İçeriğe Yönlendir

Mondeo Hakkında

Ümit Türk

Recommended Posts

Ümit Türk

2008 ford mondeo almak istiyorum km düşük olanı yok arkadaş hepsimi makam aracı anlamadım 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Düşük km'den kastınız nedir önce orası önemli. 11-12 yaşındaki bir araba genelde 150-200 bin arası km'lerde olur. Bakımlıysa km'ye çok takılmamak gerekir. 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Düşük km için 2011-2012 lere bakılabilir 2008 lerde bulmak zor, bulunsa bile km nin gerçekliği tartışılır ya da fiyatı yüksektir.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Merhaba Ümit Bey,

Çok araç kullanan ve gezen biri değilimdir, 23 yıldır araç kullanıyorum aylık ortalamam 700 km altına düşmedi. Son 15 yılı düşündüğümde bu rakam 900-1200 km bandında. 11-12 yaşındaki benim kullandığım bir araç olsa en az 170-180 bin km de olurdu. En son kullandığım aracımı eylül 2014, 23000 km de aldım şu an itibari ile 94500 km de aylık ortalamam 1292 km.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-ogretim-gorevlisinden-emsalsiz-617427421/detay/

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
18 saat önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Düşük km'den kastınız nedir önce orası önemli. 11-12 yaşındaki bir araba genelde 150-200 bin arası km'lerde olur. Bakımlıysa km'ye çok takılmamak gerekir. 

işte burada sizinle hemfikirim ancak şöyle bir durum var  abartılmış fiyatları elersek  45-55 arasındaki 2008 model araçlar 250 binden aşağı değil ve bu kadar yüksek km çok düşündürüyor insanı ve geneli yüksek olduğu içim  rent a car aracı olmasından büyük şüphe duyuyorum . 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Bir saat önce, Metin Uzunoğlu yazdı:

Merhaba Ümit Bey,

Çok araç kullanan ve gezen biri değilimdir, 23 yıldır araç kullanıyorum aylık ortalamam 700 km altına düşmedi. Son 15 yılı düşündüğümde bu rakam 900-1200 km bandında. 11-12 yaşındaki benim kullandığım bir araç olsa en az 170-180 bin km de olurdu. En son kullandığım aracımı eylül 2014, 23000 km de aldım şu an itibari ile 94500 km de aylık ortalamam 1292 km.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-ogretim-gorevlisinden-emsalsiz-617427421/detay/

Merhaba; 

bende ford fiesta sahibi olarak aylık 1000 km yol yapıyorum doğru haklısınız sürekli yol yapan birinin km düşük olması beklenemez ama genel olarak mondeolara baktığımda ortalamanın üzerinde km yüksek araçlar var. tabiki makam aracı olarak da kullanıldığı için insanı bu aracı almak için baya düşündürüyor ki sahibinden almak istediğimizde bariz uçuk rakamlar isteniliyor.yaklaşık 3 aydır günlük olarak araç baktığım bir türlü istediğim araca denk gelemedim yada ben cesaret edemiyorum. 

2 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

Dizel MK4 mü arıyorsunuz ?

evet hocam. 

17 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Cok dusuk km de suphe konusu olabiliyor..Hakki neyse o kadarina musade edilebilir.

işte ben onu arıyorum maalesef yok . denk gelirse bindiriyorlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Ümit bey merhaba, Tahminimce çok da makam aracı olarak kullanılmamıştır. Benim eski aracımda yıllık 20-25 bin km yapıyordum. (Dizel). Mondeo da da 2008 model yılı bir araç için 11 yaşında desek 11x20.000 km desek zaten 220.000 km eder. Bu rakam 25.000 desek 275.000 km eder. Bence bir de bu açıdan bakın. Benzinli düşünüyorsanız yıllık ortalama 10 ve 15 bin km üzerinden hesabı yapıp karar verebilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
17 saat önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Düşük km için 2011-2012 lere bakılabilir 2008 lerde bulmak zor, bulunsa bile km nin gerçekliği tartışılır ya da fiyatı yüksektir.

hemfikiriz. bende o yüzden hem bütçe olarak baktığımda istediğimi bulamıyorum. 

