İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Debriyaj Pedal Lastiği

Muharrem Kurşun

Recommended Posts

Muharrem Kurşun

Merhaba 2008 fiestamin pedal lastiklerini değiştireyim dedim frene uygun lastik ayarladım fakat depriyaj biraz farklı lastik bulamadm bı önerisi veya fikri olan varmı yardımcı olabilecek ?y6k1WN.jpg

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Aynısını ben de yaşadım. Fren pedalının lastiği değişti fakat debriyajın lastiği yokmuş, bütün halde imiş. Yani lastiği çıkmıyor freninki gibi. Öyle biniyorum bende.
İyice kazıyıp sonradan vidalanan türden uygulama yapılabilir aslında da uğraşmadım.

Yorum bağlantısı
Muharrem Kurşun

Fren pedalına olani yapistirabilsem iyi olacakta birisi metal birisi plastik 

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Evet. Denedim olmadı. Debriyaj pedalı olduğu gibi sert plastik.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Debriyaj pedalı için lastik yok. Belki uydurma olabilir.

Fren pedalında lastik olmazsa muayenede ağır kusur bilginize.

Yorum bağlantısı
Muharrem Kurşun
2 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Fren pedalı için ayarladım orjinal depriyaj yok şimdilik araştırıyorm ama uygun olanı bulamadm daha 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
3 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

benimkinde yıpranma var sağ taraftan hafif kusur olarak geçirdiler komple yok ise bilmiyorum  dediğiniz gibi ise sıkıntı 

1 saat önce, Muharrem Kurşun yazdı:

Fren pedalı için ayarladım orjinal depriyaj yok şimdilik araştırıyorm ama uygun olanı bulamadm daha 

internet sitesinde serdar oto yedek parça diye bir sitenin içerisinde gördüm vardı. bende fren için alıcam vakit bulamadım .

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
2 dakika önce, ÜMİT TÜRK yazdı:

benimkinde yıpranma var sağ taraftan hafif kusur olarak geçirdiler komple yok ise bilmiyorum  dediğiniz gibi ise sıkıntı 

Beni bırakmışlardı pedal lastiği yok diye.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
2 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Beni bırakmışlardı pedal lastiği yok diye.

herhalde Allahtan korkan birine denk gelmek gerekiyor sanırım  adamlar bırakmak için elinden geleni yapıyorlar 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
3 saat önce, ÜMİT TÜRK yazdı:

herhalde Allahtan korkan birine denk gelmek gerekiyor sanırım  adamlar bırakmak için elinden geleni yapıyorlar 

Bence de Agir kusur Olmasi gereken bir durum..

Uzerinde Hicbir tirtik vs olmayan gayet duz ve ayagin hemen kayabilecegi yapida.Acil ve panik aninda sizce var gucle basmak gerektiginde kayma yapmaz mi?

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
16 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Bence de Agir kusur Olmasi gereken bir durum..

Uzerinde Hicbir tirtik vs olmayan gayet duz ve ayagin hemen kayabilecegi yapida.Acil ve panik aninda sizce var gucle basmak gerektiginde kayma yapmaz mi?

tabikide yapar ki bunun uzun yolculukda düşünürsek çıplak ayakla yolculuk yapanlar var  büyük tehlikle . 

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Napacağız bu işi?
Debriyaj pedalına bir şeyler uydurmamız gerekecek o halde.
Aksi halde 600₺’ye pedalı komple değiştirmek gerekecek.

5e2cc2ecbd4f80dfc2b6652e80e17752.jpg

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Ben üzerine takılan kozmetik pedallardan almıştım sanayiden, ayakta kaymıyor güzel olmuştu.

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Plastik mi pedal?

Evet
Ben üzerine takılan kozmetik pedallardan almıştım sanayiden, ayakta kaymıyor güzel olmuştu.

Ben de öyle yapayım en iyisi.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Fren pedal lastiğinden alıp kenarlarını kesip kaliteli bir çift taraflı bant ile yapıştırabilirsiniz.. Yada başka bir yapıştırıcı ile.. 

Tutmaz ise, vidalamak lazım.. 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Fren pedalında lastiksiz kalan sac, arka taraftan 3 nokta ile tutunuyor benim anladığım kadarıyla. Bende o metal bile yok. Onun yerine plastik bir malzemeden pedal lastiğine göre şablon kesip kaide niyetine pedala cırt kelepçe ile sabitledim. İş görüyor şimdilik. Sizinkinde en azından o metal kaide var. Rahatlıkla lastiği geçirebilmeniz gerek. 

Debriyaj için de şartsa pedal lastiği üzerine kaide ile cırt kelepçe uygulayıp sabitleyin. Lastiği de o kaideye geçirirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Şöyle birşey di, desenleri bile aynı, üzerinde vidalar var arka kısma geçip sıkıştırılıyor.

universal-oto-pedal-seti-3-600x600.jpg

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Renoya laylon diyorlardı

Motoru PSA
Gösterge Paneli 10-30-50 km/h şeklinde
Bir Fransızlık var
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Celal Aydın

Bugün gittim özel servise
Pedal lastiği için

Önceki hali;

822902526bf0e093be2eb751b738c85f.jpg

Sonraki hali;

a45ea6b05e3a114f32e24a81703e53fe.jpg

Dünya varmış
Her an kayacak gibiydi ayağımdan son zamanlarda.
Pedal fren pedalı gibi metal değil
Sert plastik
Fren lastiğinin aynısının, arka geçirme kısmını kesip, genişletip, akıllı vidayla tutturdu eleman.
Fena olmadı. İş görüyor en azından.
Ücreti ne diye sorduğumda, bizden olsun dediler.
Sağolsunlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...