İçeriğe Yönlendir

C - Max II - Kapı Açık Uyarısı

Emre Sutay

Recommended Posts

Emre Sutay

Arkadaşlar merhaba

2011 model Cmax aracım da kapalı olduğu halde sol arka kapı açık uyarısı veriyor. Bazen hareket halindeyken aniden sinyal beliriyor. Kapıyı açıp, bazen 1 kez bazen de bir kaç kez vurarak kapatınca sinyal gidebiliyor.

Kapı sensörünü göremedim, kilit mekanizmasının içinde mi?

Çözüm hakkında fikri olan var mı?ba99723f6eb28a5a19486f70ef9b4f20.jpg

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Kapı sensörleri kilit mekanizmasının içinde. WD-40 her derde devadır, deneyin :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Sutay
Kapı sensörleri kilit mekanizmasının içinde. WD-40 her derde devadır, deneyin :good1:
Aklima geldi ancak neticesini bilmiyorum ve wd40tan sonra cok toz topluyor diye uygulamadim.
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Benim aracın kapı sensörü tamamen donmuştu. WD-40 açtı biraz. Şuan iyice alıştı. Toz toplama olayını bilmiyorum maalesef.

Yorum bağlantısı
Emre Sutay

Dosemeyi sökmeden mekanizmanin dili tuttgu araya alt ve uste guzelce sıktım. Hata verme azaldi gibi. Ama %100 duzeldi diyemiyorum malesef.
Ama guzel olan bir sey kapi daha tok bir ses ile kapaniyor. [emoji3]On kapida da olur mu diye sıktım ama on kapida ses guzellesmesi olmadi, teneke kapanir gibi [emoji39]
Bi kac gun daha izleyip yeniden wd40layacagim. Neticeyi belirtirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
7 saat önce, Emre Sutay yazdı:

Dosemeyi sökmeden mekanizmanin dili tuttgu araya alt ve uste guzelce sıktım. Hata verme azaldi gibi. Ama %100 duzeldi diyemiyorum malesef.
Ama guzel olan bir sey kapi daha tok bir ses ile kapaniyor. emoji3.pngOn kapida da olur mu diye sıktım ama on kapida ses guzellesmesi olmadi, teneke kapanir gibi emoji39.png
Bi kac gun daha izleyip yeniden wd40layacagim. Neticeyi belirtirim.

Kapi ayardan düşmüştür.Ufak bir ayarla daha duzgun kapanir.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Emre Sutay

3 senelik sorunu dün halletirdik.

Kapı kilit mekanizması içindeki switch pimi kırılmış, tamir edildiği belirtildi. ( başında değildim)

Yedek anahtara eski sahibi tarafindan bir seyler dökülmüş çalışmıyordu, o da halloldu.

Pazarlik sonrasi bize cok olan 275 lira verdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Ömer YAĞIŞAN
Emre Sutay yazdı:

3 senelik sorunu dün halletirdik.

Kapı kilit mekanizması içindeki switch pimi kırılmış, tamir edildiği belirtildi. ( başında değildim)

Yedek anahtara eski sahibi tarafindan bir seyler dökülmüş çalışmıyordu, o da halloldu.

Pazarlik sonrasi bize cok olan 275 lira verdim.

Merhaba, benim de 2013 C-Max sol ön ve sol arka kapı açılıp kapandığını algılamıyor. Usta switch arızası iki kapının kilitleri komple değişmeli dedi. 

Sanırım switchleri tamir eden kilitleri değiştirmeden halleden yerler varmış. Siz nereye yaptırdınız, rica etsem usta ismi yada telefon numarası ve nerede olduğu ile ilgili bilgiler verebilir misiniz?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ömer YAĞIŞAN
Ömer YAĞIŞAN yazdı:

Merhaba, benim de 2013 C-Max sol ön ve sol arka kapı açılıp kapandığını algılamıyor. Usta switch arızası iki kapının kilitleri komple değişmeli dedi. 

Sanırım switchleri tamir eden kilitleri değiştirmeden halleden yerler varmış. Siz nereye yaptırdınız, rica etsem usta ismi yada telefon numarası ve nerede olduğu ile ilgili bilgiler verebilir misiniz?

Merhaba, sorunu bir kilitçi arkadaşımız sağolsun halletti.

Sorun şöyle imiş, 

Kapı kilitlerinde bulunan switchlerin ayakları plastik olduğu için zamanla aşınıyor ve kırılıyormuş. Normalde hiç kimse tamir etmek istemiyor. Aslında tamiri biraz zaman alsa da yapan arkadaşlar da var. 

Fatsa'da ben kilitçi arkadaşımıza yaptırdım. İki kapı için 350 TL el emeği ücreti verdim, helal hoş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...