İçeriğe Yönlendir

Gündüz Yaptığım Hızı Gece Yapamıyorum

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya
Bir saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Afrika Twin başka, Enduro diyince hemen bmw GS1200 ADV diyorlar, ama aslında bu işin en üstünde olanların arasında Honda var bence, bu alet kompakt, daha basit, arızası az, şöyle diyim, AT daha kompakt bir yapıda, bunu alıp dünyayı gezmeye başladığında Allahın dağında kalırsan bir şekilde halledersin ama Bmw ile kalırsan yandın, aşırı elektronik çok karmaşık, kaldın bitti, paralı olacaksınki seni alsınlar, AT bizim için az paralılara, Bmw ise zenginler için, kaldın helikopter çağır :D

Sonuçta enduro işi dayanıklık işi, çok etmen var aslında, bu yüzden Dakarı defalarca kazanan AT yi tercih ediyorum,  Honda fazla boş bıraktı bu sınıfı, dedikleri gibi ortamı fazla boşladık, bmw fazla havalandı, alalım şunların havasını demişler zaten... :D

Evet öylebir motor yapmışlar tektabanca.Dağda lastik patlasa bile lastiğin içine ot gibi şeyler doldur devam et.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Aklım ve fikrim Tracer 900 e kaydı motoru satınca. Kazasız belasız bir gün nasip olursa alacağım.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
15 saat önce, Ahmet Kiriş yazdı:

Aklım ve fikrim Tracer 900 e kaydı motoru satınca. Kazasız belasız bir gün nasip olursa alacağım.

Güzel motor.Yamaha buna öhlins amartisörler koymuştur.Hiç sürmedim.Çok keyiflidir büyük ihtimal.Aynı zamanda güçlü bir motor.Ağır ağır giderken iyide,delirdiğinde zaptetmeside zordur.

Yorum bağlantısı
Hamit inan
On 13.04.2019 at 22:47, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Not: arabada 200 üstü hızı çook, motordada 300 ü görmüşlüğüm (1 kez) vardır, diyorumki yavaş, ölmek istemiyorsan, o hızda tek suçlu sensin başkası değil çünki zaten seni kimse görmez....

Hep motor içimde hevestir. Tam R6 alacam dedim. Googlede ufak bir aratma yaptım. Bildiğin kıyma makinasından çıkmış insanlar. O hep heves olarak kalsın dedim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Mehmet YILDZ yazdı:

Hep motor içimde hevestir. Tam R6 alacam dedim. Googlede ufak bir aratma yaptım. Bildiğin kıyma makinasından çıkmış insanlar. O hep heves olarak kalsın dedim :)

Büyük oranda kendi hataları ne yazıkki,  kardeş niyetin varsa al ama önce şu soruyu kendine sor " Ben kendime hakim olabilirmiyim? " cevabın hayırsa alma :   

bu arada R6 gibi bir makina hız yapmak içindir, karayolunda tın tın gitmek için değildir, zaten sıkışık trafikte şişer kalır, sen bunu hız için istiyorsan zaten motor alma....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
5 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Büyük oranda kendi hataları ne yazıkki,  kardeş niyetin varsa al ama önce şu soruyu kendine sor " Ben kendime hakim olabilirmiyim? " cevabın hayırsa alma :   

bu arada R6 gibi bir makina hız yapmak içindir, karayolunda tın tın gitmek için değildir, zaten sıkışık trafikte şişer kalır, sen bunu hız için istiyorsan zaten motor alma....

R1-R6 binip efendi fıtı fıtı gezen motorcu arkadaş ben henüz görmedim.Enduro ve naked'lara binenler fıtı fıtı gezerler.Zaten motor buna müsait.Geçen pazar araba ile gezerken eve dönüşte bir mt07 gördüm.Hanım gözün hala kasnakda der gibi ima etti :) .Öyle bir güzellik görünce insanın elbette bakası geliyor.

Aslında şu sıralar fiyatı çok uygun.Tam alınacak zaman.Zaten ötv kalktığı an birde dolar zammı gelecek.Devlet zaten binmememiz için elinden geleni yapıyor.Geçen yaz koyduğu eksta %20 gümrük vergiside cabası.Geçen hanıma çıtlattım ama dominar son motorummuş.Heralde yamahanın yüzünü göremeyecekgibiyim.Keşke dominarı almayaydımda tek atımlık mermimi mt07 ye saklasaydım.Dominarıda bayiden çok kelepir almıştım.İkna operasyonları devam edecek.

nQBQYl.jpg

Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)
9 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Aynı kanıdayım hocam. O yüzden hız faktörünü aracı güçlü alarak kapattım :)
Yıllar yıllar önce bekarlık yıllarında annemle sohbet ederken demiştim
Motor alacam öleceksemde çocuk çoluğa karışmadan alıp öleyim. Sağlam cevap vermişti;
Elin kızı ile doğmamış çocuğu düşüneceğine ananı düşün. Elin kızı kocayı bulur da ben evladı bulamam.
O gün bu gün hep uzaktan baktım :)

tarihinde Mehmet YILDZ tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

İşte o yüzden kendine hakim olamıyorsan alma diyorumya :)  sen alma beni dinle, anladım ben seni... 

ben 50cc ye biniyorum şuan, zaten motorda hızı sevmem, bununla öyle bir alıştımıki tın tın gitmeye sorma, motor dediğin yavaş sürülür, rüzgarı havayı hissedeceksin, tın tın motorun sesini duyacaksın, doğayı izleyeceksin, ne o öyle 250-300 le gitmek, motor zevki sıfır, aldığın sadece hız zevki, motorluk kısmı zaten yokki,  motorla basanın sevdiği şey motor değil, sadece hız, bense motor kullanmayı seviyorum, aramızdaki fark bu kardeş :)

r1-r6 fiti fiti gezme motoru değil evet, bu arada enduroyuda yabana atma, ne uçan kaçanları var, paradan haber ver sen :) 

şahsen düşüncem şu, devlet SS motorları tamamen yasaklamalı, bunlar hız, aslında pist yarış motoru, basma zevkini karayolunda yaşayamazsın değilmi, arada bizde hızlı gittik kural çiğnedik ama bu hızlara çıkmadık, adam gidiyor 250-300, kabak gibi sürekli hız yapacağı hatta yapması gereken motorların satılması bence yasaklanmalı, ama piyasa böyle sektör oluşmuş, hız seven çok firmalar para kazanma derdinde, yapacak birşey yok...

söz meclisten dışarı, bu durumda alıpta hız yapan apaçiler benden uzak dursun.... Amin:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
On 14.04.2019 at 13:56, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yakıt kaynaklıdır.

Mehmet abi olay yakıt kaynaklıymış. Depoyu 2 kere emin olduğum yerden doldurdum boşalttım. Bu gün akşam deneme şansım oldu. 5 puanda fazla yaptı. 

• Beğen 5
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
45 dakika önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Mehmet abi olay yakıt kaynaklıymış. Depoyu 2 kere emin olduğum yerden doldurdum boşalttım. Bu gün akşam deneme şansım oldu. 5 puanda fazla yaptı. 

Hadi geçmiş olsun diyelim o zaman. Yakıt kaynaklı olması mantıklıydı zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
2 saat önce, Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Hadi geçmiş olsun diyelim o zaman. Yakıt kaynaklı olması mantıklıydı zaten.

Teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...