İçeriğe Yönlendir

İnternetim Yavaş

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Emrah Taşpınar

Bu aralar hem 4.5g hem evde hissettiğim durum  , ankara çankaya birlik mah. ikamet ediyorum , hatta bu satırları yazarken 😂 vodafone 4.5 g ile watsapptan attigim mesaj gitmiyor eşimdede durum aynı onunda hattı vodafone , ev interneti turknet şuan durum ondada aynı instagram filan açmıyor , pcde hız  testi 13 civarı çıkıyor hiç 10 altına düşmüyor ama bazen çok hızlı bazen youtube 720p de takılıyor 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
44 dakika önce, Emrah Taşpınar yazdı:

Bu aralar hem 4.5g hem evde hissettiğim durum  , ankara çankaya birlik mah. ikamet ediyorum , hatta bu satırları yazarken 😂 vodafone 4.5 g ile watsapptan attigim mesaj gitmiyor eşimdede durum aynı onunda hattı vodafone , ev interneti turknet şuan durum ondada aynı instagram filan açmıyor , pcde hız  testi 13 civarı çıkıyor hiç 10 altına düşmüyor ama bazen çok hızlı bazen youtube 720p de takılıyor 

Farklı adresleri denediniz mi? Zira şu an bahsettiğiniz mecralara genel bir erişim sorunu var. 

https://m.haberturk.com/facebook-ve-instagram-a-erisim-sikintisi-2432644-teknoloji

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Binada bizde de sorun var dediler. Gittim boncuk tabir edilen bağlantı elemanlarından aldım. Dışarıdan gelen kabloyu ankastreye onunla bağladım bir müddet internet mis gibi oldu. Ama sonra bir bozdular bir daha da düzeltemediler..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Aynı olay bendede vardı video izlediğimde film donup duruyordu modemde kanal ayarı var onu yaptım hızlandı müsait olduğumda detaylı bilgi veririm nasıl yaptığımı faydası olur
Kablosuz için dediğiniz olabilir. Ancak ben kablolu da test ediyorum.
Bu aralar hem 4.5g hem evde hissettiğim durum  , ankara çankaya birlik mah. ikamet ediyorum , hatta bu satırları yazarken [emoji23] vodafone 4.5 g ile watsapptan attigim mesaj gitmiyor eşimdede durum aynı onunda hattı vodafone , ev interneti turknet şuan durum ondada aynı instagram filan açmıyor , pcde hız  testi 13 civarı çıkıyor hiç 10 altına düşmüyor ama bazen çok hızlı bazen youtube 720p de takılıyor 
Bahsettiğiniz.saatte sosyal medya çöktü [emoji4]
Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
(düzenlendi)
On 13.04.2019 at 22:53, Mehmet Ozyurek yazdı:

İnternet hızım yavaşlıyor.. 

pink süresi 500 ms'ye yaklaşıyor.. Download hızı 2

Modemi resetliyorum, değişmiyor.. Bekliyorum düzelmiyor. 

Arıyorum 4440375'i.. 

TTNET'in sistemden gördüğüne de pek güvenmemek lazım. Uzaktan modem ayarı yapıyorlar diye düşünüyorum. Başıma gelen olayı anlatayım. 

Bir gün eve geldim. İnternet yok. Aradım TTNET'i. İnternet kesik dedim. Evinizde internet var gözüküyor dediler. Yok dedim arıza kaydı oluşturdular. Ertesi gün mesaj geldi sorun çözüldü diye.

Akşam eve gittim baktım yine yok. Tekrar aradım. Yine evinizde internet var dediler. Bağlantı Mükemmelmiş. Modem ayarı yapalım dediler. Onları aramadan 10 kere ayar yaptım.Yetmedi resetledim . Ama olsun dedim içimden. Hadi yapalım dedim. Sonuç yine hüsran. Bir kere daha arıza kaydı. Gelmişler yine bakmışlar ana kutudan. Yine sorun çözüldü mesajı geldi.

