İçeriğe Yönlendir

Focus 3.5 1.6 Benzinli İçin Hangi Motor Yağı?

Halit Demir

Recommended Posts

Metin Akbal

Yağ markaları arasında çok ciddi fark görmemeye başladım. GM den Mobil e geçtim, bu bakımdan sonra tekrar GM yağa geçeceğim.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Sentetik 5w/30 yağ olur marka işi tercihe kalmış 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Ben bütün markaları denedim.Son bakımda bilinmeyen bir marka koydum.Kilometre 7000 de iken değişim yapacaktım,kontrol ettim hala iyi durumdaydı.Tabi değişime fırsat olmadı aracı sattım.Artık yağ markasını kasmıyorum.Ne denk gelirse uyguna onu koyarım.Tabi servis bakımlı aracın yağına karışamam,servis ne derse o.

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
(düzenlendi)

Bence Castrol almayın. Burada dolum yapılanlar bana çok kalitesiz geliyor. 1500 Km'de yağı simsiyah olan var. Castrol alınacaksa Edge olanı bakılabilir. 

Aracın kullanım kılavuzunda yağ specleri yazar. Motor yağının specine bakın. Spece uygun yağı alabilirsiniz. 

tarihinde Yusuf Berke tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
4 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Motoru iyi temizlediği gösterir daha iyi.

İlk bakımda motor o kadar kirlenir mi? Kapkara yağ. 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Dizel araçlarda motor yağının renginin koyulaşması veya siyah olması daha hızlı olur, benzinli araçlarda biraz daha az, lpg li araçlarda çok az olur. Yağın koyu renk alması aynı zamanda motorun da sorunlu olduğunu gösterir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
51 dakika önce, Yusuf Davaz yazdı:

https://www.hepsiburada.com/motul-8100-eco-nergy-5w30-motor-yagi-5-lt-uretim-tarihi-2018-pm-otctn3388a

bu yag nasıl olur benzinli araçlar için.  bugune kadar mobil 1 5w30 kullanmıştım.bu sefer bunu almayı düşünüyorum. bunu kullanan varmı. fiyatı mobil 1 ile aynı gibi birşey. 

Viskozite ve marka onayı uygun Motul ürününü gözü kapalı kullanabilirsiiz. Fiyatı da uygunmuş.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Yag konusu denilince eskiden hemen akla ben gelirdim 😊

Hasan bey bahsetmis dizel aracta yagin rengi kisa zamanda koyulasir.

normaldir.

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
2 saat önce, Yusuf Davaz yazdı:

https://www.hepsiburada.com/motul-8100-eco-nergy-5w30-motor-yagi-5-lt-uretim-tarihi-2018-pm-otctn3388a

bu yag nasıl olur benzinli araçlar için.  bugune kadar mobil 1 5w30 kullanmıştım.bu sefer bunu almayı düşünüyorum. bunu kullanan varmı. fiyatı mobil 1 ile aynı gibi birşey. 

ben aldım denemek amaçlı. motor daha sessiz çalışıyor. mobil ve castrol alıyordum daha önce. ama bu bence daha iyi gibi.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
15 saat önce, Yusuf Davaz yazdı:

Ben bu markanın motor için olanlarından kullandım.Rengi kırmızı ve sarı olanı, %100 sentetik ve mineral olanlarını.Ben ne zaman bu markayı koysam viteslerim taş gibi olurdu.Arabada hiç deneme fırsatım olmadı.Kullananlar aracın çok sessiz çalıştığını söylerler.Sırf bu yüzden denemek için almayı istedim ama çevremde bulamadım.Yağ konusu çok karışık ve çetrefilli.Ford markaya mobilden başka koymamak lazım.Birkaçkez fordda castrol kullanmıştım,yağ eksiltme olmuştu sonra tekrar mobile döndüm.

