk yazdı:

Bende bir katkıda bulunmak istedim. Geçen ayki Karadeniz gezimde satılık minübüs yığınları dikkatimi çekti. İlginç tarafı % 90'dan fazlası Ford. 

Doğuda kaçak akaryakıt dolayısıyla turbosuz eski teknoloji araçlar revaçta.

Abi en çok Samsun Terme de görüyorum satılık eski kasa transitleri. Galeriler silme transit dolu. Karadeniz ve doğunun çok işine yaramıştır vaktinde, tabi Koç grubuna da :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
12 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Abi en çok Samsun Terme de görüyorum satılık eski kasa transitleri. Galeriler silme transit dolu. Karadeniz ve doğunun çok işine yaramıştır vaktinde, tabi Koç grubuna da :)

Bide Urfa. Karadenizden Urfa 'ya büyük Transit göçü var. Galericiler çatır çatır alıyor. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Nurdağı transit cennetiymiş sanırım. Diyarbakır’dan Nurdağı’na gidip transit getirirlerdi sürekli.

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Van da özellikle 2013 yılında yer gök skoda superb di. Toyota da çok tutulur. 2004 yılında diyarbakırda askerlik yapmıştım. Seat modelleri çok fazlaydı. Ayrıca van da egea pek tutulmuyor. Taksi ve rent a car dışında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
9 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Transit piyasasi resmen terme de yaa😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Abi en çok Samsun Terme de görüyorum satılık eski kasa transitleri. Galeriler silme transit dolu. Karadeniz ve doğunun çok işine yaramıştır vaktinde, tabi Koç grubuna da [emoji4]

Benim müşterinin çalınan transit de samsundan çıkmıştı.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...