İçeriğe Yönlendir

Yeni Alınmış Lastikte Diş Derinliği Kaç mm dir?

Gencay Bengli

Recommended Posts

Gencay Bengli

Yeni alınmış Michelin CrossClimate lastikte diş derinliği kaç mm'dir.

Ya da yeni alınmış lastiklerde diş derinliği kaç mm'dir.

Bunların bir standartı var mı? 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Lastik den lastiğe değişir ben pirelli ve michelin da 9 mm ölçtüğüm  8 8,5 mm olanlarda var , Standart olarak da 8 mm altında olamaz diye biliyorum

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
1 saat önce, Gencay Bengli yazdı:

Yeni alınmış Michelin CrossClimate lastikte diş derinliği kaç mm'dir.

Ya da yeni alınmış lastiklerde diş derinliği kaç mm'dir.

Bunların bir standartı var mı? 

Henüz almadıysanız o lastiği almayın. 

Diş derinliği de az o lastiğin sıfırken. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Crosspişmanlık, geç o lastiği, ilk çıktığından beri hikaye olduğunu dedim ama sonradan inandı arkadaşlar....

Başka lastik bak bence, 4 mevsimde alma,  hepsinden azıcık olan lastik işe yaramaz lastiktir.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

8 milimin altında değil öyle söyleyeyim markadan markaya değişiyor. Nokian lastiklerimde 8 mm yazıyor üzerinde.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)
3 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Crosspişmanlık, geç o lastiği, ilk çıktığından beri hikaye olduğunu dedim ama sonradan inandı arkadaşlar....

Başka lastik bak bence, 4 mevsimde alma,  hepsinden azıcık olan lastik işe yaramaz lastiktir.

Lastiğin kullanımında bir sorun yok. Güzel de sayılır aslında ancak tabanında parçalanma problemi vardı. Bir çok kullanıcı yaşadı. Az kar yağan yerlerde bu tarz lastikler tercih edilip gönül rahatlığı ile kullanılabilir. 

Unutmadan; güncellenen CC+’da bahsettiğim problem olmayabilir. Araştırmak gerek. 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
2 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Rıdvan Dilmen diyor ya her yerde oynayan futbolcu olmaz diye, onun gibi mi?

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
36 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Henüz almadıysanız o lastiği almayın. 

Diş derinliği de az o lastiğin sıfırken. 

Ben aracı 2. el aldığımda yeni takılmış 4 aylık lastik mevcuttu. Bugün muayene istasyonuna gittim. Raporda 5.1 olarak diş derinliğini yazmışlar.

Ben 20bin, benden önceki 4 ayda da yaklaşık 5bin km yapılsa toplamda 25bin km gibi bir rakamda 5.1e kadar inmiş( tabi doğru ölçtülerse)

Eğer sıfır lastik 8mm ise; 25bin kmde 3mm yedim gibi...bence bir 10bin daha gider lastiğin kullanım ömrü de sanırım 35binde son bulur.( 4mm)

Bu da hamurun biraz ondan biraz bundan olmasından kaynaklı olabilir.

Aksi halde ben daha önceleri  ( michelin energy saver ve kumho ) kullandım. Hep yıldan dolayı 4,5-5 yıl ( 45-50 bin km) de lastikleri değiştirirdim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
1 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Lastiğin kullanımında bir sorun yok. Güzel de sayılır aslında ancak tabanında parçalanma problemi vardı. Bir çok kullanıcı yaşadı. Az kar yağan yerlerde bu tarz lastikler tercih edilip gönül rahatlığı ile kullanılabilir. 

Unutmadan; güncellenen CC+’da bahsettiğim problem olmayabilir. Araştırmak gerek. 

boşa güncellemediler demekki :) , 4 mevsim yinede hepsinden azıcıktır, az kar yeğen yerde havada çok soğuk değilse çoook yaz lastiğiyle dolaştım (dişler sağlam olacak), birşey olmaz, kar kalınsa ve buzlanma varsa zaten kar lastiğide işe yaramaz,  en sağlamı sende bilirsin zaten, mevsimine ve zemine göre lastik kullanmak, batı ve orta batıda yaşıyorsan yaz lastiği yeter, orta anadoluda kış, doğuda ise kış ve duruma göre çivili (kış lastiğide işe yaramaz buz varsa)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Nokian 4 mevsim kullanıyorum. Deneme amaçlı ciddi karlı ve yokuş yerlere de girdim yaz ayında da çok denedim. Küçümsenmeyecek performans sergiliyor. Tek kötü yanı benim gözümde sesli bir lastik olması. Onun haricinde gayet tatminkar. 
4 mevsim kullanmanın en güzel yanı mevsim geçişlerinde lastik değiştirmeden sürprizle karşılaşmadan yola devamedebiliyorsunuz.  Lastik değişim derdi ve maliyetide yanınıza kar kalıyor. 