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz
54 dakika önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Ben bu markanın motor için olanlarından kullandım.Rengi kırmızı ve sarı olanı, %100 sentetik ve mineral olanlarını.Ben ne zaman bu markayı koysam viteslerim taş gibi olurdu.Arabada hiç deneme fırsatım olmadı.Kullananlar aracın çok sessiz çalıştığını söylerler.Sırf bu yüzden denemek için almayı istedim ama çevremde bulamadım.Yağ konusu çok karışık ve çetrefilli.Ford markaya mobilden başka koymamak lazım.Birkaçkez fordda castrol kullanmıştım,yağ eksiltme olmuştu sonra tekrar mobile döndüm.

benim araçdada mobil 1 de eksiltme yapıyor. motul un özelliklerinde yüksek ısıya daha dayanıklı oldugu için yagın özelligini ve buna baglı olarakda yagın eksilmesini en aza indirdigi yazıyor. bundan dolayıda yaklaşan yag degişimimde motul eco-nergy 5w30 kullanmayı düşünüyorum.  yetkili servisler yag degişimde hangi yag koyuyorlar. ford un kendi ambalajladıgı motorcraft 5w30 mu kullanılıyor yoksa başka markalarmı. servis egerki motorcraft kullanıyorsa dış piyasada neden mobil tercih ediliyor. yada dışarda mobil kullanılıyorsa servis neden motorcraft kullanıyor ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
1 dakika önce, Yusuf Davaz yazdı:

benim araçdada mobil 1 de eksiltme yapıyor. motul un özelliklerinde yüksek ısıya daha dayanıklı oldugu için yagın özelligini ve buna baglı olarakda yagın eksilmesini en aza indirdigi yazıyor. bundan dolayıda yaklaşan yag degişimimde motul eco-nergy 5w30 kullanmayı düşünüyorum.  yetkili servisler yag degişimde hangi yag koyuyorlar. ford un kendi ambalajladıgı motorcraft 5w30 mu kullanılıyor yoksa başka markalarmı. servis egerki motorcraft kullanıyorsa dış piyasada neden mobil tercih ediliyor. yada dışarda mobil kullanılıyorsa servis neden motorcraft kullanıyor ?

Motorcraft oem yağ olsa bile yarı sentetik bir yağ. Tam sentetik kullanılmalı. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
10 dakika önce, Yusuf Davaz yazdı:

fmy, mobil, castrol kullanırlar

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

ford un kendi ambalajladıgı motorcraft 5w30 mu kullanılıyor yoksa başka markalarmı. servis egerki motorcraft kullanıyorsa dış piyasada neden mobil tercih ediliyor. yada dışarda mobil kullanılıyorsa servis neden motorcraft kullanıyor ?

Güzel soru.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

ford un kendi ambalajladıgı motorcraft 5w30 mu kullanılıyor yoksa başka markalarmı. servis egerki motorcraft kullanıyorsa dış piyasada neden mobil tercih ediliyor. yada dışarda mobil kullanılıyorsa servis neden motorcraft kullanıyor ?

Ekonomik anlaşmalar sebepler vs vs vs. Opel markası GM kullanır uygundur, VW Markası Castrol kullanır uygundur. Renault Elf kullanır uygundur, Peugeot Total kullanır mı emin değilim. Olay tamamen anlaşmayla alakalı, bununda sebebi genelde duygusal olur :)

Mobil yağı ile anlaşmalı yetkili servis var mı bilmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

renault eskiden selenia diye bi yag koyuyordu araclara..

6 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Ekonomik anlaşmalar sebepler vs vs vs. Opel markası GM kullanır uygundur, VW Markası Castrol kullanır uygundur. Renault Elf kullanır uygundur, Peugeot Total kullanır mı emin değilim. Olay tamamen anlaşmayla alakalı, bununda sebebi genelde duygusal olur :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ekonomik anlaşmalar sebepler vs vs vs. Opel markası GM kullanır uygundur, VW Markası Castrol kullanır uygundur. Renault Elf kullanır uygundur, Peugeot Total kullanır mı emin değilim. Olay tamamen anlaşmayla alakalı, bununda sebebi genelde duygusal olur [emoji4]

Mobil yağı ile anlaşmalı yetkili servis var mı bilmiyorum.
Yetki servisler kimle anlaşırsa o marka yağ oluyor, büyük varil ile geliyor bazen Mobil de oluyor bu yağ. Ford için böyle.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
On 15.04.2019 at 15:24, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Sentetik 5w/30 yağ olur marka işi tercihe kalmış 

10W/40 konursa ne olur. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...