Gittim baktım yine yok. Bir daha TTNET'i aradım. Teker teker geziyorum müşteri temsilcilerini. Evde Mükemmel İnternet bağlantısı var. Modeminiz bozuk dediler. Servise yollamanız gerekiyor. Ona da karışmıyorlar. Yedek modem yoksa bir ay internet yok. Gittim arkadaşın evde denedim ertesi gün. Canavar gibi çalışıyor modem.

Tekrar aradım TTNET'i :) Bu sefer bina kutusunda sorun var. Süper hizmet gibi bir hizmet önerdiler. Bilmem kaç lira ücreti varmış. Dur dedim. Komşuya sorayım önce.

Gittim komşuya. İnternette sorun var mı diye sordum? Komşum "5-6 gün önce interneti bağlattım. Sorunum yok" dedi. Meğer benim kabloyu ana kutudan söküp ona takmışlar. 1 hafta uğraştırdılar beni. 

Bir daha aradım. Böyle böyle yapmışsınız dedim. 1 saat sonra bir ekip aradı. Evin önünde bekliyoruz diye. Geldiler yaptılar. Uçarak kayboldular. 

tarihinde Baha Kanberoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Hamit inan
On 13.04.2019 at 22:53, Mehmet Ozyurek yazdı:

İnternet hızım yavaşlıyor.. 

Toplanma noktaları var hatların. Atıyorum oradan telekom merkezine kadar ana hat 1Gbit. O noktaya 1000 kullanıcı 10Mb ile geliyor buda 10Gb çıkış olması demek ama elde 1Gb var. Dolayısıyla herkes birden asılınca sizin sonuç oluşuyor olabilir. Onlarda biliyor bunu geçiştiriyor. Yani aslında garanti edilmiş bir bant genişliğiniz yok mehmet hocam

11 saat önce, Baha Kanberoğlu yazdı:

TTNET'in sistemden gördüğüne de pek güvenmemek lazım. Uzaktan modem ayarı yapıyorlar diye düşünüyorum. Başıma gelen olayı anlatayım. 

uzaktan modeme erişimleri var. Arayüz kullanıcıya kapalı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Gittim komşuya. İnternette sorun var mı diye sordum? Komşum "5-6 gün önce interneti bağlattım. Sorunum yok" dedi. Meğer benim kabloyu ana kutudan söküp ona takmışlar. 1 hafta uğraştırdılar beni. 

Bu daha fena olmuş :)

Bir saat önce, Mehmet YILDZ yazdı:

Yani aslında garanti edilmiş bir bant genişliğiniz yok mehmet hocam

Peki ben arayınca ne oluyor da yükseliyor benim hız.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bir daha aradım. Böyle böyle yapmışsınız dedim. 1 saat sonra bir ekip aradı. Evin önünde bekliyoruz diye. Geldiler yaptılar. Uçarak kayboldular. 

Belki baktılar kabloda internet yok, boşta deyip ona vermişlerdir.

Evde su, elektrik, doğalgaz kesilince de dikkat etmek lazım.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yalın internet mi kullanıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
5 saat önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Belki baktılar kabloda internet yok, boşta deyip ona vermişlerdir.

Modemi hiç kapatmam. Sürekli açıktır. Ayrıca o zaman ikiz dublekste oturuyordum. Bina kutusundan bir hata söz konusu da olamaz. Direk ana kutuda kaza veya kolaycılık sonucu olmuş bir durum.

5 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Yalın internet mi kullanıyorsunuz?

Evet. Yalın internet kullanıyorum. 

7 saat önce, Mehmet YILDZ yazdı:

Toplanma noktaları var hatların. Atıyorum oradan telekom merkezine kadar ana hat 1Gbit. O noktaya 1000 kullanıcı 10Mb ile geliyor buda 10Gb çıkış olması demek ama elde 1Gb var. Dolayısıyla herkes birden asılınca sizin sonuç oluşuyor olabilir. Onlarda biliyor bunu geçiştiriyor. Yani aslında garanti edilmiş bir bant genişliğiniz yok mehmet hocam

Şu an oturduğum evde bu durum var. Max 8 mbit verebiliyorlar tesisat eski olduğu için ama bazen 4 mbite indiriyorlar. Farketmek zor zaten :) ama 22den 2ye düşürmezler bence. O kadar da değildir ya :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
43 dakika önce, Baha Kanberoğlu yazdı:

Evet. Yalın internet kullanıyorum. 