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
Şimdi, ÜMİT TÜRK yazdı:

hemfikiriz. bende o yüzden hem bütçe olarak baktığımda istediğimi bulamıyorum. 

Ben sizin yerinizde olsam aynı sıkıntıyı yaşardım. Burada tek şansınız tanıdığınız bildiğiniz birinde vardır ondan alabilirsiniz. Yoksa düşük km bulmaya uğraşmak yerine ya segment düşeceksiniz hatta bu da yetmeyebilir hem segmenti C ye çekip hemde dizel yerine Benzin tercih ederek daha yüksek model ve düşük km araç bulabilirsiniz. Diğer türlü işiniz oldukça zor.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
2 dakika önce, Hacı Şenyurt yazdı:

Ümit bey merhaba, Tahminimce çok da makam aracı olarak kullanılmamıştır. Benim eski aracımda yıllık 20-25 bin km yapıyordum. (Dizel). Mondeo da da 2008 model yılı bir araç için 11 yaşında desek 11x20.000 km desek zaten 220.000 km eder. Bu rakam 25.000 desek 275.000 km eder. Bence bir de bu açıdan bakın. Benzinli düşünüyorsanız yıllık ortalama 10 ve 15 bin km üzerinden hesabı yapıp karar verebilirsiniz. 

merhaba; 

fikrileriniz için teşekkür ederim.  dizel düşünüyorum ama yaptığımız hesaplamalarda haklısınız. makul değerler çıkıyor. bende aylık en az 1000 km yapacağım km dahada yükselecek :)  ama benzinli araçda düşünmüyor değilim kararsızım 

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
14 dakika önce, ÜMİT TÜRK yazdı:

evet hocam. 

Ümit bey, 2011 yılında MK4 benzinli Mondeo aldık. 47.000 TL idi. Aynı bayide aynı renk aynı donanım dizel otomatik Mondeo vardı 145.000 TL idi.

Aradaki 100.000 TL farkı veren, otoparka koymak için vermez genelde, yol yapacağı için durmayacağı için verir. Dolayısıyla düşük km ler heleki 2008 modelde 200.000 km altını bulmak zordur varsada fiyat uygun değildir.

Bakacağınız şey bakımlı olması, bakımlarını amcam yaptı dayım yaptı, abi full bakımlı  diyene inanmayın. Kim fatura gösteriyorsa bakımlarına dair km önemli değil alın. 

Multijet albealar milyon km yapıyor takside kontak kapatmadan, TDCI motora bişey olmaz bakım olduktan sonra. 

Ben en son dizel mondeo'mu satarken 1 dosya fatura verdim, adam ustaya götürmedi bile.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
19 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

Ümit bey, 2011 yılında MK4 benzinli Mondeo aldık. 47.000 TL idi. Aynı bayide aynı renk aynı donanım dizel otomatik Mondeo vardı 145.000 TL idi.

Aradaki 100.000 TL farkı veren, otoparka koymak için vermez genelde, yol yapacağı için durmayacağı için verir. Dolayısıyla düşük km ler heleki 2008 modelde 200.000 km altını bulmak zordur varsada fiyat uygun değildir.

Bakacağınız şey bakımlı olması, bakımlarını amcam yaptı dayım yaptı, abi full bakımlı  diyene inanmayın. Kim fatura gösteriyorsa bakımlarına dair km önemli değil alın. 

Multijet albealar milyon km yapıyor takside kontak kapatmadan, TDCI motora bişey olmaz bakım olduktan sonra. 

Ben en son dizel mondeo'mu satarken 1 dosya fatura verdim, adam ustaya götürmedi bile.

maşallah diyelim. fikirlerim değiişti şuanda doğru söylüyorsunuz. teşekkür ederim.  söylediklerinizi dikkate alacağıkm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...