İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Şanzıman Keçe Değişimi

Misafir

Recommended Posts

forum günaydın dün yaşadığım deneyimi sizinle paylaşmak istedim.

2004 otomatik benzinli mondeom arka krank keçe tarafından yağ kaçakları vardı ve kaçaklar şanzıman yağı akıyordu. karar verip dün ustaya götürdüm.

şanzımanı indirmek için ilk önce bütün ön takım indi. sonra motorla şanzıman indi. ve şanzımanı motordan ayırdık gerçekten çok zahmetli bir işmiş.

yapılan işlemler 
Arka krank keçesi orjinal 150tl

Şanzıman türbin keçesi bulamadık otosan da bile yok. şanza şanzımancıdan buldun ihtiyaç fazlası 50 tl

aks keçeleri tanesi 35 tl

6 litre şanzıman yağı 240 tl

egzoz sprial patlamış 150 tl 

z rotlar 2 tane viraj lastikleri 70 tl

antifriz balata sprekyleri 50 tl

şanzıman alt takozu 70 tl

işçilik 500 tl

sabah 9 akşam 6 da bitti 

arkadaşlar bu işlemleri yaptırcak arkadaşlar sakın parçaları bulmadan yaptırmasın kesinlikle yok bu geçeler bulunmuyor. 

gelelim sonrasına aracı çalıştırırken titreme gitti alt takoz patlak olmasından sanırım. 1. vitesten 2. vitese geçerken hafif vuruntulu oluyordu sanırım ya o gitti geçişler kaymak gibi oldu vitesin. inşalah yağ akıtmaz uzun bir sure contalardan

Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Hayırlı olsun. Takozu orijinal olsaydınız daha iyi olurdu. Kısa süre içinde yine vuruntu yapacaktır. Tecrübe ile sabit. Uzun süre sorunsuz kullanmanız dileği ile.

Yorum bağlantısı
10 dakika önce, Kemal Mert yazdı:

Hayırlı olsun. Takozu orijinal olsaydınız daha iyi olurdu. Kısa süre içinde yine vuruntu yapacaktır. Tecrübe ile sabit. Uzun süre sorunsuz kullanmanız dileği ile.

tşk keaml bey, orjinal takoz inan bulamadık yan sanayi birsey aldik. değişimi basit zaten on saniye yeniden değişiriz artık yağ akıtma dursunda tek isteğim bu 

Yorum bağlantısı

aks keçe orjinal parça bulamıyorum sıyırcam kafayı  ürun bu yan sanayi falan hiç birsey tutmuyor 2F1P-1177-AB otomatik araba aks keçesi değiştiren varmi son zamanlarda

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
5 saat önce, Ozan Öz yazdı:

aks keçe orjinal parça bulamıyorum sıyırcam kafayı  ürun bu yan sanayi falan hiç birsey tutmuyor 2F1P-1177-AB otomatik araba aks keçesi değiştiren varmi son zamanlarda

Parca kodundan emin misiniz. Ford finis numarasi varmi.

Yorum bağlantısı
On 13.04.2019 at 21:46, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Parca kodundan emin misiniz. Ford finis numarasi varmi.

forda gidip sorucam elimizdeki parçada gerçek olmaya bilir arabadan çıkan

bitmeyen dertler artık bunaldım bu sabah baktım aracın alti sol  tarafi önden, antfirizli su ustaya gittip 2 saaten öndeki hafva ile ilgili neydi ismi parçayı söktü, termostat contası erimiş yaptık ettik kontrol ettik tamam yine kaçan 250 tl

arabayı aldım geldim işe bi baktım hidrolik yağ inmiş hay allahım kafayı yicem 

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

hersey zamanla halloluyor ama insanın zamanı ve parası gidiyor streside daha kötü. hayırlısı olsun hakkınızda.

Yorum bağlantısı

şuan itabiriyle su kaçağı, hidrolik yağ kaçağı şanziman yağ kaçağı arka aks keçe yağı kaçağı yok hayırlısı bakalım ne varsa değiştirdik. :))) 

bu arada aracım rolanti bozukluğu nefes alamıyor gibiydi. map sensörünü söküp içi kurum bağlamış gibi yağlıydı. balata spreyile temizledik araçta rolanti sabit duruyor ve uçuyor şuan rolanti bozukluğu olanlara map sensörüne bakmalırını tavsiye ederim 

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
37 dakika önce, Ozan Öz yazdı:

şuan itabiriyle su kaçağı, hidrolik yağ kaçağı şanziman yağ kaçağı arka aks keçe yağı kaçağı yok hayırlısı bakalım ne varsa değiştirdik. :))) 

bu arada aracım rolanti bozukluğu nefes alamıyor gibiydi. map sensörünü söküp içi kurum bağlamış gibi yağlıydı. balata spreyile temizledik araçta rolanti sabit duruyor ve uçuyor şuan rolanti bozukluğu olanlara map sensörüne bakmalırını tavsiye ederim 

gecmiş olsun insallah kacak cıkmaz artık

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...