İçeriğe Yönlendir

Focus III - Fren Balatalarından Aşırı Duman ve Koku

Hakan Gülsoy

Recommended Posts

Hakan Gülsoy

Arkadaslar iyi aksamlar

Bugun umuttepeden aşşa inerken baya bi inis var araba full dolu biraz hızlı indim frene çok bastım tam yokuşun sonunda ışık var tam bitimde fren yumusadı az bisey tutmaya basladi durdum arka balatalardan felaket duman çıkmaya basladı onlerden de geliyodu azda olsa kenara cektim biraz bekledim sonra devam ettim balatalari 4 nüde yeni degistirdim acaba bitirdikmi suan herhangi ses vs yok bi baktırmakta fayda varmı?

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)
22 dakika önce, Hakan Gülsoy yazdı:

Arkadaslar iyi aksamlar

Bugun umuttepeden aşşa inerken baya bi inis var araba full dolu biraz hızlı indim frene çok bastım tam yokuşun sonunda ışık var tam bitimde fren yumusadı az bisey tutmaya basladi durdum arka balatalardan felaket duman çıkmaya basladı onlerden de geliyodu azda olsa kenara cektim biraz bekledim sonra devam ettim balatalari 4 nüde yeni degistirdim acaba bitirdikmi suan herhangi ses vs yok bi baktırmakta fayda varmı?

Balatalar ısınınca fren tutmaz kaza yapmadıgına şükret, 1990 lı senelerde ben dagdan aşagı 7 km sert ındıgımde aynı noktada dogan otomobılde fren kalmazdı torosda aynı noktada kalmaz sadece el frenleri kalırdı yenı nesıl aracda bu sekıl bır sonuca ulaşdıysan epey hızlı ınmısın 

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
7 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Fren hidroliği 2 yılda bir değişirse iyi olur.

tarsporterde deneyek :)) evren bey hala 18 senelik hıdrolıgı var :))

Yorum bağlantısı
Hakan Gülsoy
Balatalar ısınınca fren tutmaz kaza yapmadıgına şükret, 1990 lı senelerde ben dagdan aşagı 7 km sert ındıgımde aynı noktada dogan otomobılde fren kalmazdı torosda aynı noktada kalmaz sadece el frenleri kalırdı yenı nesıl aracda bu sekıl bır sonuca ulaşdıysan epey hızlı ınmısın 

Yokusun sonunda frenler yumuşadı allahtan allah korumuş.
Vites niye küçültülmedi?

Vites küçültmede geç kaldım son dakka fren yumuşayınca aklıma geldi.
Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

aynı durumu bende yaşadım gecen sene :) bir sorun yok şimdilik

balata disk fren hidrolikleri yeni değişmişti , yangın tüpünü alıp inmiştim arabadan :) Gerçekten umuttepe yokusunu bilmeyen anlayamaz :)

Yorum bağlantısı
Hakan Gülsoy
aynı durumu bende yaşadım gecen sene [emoji4] bir sorun yok şimdilik
balata disk fren hidrolikleri yeni değişmişti , yangın tüpünü alıp inmiştim arabadan [emoji4] Gerçekten umuttepe yokusunu bilmeyen anlayamaz [emoji4]

Beni anladınız o zaman[emoji23] biz bide 6 kişi ful iniş az bisey hızlı olunca hayatımda görmediğin dumanı gördüm[emoji23]
Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

Beni anladınız o zaman[emoji23] biz bide 6 kişi ful iniş az bisey hızlı olunca hayatımda görmediğin dumanı gördüm[emoji23]
Bende yoldan 4 tane öğrenci almıştım [emoji3]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gülsoy
Bende yoldan 4 tane öğrenci almıştım [emoji3]

Her daim oluruz yaz mevsimi hariç[emoji23]
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Kocaeli Umuttepe galiba :) Hakkaten iğrenç bir iniş. Balatalar yeni demişssiniz fren alışana kadar bir süre tutmaz dikkat.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gülsoy
Kocaeli Umuttepe galiba [emoji4] Hakkaten iğrenç bir iniş. Balatalar yeni demişssiniz fren alışana kadar bir süre tutmaz dikkat.

Aynen öyle bildiğimiz umuttepe[emoji4] iniş çok dik bakalım bugun bi sıkıntı cıkaracakmi
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Uzun süreli inişlerde mümkün olduğu kadar freni soğutarak inmek gerekir. Ayak sürekli frende olmasındansa düşük vitesle inip, freni destek için kullanmak gerekir. Isınan balata tutmaz. Ama çabuk soğur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...