İçeriğe Yönlendir

Philips H7 Tip Racing Vision %150 Fazla Işık Ampül Seti

Ümit Türk

Recommended Posts

Ümit Türk

arkadaşlar Philips H7 Tip Racing Vision %150 Fazla Işık ampül arkadaşlar kullananlar var mıdır? 

tavsiye eder misiniz. 

ben aracım için biraz daha yüksel aydınlatma istiyorum.  zenon çakar vs beklentim yok sadece aydınlatması kuvvetli olsun yeter. 

yorumlarınızı bekliyorum .

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

%130 versiyonunu kullanıyorum.

Eski standart ampüle göre iyi. Ama bi-xenon'a alıştıktan sonra en iyi halojen bile tatmin etmiyor.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
2 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

%130 versiyonunu kullanıyorum.

Eski standart ampüle göre iyi. Ama bi-xenon'a alıştıktan sonra en iyi halojen bile tatmin etmiyor.

bi-xenon dediğiniz nedir onu anlamayadım  ? 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Şimdi, Ümit Türk yazdı:

bi-xenon dediğiniz nedir onu anlamayadım  ? 

Far türü. Orijinal mercekli kısa-uzun xenon yani. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Bu markayı denemedimde farklı markaları denedim hem çabuk patlıyordu hemde performansı iyi değildi.Zaten çok para,bende vazgeçtim,halojene devam dedim.Fabrika çıkışı led olmadıkdan sonra led ampül ile uğraşılmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Üstadımızın biri Philips zamanla kararma yapıyor, Osram tak demişti...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bixenondan başası yalan diyorum o kadar lede rağmen :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
8 dakika önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Bu markayı denemedimde farklı markaları denedim hem çabuk patlıyordu hemde performansı iyi değildi.Zaten çok para,bende vazgeçtim,halojene devam dedim.Fabrika çıkışı led olmadıkdan sonra led ampül ile uğraşılmaz.

buda halojen ampül ledlere bende karşıyım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
3 dakika önce, Ümit Türk yazdı:

buda halojen ampül ledlere bende karşıyım.

Led zannettim.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

ben halojen ampülün hertürlüsünü kullandım. performans ürünü olanlar çok ciddi fark etti her alışımda.

osramın da yüksek performanslılarını kullandım philipsinde. ömür olarak hepsi 1 yıl gitti yaklaşık 30 k gece gündüz sabit açık

ben al derim %150 kullandım ama hangisiydi atmiyim şimdi hatırlamıyorum osram da olabilir philips de pek farkları yok

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ben 3-4 takım philips aldım, extreme vision. Hepsi de tam bir yılda patladı. Hatta son aldıklarım 1 hafta arayla gitti. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
3 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Ben 3-4 takım philips aldım, extreme vision. Hepsi de tam bir yılda patladı. Hatta son aldıklarım 1 hafta arayla gitti. 

extreme vision hakkında çok şikayet okudum bir okadar da memnun kalan var şans işi bu ampüller sanırım. 

10 dakika önce, Ali Gök yazdı:

ben halojen ampülün hertürlüsünü kullandım. performans ürünü olanlar çok ciddi fark etti her alışımda.

osramın da yüksek performanslılarını kullandım philipsinde. ömür olarak hepsi 1 yıl gitti yaklaşık 30 k gece gündüz sabit açık

ben al derim %150 kullandım ama hangisiydi atmiyim şimdi hatırlamıyorum osram da olabilir philips de pek farkları yok

bu ampülleri deneyeceğim mutlaka teşekkür ederim bilgiler için 

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Ampul alırken dikkat etmek gerekir H7 mi H4 mü diye. Aynı markanın H7'si pahalı H4'ü ucuz oluyor genelde.

H7 yerine H4, H4 yerine H7 takılamaz zaten :)

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
(düzenlendi)
2 saat önce, Nihat Palolu yazdı:

Aynı markanın H7'si pahalı H4'ü ucuz oluyor genelde.

Aslında tam tersi de oluyor H4 ler çift faz hem kısa hem uzun aynı ampulde olduğu için H7 den fiyatı biraz daha pahalı oluyor

Bende şunun performansını merak ediyorum kullanan varmı aramızda hiç ?

https://www.hepsiburada.com/bosch-h7-gigalight-plus-120-ampul-seti-p-HBV000004UUA4?magaza=Hepsiburada

tarihinde Hasan Karabekiroglu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Bixenondan başası yalan diyorum o kadar lede rağmen [emoji3]

