İçeriğe Yönlendir

Peugeot 307 OBD Baglantı

Yusuf Davaz

Recommended Posts

Yusuf Davaz

merhaba. babamların 2003 model otomatik 307 lerinde OBD baglantı portunu bulamadm. nette baktım vitesin ordan iç kısım sökülerek ulaşılabiliyor ama bizdeki araçda o bölümde öyle bi port yok. araçda bakmadıgım yer kalmadı gibi birşey. OBD baglantı portu bu araçda nerdedir. 

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz
10 saat önce, Yasin Mümin Şimşek yazdı:

bu yeri biliyorum. ama bizdeki araçda burda bu port yok. orası düz plastik. port yeri dahi yok. daha önceden felan sökülmüş mü die aklıma geldi ama port yuvası boşulugu dahi yok. başka bir yerde konumlandırılmış yada araçda hiç yok

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Servise götürüp sorun bence. 

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Surucu tarafı direksiyorunun altında kalan sigortalarin olduğu yere bakabilir misiniz ? 

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz
Bir saat önce, Hacı Şenyurt yazdı:

Surucu tarafı direksiyorunun altında kalan sigortalarin olduğu yere bakabilir misiniz ? 

43 dakika önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

malesef burayada baktım burdada yok. soket yerleri boş olsa sökülmüş diyecem ama yeri hiç yok. bu araçda obd baglantı noktası olmama ihtimali varmıdır

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
13 dakika önce, Yusuf Davaz yazdı:

malesef burayada baktım burdada yok. soket yerleri boş olsa sökülmüş diyecem ama yeri hiç yok. bu araçda obd baglantı noktası olmama ihtimali varmıdır

Bir ihtimal daha aklıma geldi. Torpido gözünün içince direksiyona bakan tarafta olabilir. Ama baya bir dikkatli bakmaniz gerekecektir. 

Belki işinize yarar 

http://www.wikiobd.co.uk/vehicle.php?vh=274

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz
44 dakika önce, Hacı Şenyurt yazdı:

Bir ihtimal daha aklıma geldi. Torpido gözünün içince direksiyona bakan tarafta olabilir. Ama baya bir dikkatli bakmaniz gerekecektir. 

Belki işinize yarar 

http://www.wikiobd.co.uk/vehicle.php?vh=274

bu resimdeki araç sagdan direksyon oldugu için obd yi sag tarafa koymuşlar. sol direksyon olanlarda sigorta tablası bölgesinde görülüyor. akşama olmadı bide torpido içine bakıyım. belkide torpidoyu sökmek gerkiyor. ben baktım diye hatırlıyorum çünkü. ordada yokdu.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

orta konsolda el freni oralarda idi galiba. sert tırnkalı bir kapağı olmalı. zor bulunuyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
bu araçda obd baglantı noktası olmama ihtimali varmıdır

Ecu varsa obd bağlantı vardır.
Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz
45 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ecu varsa obd bağlantı vardır.

Dun buldum obd baglantisini. Direksiyon tarafinda sigorta kutu bolgesinde 2. Koruma kapaginin altindaymis. Ben ilk kapagin altinda bakmistim. Ama o kapaktan sonraki 2. Kapagin altina sigortalarin oraya konumlandirmislar. Kolay bir yer degil. Ulasmak icin 2 ayri kapagida sokmek gerekiyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
11 saat önce, Yusuf Davaz yazdı:

Dun buldum obd baglantisini. Direksiyon tarafinda sigorta kutu bolgesinde 2. Koruma kapaginin altindaymis. Ben ilk kapagin altinda bakmistim. Ama o kapaktan sonraki 2. Kapagin altina sigortalarin oraya konumlandirmislar. Kolay bir yer degil. Ulasmak icin 2 ayri kapagida sokmek gerekiyor. 

Resim çekseydin keşke.. 

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz
5 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Resim çekseydin keşke.. 

dogru söylüyorsun abi. konu şekillenmiş olur. müsait bir zamanda obd cihazını takıp kontrol ederim hemde o sırada fotografını çekerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...