Yalın kullanmayın. Bu tip hat problemlerinde tespit edemiyorsunuz işte. Halbuki hattı telefona taksaydınız hemen anlardınız hat olmadığını :)

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

turk net e geçtim. valla ne diyeyim canavar gibi oldu. sistemde problem yoksa anlaşılan turknet de de sorun olmuyor. yeterki modem aptallaşmasın.

Yorum bağlantısı
Hamit inan
9 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Cihaz (modem tarafında değil )ayarlarında trafik önceliklendirme yada garanti edilmiş genişlik diye geçer. Çok uç bir örnek ama mantıklı tek açıklaması bu var. Eğer tam sizle işlem yaparken düzelme oluyorsa sorunu geçiştirmek için bunu yapabilirler.

Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)
4 saat önce, Baha Kanberoğlu yazdı:

ama 22den 2ye düşürmezler bence. O kadar da değildir ya

Düşürmeyi kendi yapmaz. Hattın yoğunluğundan olur. Ama çağrı açınca garantili genişlik verip geçiştirir.

Yaklaşık 6000 personel ve toplamda 40.000 öğrenci 1 Gb hattı kullanıyor. Çoğu kullanıcının 1 gb çıkış izni var. Belli aralıklarla kullanıcıları takip ediyorum. 5 saat gibi bir zamanda 50Gb gibi dosya indireni görürsem 5Mb çıkışa düşürüyorum. Kişi sürekli bu zihniyette ise onu 1 e sabitleyip taş devrine gönderiyorum :) 
Bu sayede normal kullanıcılar en yoğun anlarda  bile testlerde 50 Mb den aşağı değer görmüyor (6000 personel 50.000 öğrenci ile 1Gb toplam çıkışta )

tarihinde Mehmet YILDZ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Rıdvan Turan
10 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Türkiyede hangi şirketle çalışırsanız çalışın hepsinde böyle sorunlar oluyor UYDUNET (TÜRKSAT KABLO) aralarında en iyisi. Adamlar geliyorlar kendi alt yapılarını kuruyorlar.Şuanda 50 MB 150 GB kotalı bir tarife kullanıyorum. 2 yıldan fazladır kullanıyorum pek sorun yaşamadım (Arasıra bölgesel kesintiler olabiliyor --altyapı çalışması nedeniyle--yılda 1 veya 2 defa ortalama 45 dk ) hız problemi ise elektrik kesintisi olduğunda 2 defa yaşadım. onun dışında 7/24 50 mb hız görüyorum ping 6 ms. Çevremdeki herkes tavsiye ediyorum. Size de tavsiye ederim. Diğerlerini elinizin tersi ile itebilisiniz , tabi eğer bulunduğunuz yerde uydunet altyapısı varsa.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
On 14.04.2019 at 22:54, Baha Kanberoğlu yazdı:

Bir gün eve geldim. İnternet yok. Aradım TTNET'i. İnternet kesik dedim. Evinizde internet var gözüküyor dediler. Yok dedim arıza kaydı oluşturdular. Ertesi gün mesaj geldi sorun çözüldü diye.

Akşam eve gittim baktım yine yok. Tekrar aradım. Yine evinizde internet var dediler. Bağlantı Mükemmelmiş. Modem ayarı yapalım dediler. Onları aramadan 10 kere ayar yaptım.Yetmedi resetledim . Ama olsun dedim içimden. Hadi yapalım dedim. Sonuç yine hüsran. Bir kere daha arıza kaydı. Gelmişler yine bakmışlar ana kutudan. Yine sorun çözüldü mesajı geldi.

Gittim baktım yine yok. Bir daha TTNET'i aradım. Teker teker geziyorum müşteri temsilcilerini. Evde Mükemmel İnternet bağlantısı var. Modeminiz bozuk dediler. Servise yollamanız gerekiyor. Ona da karışmıyorlar. Yedek modem yoksa bir ay internet yok. Gittim arkadaşın evde denedim ertesi gün. Canavar gibi çalışıyor modem.