C180’in bixenonuna can gurban.
Yerdeki bozuk parayı bile görüyordum.
Ama Passatınkini at çöpe.
Aynı şekilde E90 320 ninkini de at çöpe.
Kör gibi gezdim ikisinde de.
Hele yağmurlu havada ıslak zeminde, sadece tabelalar parıldıyor, gerisi yok.
Halojen candır bu konuda [emoji1]
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
1 saat önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Aslında tam tersi de oluyor H4 ler çift faz hem kısa hem uzun aynı ampulde olduğu için H7 den fiyatı biraz daha pahalı oluyor

Bende şunun performansını merak ediyorum kullanan varmı aramızda hiç ?

https://www.hepsiburada.com/bosch-h7-gigalight-plus-120-ampul-seti-p-HBV000004UUA4?magaza=Hepsiburada

Forumda bu ampulü kullanıp memnun olanları vardı. Bu ampulün H4'ü 10 lira daha ucuz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ümit Türk
On 15.04.2019 at 17:44, Nihat Palolu yazdı:

Ampul alırken dikkat etmek gerekir H7 mi H4 mü diye. Aynı markanın H7'si pahalı H4'ü ucuz oluyor genelde.

H7 yerine H4, H4 yerine H7 takılamaz zaten :)

abi  söylediğin başıma geldi  h4 müş  bende h7 elimde patladı :)  narvana aldım artıkın :)

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
5 saat önce, Ümit Türk yazdı:

abi  söylediğin başıma geldi  h4 müş  bende h7 elimde patladı :)  narvana aldım artıkın :)

O mesajı sizin için yazmıştım ampulünüz H4 dikkat edin diye :)

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
31 dakika önce, Nihat Palolu yazdı:

O mesajı sizin için yazmıştım ampulünüz H4 dikkat edin diye :)

evet bana yazdınız teşekkürler ama bizde ustamıza güvendik cortladık :):)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İbrahim Bark

Arkadaşlar merhaba. Bir sorum olacak.

Benim aracın sağ kısa farı ampul bitmiş. Yanmıyor yani. Yenilemem gerekiyor. Çikan ampul philips H7 55W 12972LL Soru: 1- aynından 1 adet almalımıyım yoksa sağlam olan diğerini birkte mi değiştirmeliyim?

2- Farklı seriden / marka taksam olur mu?

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
13 dakika önce, İbrahim Bark yazdı:

Arkadaşlar merhaba. Bir sorum olacak.

Benim aracın sağ kısa farı ampul bitmiş. Yanmıyor yani. Yenilemem gerekiyor. Çikan ampul philips H7 55W 12972LL Soru: 1- aynından 1 adet almalımıyım yoksa sağlam olan diğerini birkte mi değiştirmeliyim?

2- Farklı seriden / marka taksam olur mu?

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

cikan urun standart ampul, tek alip takabilirsiniz.Ama Buyuk ihtimalle diger ampulunde miyadi dolmak uzeredir..

Cift degistirmek daha mantikli gorunuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Bark
2 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

cikan urun standart ampul, tek alip takabilirsiniz.Ama Buyuk ihtimalle diger ampulunde miyadi dolmak uzeredir..

Cift degistirmek daha mantikli gorunuyor.

Bir saat önce, Emre Usta yazdı:

Cift olarak alin birisi yanmiyorsa digeride yakindir ampulun kesilmesine.

Alpay bey, Emre bey Önerileriniz için teşekkür ederim.  Çift alayım.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

çift mantıklı çünkü emin olun aydınlatmasıda farklı olacaktır. yani çok dikkatli bakarsak belli olur tabi  bence 4 tane alın 2 yedekte dursun :) uzun yola falan çıkarsanız patlar matlar değiştirmesi hemen kolay olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Bark
(düzenlendi)
5 saat önce, Ümit Türk yazdı:

çift mantıklı çünkü emin olun aydınlatmasıda farklı olacaktır. yani çok dikkatli bakarsak belli olur tabi  bence 4 tane alın 2 yedekte dursun :) uzun yola falan çıkarsanız patlar matlar değiştirmesi hemen kolay olur. 

Çıkan ampul standart olunca elektrikçi patlayan ampul neyse onu değiştir,  sağlamı israf etme, sağlam çıkanı kullanamayacaksın bir tarafa atılıp gidecek, eski yeni aydınlatma farkını gözle ayıramazsın zaten dedi. Tavsiyesine uyup yine standart 1 adet Osram 20 ₺ alıp taktım. Öceki aracın üzerinde gelen 6 yıl dayandı. Zannımca iyi bir ömür.

Yedek bulundurma öneriniz özellikle uzun gece yolculukları içi  önemli. Bunu değerlendireyim.

Yüksek performanslılar halojenler  (%130 / %150 ) için pek fikrim yok.

Ümit bey nerileriniz için teşekkür ederim.

tarihinde İbrahim Bark tarafından düzenlendi
İmlâ ve bir kaç ekleme.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...