İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Lastikten Gelen Ses

Semih Tekdal

Recommended Posts

Semih Tekdal

Merhaba,son birkaç aydır camı açınca ve araç hızlanınca aracın sol tarafından geldiğini düşündüğüm bir ses var.çıt çıt şeklinde,hızlanınca ses de hızlanıyor.bugün lastikçiye götürdüm,çakıl taşları vardı temizledi ama ses kesilmedi.araca geçen yıl çelik jant taktırmıştım,bundan olabilir mi? bu ses nereden geliyor olabilir,teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Muhammed Orak

Aks başı gitmek üzere, benden tavsiye değiştir ansızın yolda kalırsın. başıma geldi ordan biliyorum :)

Yorum bağlantısı
Semih Tekdal
47 dakika önce, Muhammed Orak yazdı:

Aks başı gitmek üzere, benden tavsiye değiştir ansızın yolda kalırsın. başıma geldi ordan biliyorum :)

sanki ses arka lastikten geliyor gibi.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bu tarz sesler, bahsettiğiniz gibi lastiğin arasına giren taş, tabana yapışan bant,poşet vs den gelir.Çivi-vida da aynı sese sebep olabilir. Tekrar çivi kontrolü yaptırın. Lastik temizse sol ön tekeri krikoya alıp aracı çalıştırıp 1. takın, sol ön tekerin serbest dönmesine izin verin (normalde gerek yok ama yere basan 3 tekeri takozla desteklemeyi unutmayın) ve ses geliyor mu bakın.

Edit: Arka tekerden geliyorsa krikoya kaldırmak ve devamı gereksiz oldu. Lastiği kontrol edin. Tekerlek bilyesinden olabilir ama o da genelde uğultu şeklindedir.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ses gelen lastiği tam tur mutlaka kontrol edin, başıma gelmişti. İş yerinden bir abi aynı şeyden şikayet etmişti. Lastiğe de bakmış ama ilk seferde görülmemiş. Sonra görmüştük, vida girmiş lastiğe.

Yorum bağlantısı
Semih Tekdal

Teşekkür ederim,tüm lastikleri kontrol etmedim.Kontrolünü yapayım.birisi de arka kampanalardan da kaynaklanıyor olabilir dedi.sizce böyle bir ihtimal var mı?

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

arka lastik bilyalarından gelebilir.  bendede ses geliyordu ama yanına sokulunca duyuyorsun ustam yapalım bunu başıan iş açmasın dedi yaptırdım ses gitti. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bahsedilen ses çıt çıt çıt sesi ise balata veya bilye olması zor. Lastik tabanına saplanan-yapışan birşeydir muhtemelen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)
7 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Bahsedilen ses çıt çıt çıt sesi ise balata veya bilye olması zor. Lastik tabanına saplanan-yapışan birşeydir muhtemelen.

önder bey balatanın sekmanına deng gelırse oda yapıyor cıt cıt fiestada  balata bıtımınde o tur bır ses gelmısdı 

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Semih Tekdal
(düzenlendi)

Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Öncelikle lastikleri kontrol edeceğim,sonuç alamazsam servise götürüp orada arızayı tespit ettireceğim. Sonucu buraya yazarım. Tekrar teşekkür ederim. 

tarihinde Semih Tekdal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Semih Tekdal

Burada bir ustaya götürdüm, rüzgar sesi dedi. Aracı lifte kaldırdı, lastikleri çevirdi,ses gelmedi ama bilmiyorum yinede. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Herhangi bir duvara yakın gittiğinizde ses yankı yaparak daha çok duyulur. 

Yorum bağlantısı
Semih Tekdal
3 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Herhangi bir duvara yakın gittiğinizde ses yankı yaparak daha çok duyulur. 

Yani sorun yok mu diyorsunuz? Usta Balatalara disklere vs.bakti. Herhangi bir sorun yok dedi. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...