İçeriğe Yönlendir

Araç Önerisi : Megane - Focus - Astra

Gökhan Çoşkun

Recommended Posts

Gökhan Çoşkun

Hayırlı sabahlar herkese,

Şuanki araç : 2015 - Dizel Focus Trend X Manuel 

Babam bu aralar otomatik araç istiyor, daha öncede araştırmıştık fakat vazgeçmişti. Sanırım aracın ederi 70-75bin TL arası. değişen- boya yok 60bin KM de. 

- 90 - 95 bin TL limit ile alınacak dizel otomatik araçlar : Yeni megane - astra ve Focus sanırım.

- Megane : piyasada çok var ve 90bin TL bandında bulmak mümkün. ama focus ile karşılaştırmalarda, kalitesiz - EDC kararsız kalıyor vs gibi yorumlar mevcut.

- Astra ; otomatik vitesi eski sistem ve kolay kolay arıza çıkartmaz diyorlar. tipide hoşuna gidiyor babamın ama piyasada çok bulamadık.

- Focus ; alırsak yine Trend X olacak. 2016-17 modellerinde aynalar ısıtmalı mı ? Çünkü 2015 model trend X lerde aynalar ısıtmalı değil ve kolçak yoktu.bu biraz sinir bozucu idi.

Bu araçlar arasında hangisini tavsiye edersiniz ?  

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Kolçak olmaması doğal, trendx şirket araçları donanımı ama ayna ısıtma vardır. Arka cam rezistansıyla birlikte çalıştığını biliyorsunuz değil mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Çoşkun
2 saat önce, Murat Atagenç yazdı:

Kolçak olmaması doğal, trendx şirket araçları donanımı ama ayna ısıtma vardır. Arka cam rezistansıyla birlikte çalıştığını biliyorsunuz değil mi?

Evet önceki focusumuzdan biliyorum onu. ama 2015 Trend X te aynalar ısıtmalı değilmiş.  donanım listesindende baktığımda 2015 focus için elektrikli - sinyalli yan aynalar diyor.

arka cam rezistansıyla birlikte denedim baktım hiç bir ısınma belirtisi yok aynalarda. acaba arıza filan mı var emin olamadım ilk.

1 saat önce, Halit Demir yazdı:

2016 larda önde kolcak var 

evet kolçak için 2016 ve üstü bulmamız gerekmiş. sağolun yorum için. 

megane ve astra içinde olur diyor babam. megane deneme fırsatı olmadı. astra denedim, focustan çok bi fark göremedim. aynı hisleri yaşattı. sadece az daha ferahtı ön konsol.

Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

ısıtmalı aynalar style donanımdan başlıyor, focustan sonra megan sizi üzer, astra güzel tercih gibi duruyor ama şanzıman motoru törpülüyor ve yakıt tüketimini arttırıyor diyorlar, astra 90-95 bin bandında astraya göre boş donanımlar var bence astranın alınabilir en iyi donanımları dynamic ve excellence.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Astra J mi K mı? J kasa ise 1.6 136 hp emsallerıne göre biraz fazla yakar, otomatikte eklendiğinde 2 litre fark olabilir. J kasa kullanıcısı olarak ben tavsiye ederim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

bende şuanda o paralara araç bakıyorum ama en mantıklısı ya a3 yada birazdaha para koyup 3-4 ay sonra 116 dizel otomatik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Pazartesi Megane 4 Sedan kasa Dizel Otomatik Touch donanım aracımı sattım, ilana koymadım, laf arasında geçmişti satabilirim diye, bir arkadaş direk geldi aldı gitti. Megane kötü değil, iç hacim mükemmel değil ama o kadar da kalitesiz değil, motor çok iyi, EDC güncellemeler ile stabil hale gelebiliyor. Megane tavsiye ederim, yakıt tüketimi çok iyi, yol tutuşu hız sınırlarını abartmayan için gayet yeterli, bagaj iyi, tavsiye ederim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Çoşkun
20 saat önce, Adem Kazıl yazdı:

ısıtmalı aynalar style donanımdan başlıyor, focustan sonra megan sizi üzer, astra güzel tercih gibi duruyor ama şanzıman motoru törpülüyor ve yakıt tüketimini arttırıyor diyorlar, astra 90-95 bin bandında astraya göre boş donanımlar var bence astranın alınabilir en iyi donanımları dynamic ve excellence.

