İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Hararet Göstergesi

Semih öztürk

Recommended Posts

Semih öztürk
(düzenlendi)

Bugün işim vardı çarşıda aracı stop ettim döndüğünde hararet bu şekildeydi neden olur niçin yapar bu arada elm cihazından baktığımda motor soğutma suyu normal sıcaklığında 70-80 dereceydi

tarihinde Selçuk Bakış tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Merhaba

Göstergenin kalibrasyonu bozulmuş olabilir.

Yanlış hatırlamıyorsam km sayacı sıfırlama tuşuna 5 sn basarak kontağı aracı çalıştırmadan on konumuna getirince test ekranı çıkıyordu, o kısımdan bir test etmeyi deneyebilirsiniz. 

Çözüm olma ihtimali yüksek ama olmaz ise ibre sökülüp uygun şekilde geri takılması gerekebilir.

Yorum bağlantısı
Semih öztürk

Onu denedim ama çözüm bulamadım bu göstergelerin sigortası filan var mı yada elektronik aksamdan dolayı böyle yapması mümkün mü bunu araç soğuk iken yapmıyor aracı çalıştırıp ısıtıp ( 80-90 derece) stop edip çalıştırınca yapıyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

gösterge kalibrasyon sorunu değil bu.. 

Dijital olarak sıcaklığı doğru okuyorsanız gösterge bozuktur.. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kontağı kapatınca da düşmüyor zaten hararet. Göstergede bi sorun olmalı.

İbreler sona kadar gidip geldi, değil mi test ettiğinizde?

Yorum bağlantısı
Semih öztürk
33 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Kontağı kapatınca da düşmüyor zaten hararet. Göstergede bi sorun olmalı.

İbreler sona kadar gidip geldi, değil mi test ettiğinizde?

Evet ama hararet aracı stop ettiğimde yine aşağı inmedi testi yapınca sona gitti yine aynı yerine ortaya geldi sabah ilk çalıştırmada en altta oluyor ilk çalıştırmadan sonra yapıyor eğer motor fazla ısınmazsa (80-90 derece) yine normal çalışıyor

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
30 dakika önce, Semih öztürk yazdı:

Evet ama hararet aracı stop ettiğimde yine aşağı inmedi testi yapınca sona gitti yine aynı yerine ortaya geldi sabah ilk çalıştırmada en altta oluyor ilk çalıştırmadan sonra yapıyor eğer motor fazla ısınmazsa (80-90 derece) yine normal çalışıyor

Bence kadranda sorun var o halde.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...