İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - OBD Bağlantı Sorunu

Ergun Mutlu

Recommended Posts

Ergun Mutlu

iyi gunler aracim mondeo 2001 tdci dizel 115 

obd2 elm 327 v 2.5  blutoutlu tespit cihazi aldim 

takiyorum araca sorunsuz calisiyor ecu ya baglanamadi sorunu veriyor 

ve hic veriyi gostermiyor. nerden sorun olabilir 5 ayri programda denedi sonuc ecuya baglanamadi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

versiyon problemidir muhtemelen. daha önceki aracıma 2010 modeldi v 2.1 ile bağlanıyordum şimdiki aracım 2007 model 1.5 modeli ile bağlantı sağlayabiliyorum

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)
9 saat önce, ergun mutlu yazdı:

iyi gunler aracim mondeo 2001 tdci dizel 115 

obd2 elm 327 v 2.5  blutoutlu tespit cihazi aldim 

takiyorum araca sorunsuz calisiyor ecu ya baglanamadi sorunu veriyor 

ve hic veriyi gostermiyor. nerden sorun olabilir 5 ayri programda denedi sonuc ecuya baglanamadi.

Farklı telefon ile deneyin . ben de de var farklı araçlarda denedik sıkıntı olmadan çalışıyor. Aynı araçta farklı obd de denebilirsiniz, denemediyseniz bu programı

Turque (OBD2&CAR)

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Obd ile ilgili sıkıntı yok. Ecu bağlanılamıyor diyorsa, ecu protokolu farklı. Araba eski olduğu için protokol uyan bir obd 2 elm 327 alınması gerekir. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Benim ELM 15 20 dk sonra bağlanabildi ilk bağlantıda sonrada sıkıntı olmadan kolayca bağlanmıştı.

Yorum bağlantısı
Ergun Mutlu

Teşekkürler 

Cihaz sokete uygun guzel çalışıyor Bluetooth bağlantısı yapiyor otomatik protokol kontrolü yapiyor ve sonunda ecuya baglanamadi uyari çıkıyor 5 ayri programlar ve laptop la birlikte gelen programla denedim başarısız.

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Eğer yanlış bilmiyorsam dizellerde 2003 sonrasında elm327 çalışıyor. OBD2 nin hiçbir protokolünü desteklemiyor. Tabi Araştırmak Lazım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...