İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - 2000 Ghia Cik Cik Sesi

Ferhat Tiryakioğlu

Recommended Posts

Ferhat Tiryakioğlu
(düzenlendi)

Arkadaşlar herkese merhaba son iki haftadır başımı ağrıtan bir sorun var şöyleki;aracımla stabilize bir yolda giderken yada kasislere girdiğimde yada herhangi bir sarsıntı olduğunda ön sağ taraftan sanki gevşemiş bir somun varmış gibi cik cik cik diye bir ses geliyor.Yalnız şunu belirteyim ki araç sarsıldığı zaman oluyor rölanti yada hızlanınca değil.Bu ve benzeri bir sorun yaşayan varmı acaba?Sağ tekerin jant kapağına baktım sorun yok arabayı durur vaziyette sarsıyorum yine ses çıkmıyor nedir bu ses neyden kaynaklanır sizce??

tarihinde Selçuk Bakış tarafından düzenlendi
baslik
Yorum bağlantısı
Ferhat Tiryakioğlu

rot başları aks körükleri değiştirdim ayrıca ön düzende yapıldı helezon yayları değişmedi birde amortisörler de yeni sizce neyden kaynaklanıyordur?

Yorum bağlantısı
Ferhat Tiryakioğlu

Anlıyorum peki acaba helezon yaylarından olabilirmi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sanmıyorum.
Bulmak kolay. Kanalda sallanacak. Şüpheli yere wd40 sıkılacak.
Ancak tek tek sıkıp denemek lazım. Her yere birden sıkarsanız nerden kesildiğini bilemezsiniz.

Viraj demiş lastiği de olabilir.
Rot balansçı da bulur.

Yorum bağlantısı
Ferhat Tiryakioğlu

çok teşekkür ederim Mehmet hocam kısa zamanda bir motor ustasına durumu göstereyim sonucu buraya yazarım

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Viraj  demir lastiği ve salincak (alt tabla) burçları ses yapabilir. 

Edit:Ben yazarken  Emmi viraj demir lastiğini yazmış  zaten. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Üst takoz genelde dönüşlerde lok lok  tarzı bir vuruntu sesi yapıyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ferhat Tiryakioğlu

Merhabalar tekrardan herkese bugün ustaya gittim liftle kaldırdı arabayı sesin geldiği bölüme baktı bu arada akş körüğü sanırsam yırtılmış değişim yaptı.Ancak sesi dinletiyorum giderken usta hiç birşey olmadığında ısrar etti.Neyse sonra eve doğru gelirken cik cik bir ses başladı yine hatta şunu belirteyimki otoparka geldim motoru stop ettiğim anda (hani stop ederken genelde eski arabalarda hafif bir sarsıntı olur ya motorda sonra stop eder) işte tam bu hafif sarsıntıyla senkronize olmuş gibi cik cik cik edip durdu.Yalnız araç duru vaziyette hiç bir ses yok ne zamanki çukur yada kasise girsem ses başlıyor çözemedik bir türlü ne olduğunu.Uzun yola gitme planım var ama tedirginim biraz arkadaşlar.Bu arada körük değişiminede 100 tl verdim.Mersindeki sanayiye gideceğim birde bir sorun bulunursa mutlaka sizlerle paylaşırım

viraj demir lastiği yada amortisör rulmanını görmedimi acaba bu gittiğim usta anlamadım bayada bir baktı ama ??

Yorum bağlantısı
Coşku Mert
2 saat önce, Ferhat Tiryakioğlu yazdı:

viraj demir lastiği yada amortisör rulmanını görmedimi acaba bu gittiğim usta anlamadım bayada bir baktı ama ??

viraj demir lastiğinin gözle görebilir ama amortisör rulmanını görebilmesi için amortisörü sökmesi gerekir

Yorum bağlantısı
Osman Uslu

Alt takımdan geldiğine eminseniz daha iyi bir ustaya götürün. Benimde başıma gelmişti aynı olay. Arabam sallandıkça ses geliyordu bir yerlerden. Sonradan fark ettim ki sürücü koltuğundan geliyor. Koltuğun altındaki tellere wd-40 sıkınca geçmişti ses. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...