Ağırlıklı olarak şehir içi  kullanımda yol sesinin de önemi kalmıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
1 saat önce, Ersen Tapan yazdı:

Nokian 4 mevsim kullanıyorum. Deneme amaçlı ciddi karlı ve yokuş yerlere de girdim yaz ayında da çok denedim. Küçümsenmeyecek performans sergiliyor. Tek kötü yanı benim gözümde sesli bir lastik olması. Onun haricinde gayet tatminkar. 
4 mevsim kullanmanın en güzel yanı mevsim geçişlerinde lastik değiştirmeden sürprizle karşılaşmadan yola devamedebiliyorsunuz.  Lastik değişim derdi ve maliyetide yanınıza kar kalıyor. 

Ağırlıklı olarak şehir içi  kullanımda yol sesinin de önemi kalmıyor. 

4 mevsim varsa her mevsimdende azıcık olacak, yazın yaz lastiğiyle duman ederin 4 mevsimi, yağmurda yine duman ederim, hafif karda eşitlenir durum, çok soğuk değilse, dediğim gibi kullandığın bölge önemli, egede hiç gerekmez mesela, Anlarada falan tamam mesela...

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
18 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

4 mevsim varsa her mevsimdende azıcık olacak, yazın yaz lastiğiyle duman ederin 4 mevsimi, yağmurda yine duman ederim, hafif karda eşitlenir durum, çok soğuk değilse, dediğim gibi kullandığın bölge önemli, egede hiç gerekmez mesela, Anlarada falan tamam mesela.

Nokian için konuşuyorum sanıldığı kadar uçurum yok arada. Tabiki %100 kış ve yaz lastiği performansı vermiyor ama vasat durumda değil. Bursa için çok çok yeterli bir lastik. 

Yağmurda özellikle yeni yağmış yağmurda yaz lastiğini üzer demedi deme :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Bir saat önce, Ersen Tapan yazdı:

Nokian için konuşuyorum sanıldığı kadar uçurum yok arada. Tabiki %100 kış ve yaz lastiği performansı vermiyor ama vasat durumda değil. Bursa için çok çok yeterli bir lastik. 

Yağmurda özellikle yeni yağmış yağmurda yaz lastiğini üzer demedi deme :)

Nokian olabilir evet, ama yağmurda zor üzer diyorum işte :D 

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Yazlıklar 8mm. Kışlık olduğunda daha etli görülebilir.

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

4 mevsim lastiği olanlar kızmasın. Fakat lastikte 4 mevsim bana pek mantıklı gelmiyor. Her yerde "Mevsimine göre lastik kullanılmalıdır." yazıyor. Yazları Ordu dan Antalya ya gidiyorum. 4 mevsim lastiğiyle Antalya nın Ağustos unda arabayı yaz lastikleri kadar güvenli durdurabilecek miyim? İyice yumuşamaz mı? Eğer yazlıklarla aynı performansı veriyorsa kışın daha da sertleşecek, nasıl yol tutacak? Yok ikisi de olmuyor,  hem yumuşamaz hem sertleşmez ise her türlü iki mevsimde de güvenliğimden ödün vermiş olmayacak mıyım? Gelişmiş ülkelerde 4 mevsim lastik var mı? 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Kullanmadan denemeden önyargılı olmamak lazım. Bende almadan önce çok ikilem yaşadım ancak memnun kaldım. Yenileme zamanı gelsin yine aynı lastiği tercih ederim. Çevremdeki arkadaşlarıma da aldırdım hepsi memnun. Günlük en az 40 km kullanıyorum aracımı. Yaz kış memnunum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
12 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

O ölçüme gücenmeyin. Kendiniz ölçün.

Çok gücendim :p

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Crossclimate sıkıntısı bence kıştan çok yaz mevsiminde. Sıcak asfaltta frende kayıp gidiyor.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Crossclimate sıkıntısı bence kıştan çok yaz mevsiminde. Sıcak asfaltta frende kayıp gidiyor.

Testlerde iyi puan alan lastik, demek ki kullanıcı yorumları da çok önemli.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bu lastik hakkında bilgim yok ama lastik testleri taze lastik hakkında bilgi verir. Biraz zaman geçince ya da aşınınca nasıl tepki verdiğine kullanıcı yorumları ile bakmak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...