Tekrar aradım TTNET'i :) Bu sefer bina kutusunda sorun var. Süper hizmet gibi bir hizmet önerdiler. Bilmem kaç lira ücreti varmış. Dur dedim. Komşuya sorayım önce.

TTNET çağrı merkezi çok fena. 1 hafta internetsiz bıraktılar beni. her aramamda sizin bölgede alt yapı çalışması var deyip salladılar beni.

Binadakilerinde telefon ve internet bağlantılarının olmadığını öğrenince olay patladı.

Bölge müdürlüğünden  ekip elinde harita ile geldi. Telekom kutusunu arıyorlar yok. Bizde katıldık aramalara. Karşıdaki bloklar kentsel dönüşümden yıkılınca kutu boşta kalmış. Hurdacılar almış götürmüş :)

Kutuyu bizim binaya monte ettiler de problemimiz çözüldü.

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
On 15.04.2019 at 08:50, Mehmet YILDZ yazdı:

uzaktan modeme erişimleri var. Arayüz kullanıcıya kapalı. 

Yok ama 50 mbs aldığım interneti de 2-3 mbs de kullanmayayım ama değil mi. Ben aradıktan 2-3 dakika sonra nasıl 49 mbs oluyor.

On 15.04.2019 at 10:15, Mehmet Ozyurek yazdı:

Aynennn

20 saat önce, Mehmet YILDZ yazdı:

Düşürmeyi kendi yapmaz. Hattın yoğunluğundan olur. Ama çağrı açınca garantili genişlik verip geçiştirir.

Yaklaşık 6000 personel ve toplamda 40.000 öğrenci 1 Gb hattı kullanıyor. Çoğu kullanıcının 1 gb çıkış izni var. Belli aralıklarla kullanıcıları takip ediyorum. 5 saat gibi bir zamanda 50Gb gibi dosya indireni görürsem 5Mb çıkışa düşürüyorum. Kişi sürekli bu zihniyette ise onu 1 e sabitleyip taş devrine gönderiyorum :) 
Bu sayede normal kullanıcılar en yoğun anlarda  bile testlerde 50 Mb den aşağı değer görmüyor (6000 personel 50.000 öğrenci ile 1Gb toplam çıkışta )

Metro internet mi?

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
On 14.04.2019 at 01:59, Sani Gerşon yazdı:

Bölgede 4.5g yoksa ya da bir süre sonra jammer gelirse ne yapacağız :)

4.5G yoksa zaten vermiyorlar. Jammer gelecekse veya başka durumlar varsa zaten almazlar olur biter. :)  Ama onun dışındaki durumlarda fiyatı çok cazip metroya göre.

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Bu akn kalktığından beri ciddi bir şekilde hız düşüşü yaşadım hâlâ da düzelmedi normalde çok rahat 40 - 45 mbps görüyordum şuan 20 zar zor fakat bu şekilde gayet güzel hız kisitina girince 100 kbps oluyordu mesaj bile gelmiyordu kısıtlama olmasın hız düşsün [emoji846] bu arada TTNet en berbat sağlayıcı .

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Eve internet bağlayacaktım genel yorumları okuyunca iyi ki vazgeçmişim. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Hamit inan
16 saat önce, Mehmet Kaya yazdı:

Yok ama 50 mbs aldığım interneti de 2-3 mbs de kullanmayayım ama değil mi. Ben aradıktan 2-3 dakika sonra nasıl 49 mbs oluyor.

On 15.04.2019 at 10:15, Mehmet Ozyurek yazdı:

Sözleşmeye göre vermeleri gerekiyor. Bu şekilde geçiştirildiğini düşünüyorum. Evet kurumda metro var

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
2 saat önce, Mehmet YILDZ yazdı:

Sözleşmeye göre vermeleri gerekiyor. Bu şekilde geçiştirildiğini düşünüyorum. Evet kurumda metro var

Metro bambaşka. Süper bir icat :D Özel okulda 50mb kullanıyoruz Hiç sorun yok.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Benzer sorun işyerimde vardı sabit ip alınca sorun düzeldi yaklaşık aylık 20 tl bir ücreti var telekom da

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...