11 saat önce, Ramazan Turan yazdı:

Pazartesi Megane 4 Sedan kasa Dizel Otomatik Touch donanım aracımı sattım, ilana koymadım, laf arasında geçmişti satabilirim diye, bir arkadaş direk geldi aldı gitti. Megane kötü değil, iç hacim mükemmel değil ama o kadar da kalitesiz değil, motor çok iyi, EDC güncellemeler ile stabil hale gelebiliyor. Megane tavsiye ederim, yakıt tüketimi çok iyi, yol tutuşu hız sınırlarını abartmayan için gayet yeterli, bagaj iyi, tavsiye ederim. 

teşekkürler. megane içinde astra içinde olumlu yorumlar gelince dahada kararsız kaldık :)  Otokoçtan almıştık aracı, bu seferde ordan otomatik dizel araç bulup takasa girmeyi düşünüyoruz üstüne para katıp. artık bütçeye uygun, düşük hasar kayıtlı hangisi varsa deneyip alacağız demektir bu . megane ve astrada seçenekler arasında o zaman. 

Kalitesiz demek istemedim ama focusa göre daha geniş duruyor. + ufak bir detay ama kolçağın arkasında klima hava kanalları var. bu detay bile focus a göre daha hoş duruyor. focusta ince detaylar atlanmış buda konforda sıkıntı yaratıyor. 

20 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Astra J mi K mı? J kasa ise 1.6 136 hp emsallerıne göre biraz fazla yakar, otomatikte eklendiğinde 2 litre fark olabilir. J kasa kullanıcısı olarak ben tavsiye ederim :)

astra K olucak olursa.  H olsun J olsun hepsi hoşuma gidiyor. nedendir bilinmez ama göze güzel geliyor bu kasalar :)

fazla derken focus - megane  5-6 litre arası yaksa. astrada olsa olsa 6.5 olur değilmi ? 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
49 dakika önce, Gökhan Çoşkun yazdı:

astra K olucak olursa.  H olsun J olsun hepsi hoşuma gidiyor. nedendir bilinmez ama göze güzel geliyor bu kasalar :)

fazla derken focus - megane  5-6 litre arası yaksa. astrada olsa olsa 6.5 olur değilmi ? 

J kasada 2 litreye kadar fark olurdu kasa ağırlığından dolayı, K kasada 0.5 ile 1 litre arasında değişir. Astra da motor performansı çok iyi, aynı zamanda 1.6 CDTI a bu motor dizel demezsiniz ses yönünden. Performansın da ufak bir bedeli var :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Jeep liberty 2.8 crd der kaçarım. Babanın acayip duasını alırsın. Adam 10 yaş gençleşir. 

Yorum bağlantısı
Gökhan Çoşkun
On 18.04.2019 at 22:02, Ahmet Kiriş yazdı:

Jeep liberty 2.8 crd der kaçarım. Babanın acayip duasını alırsın. Adam 10 yaş gençleşir. 

gönül isterki honda CRV 2011-2012 model. oluru var bu paralara ama takaslık bulmak zor. satıp yeni otomatik almakta biraz uğraştırıcı. ailemden ayrı yaşıyorum. uğraşmaz babam :)

On 18.04.2019 at 09:10, Fatih Keskin yazdı:

Kesinlikle Astra 3 de kullandım astra dan memnun kalırsınız

On 18.04.2019 at 09:27, Metin Akbal yazdı:

J kasada 2 litreye kadar fark olurdu kasa ağırlığından dolayı, K kasada 0.5 ile 1 litre arasında değişir. Astra da motor performansı çok iyi, aynı zamanda 1.6 CDTI a bu motor dizel demezsiniz ses yönünden. Performansın da ufak bir bedeli var :)

On 18.04.2019 at 18:44, Alpay Sumer yazdı:

Opel iyidir😊 Ne yardan ne serden vazgecilir miydi nasildi o atasözü😁

aylık 1000km civarı kullanıyor aracı, 1 litrelik fark çokta zorlamaz gibi :)  

astrada bulamadık hep bi önceki kasa var. bolca megane ve focus var otomatik dizel olarak ilanlarda.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...