İçeriğe Yönlendir

Şaka Gibi Olay! ‘Yanıma Boşuna Almadım Onu! Patrona Bari Yazmayın…

Serkan Aktay

Recommended Posts

Serkan Aktay
(düzenlendi)

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/trafikteki-gece-denetiminde-fikra-gibi-diyaloglar-41186768

KARABÜK'te, gece denetimi yapan trafik polislerle, sürürücüler ve bareberindekiler arasında ilginç diyaloglar yaşandı. Ehliyetsiz bir sürücü, otomobilin sahibi patronuna da ceza yazılacağını öğrenmesi üzerine dakikalarca polise yalvardı. Polisler, alkollü çıkan başka bir sürücüye otomobili teslim etmek için bir arkadaşını çağırmasını söyledi. Sürücünün telefonla arayarak, çağırdığı arkadaşı da alkollü çıktı.
Denetimde durdurulan bir otomobilin Suriye uyruklu sürücüsü de ehliyetsiz çıktı.

Suriyeli sürücünün yanındaki arkadaşına "Sen de mi Suriyeli'sin" diye soran polis, ''Yok abi ben Türküm. Otomobil benim. Arkadaş sanayide kaportacı. Muayeneye gideceğim. Koltuklarını falan yaptım. Şimdi evin önüne çekecektik aracı. Ehliyeti var sanıyordum'' yanıtını aldı.

Denetim noktasını görüp yol ortasında aracını durduran bir başka otomobilin sürücüsü Fırat Ö. ise 0.87 promil alkollü çıktı. Fırat Ö.'nün ehliyetine 6 ay süreyle el konulurken, 1002 TL ceza kesildi. Polis, Fırat Ö' den otomobili teslim edebilecekleri ehliyetli ve alkolsüz bir yakınını çağırmasını istedi. Fırat Ö.'nün telefonla arayarak çağırdığı arkadaşı da 0.24 promil alkollü çıktı. Otomobil, Fırat Ö.'nün çağırdığı başka kişiye teslim edildi.

tarihinde Hasan Karabekiroglu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 9
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Adam ve bütün tanıdıkları alkolik ne yapsın, 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

alkolikler toplantısı :) kafalar bir dunya,batsın bu dünya ohhhh,alkollü araç kullanımı konusunda çok muhalifim,bana yetki verseler alkollü araç kullananı gerçekten pişman ederim,alkollü araç kullanan sürücünün promil limitini kaldırırım,ehliyetini ilk seferde 10 yıl men ederim üstüne para cezası birde kamu cezası veririm,10 yıl sonra alsın tekrar yakalanırsa süresiz men biraz kodes daha ne yazsam bilemedim...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
36 dakika önce, Erdem Bozkurt yazdı:

alkolikler toplantısı :) kafalar bir dunya,batsın bu dünya ohhhh,alkollü araç kullanımı konusunda çok muhalifim,bana yetki verseler alkollü araç kullananı gerçekten pişman ederim,alkollü araç kullanan sürücünün promil limitini kaldırırım,ehliyetini ilk seferde 10 yıl men ederim üstüne para cezası birde kamu cezası veririm,10 yıl sonra alsın tekrar yakalanırsa süresiz men biraz kodes daha ne yazsam bilemedim...

Parti kur oy verelim başkan.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

İyiymiş. Alkolede zam gelir. Tiner çeker millet. Acaba bu alkolmetre tineri ayırt edebiliyormu. Mesela adam alkol almamış ama hap atmış. Onun kafayı nasıl biliyorlar? 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
3 saat önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

İyiymiş. Alkolede zam gelir. Tiner çeker millet. Acaba bu alkolmetre tineri ayırt edebiliyormu. Mesela adam alkol almamış ama hap atmış. Onun kafayı nasıl biliyorlar? 

Onun için hızlı testler var, 15 dak da sonuç veriyor. Ankara emniyeti geçtiğimiz senelerde adetli alım yapmış, özellikle yolcu taşıyan araçlara denetim yapmıştı, sonuçlar felaketti, sonra ne oldu bilemiyorum, artık uyuşturucu kontrolü yapılmıyor sanırım. 

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Bozacı nın şahidi şıracı [emoji3]

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Allah’tan polis üflememiş. Ondan da çıkar diye korkmadım değil.

• Beğen 2
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Fırat Önal
(düzenlendi)
On 18.04.2019 at 12:34, Serkan Aktay yazdı:

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/trafikteki-gece-denetiminde-fikra-gibi-diyaloglar-41186768

Denetim noktasını görüp yol ortasında aracını durduran bir başka otomobilin sürücüsü Fırat Ö. ise 0.87 promil alkollü çıktı. Fırat Ö.'nün ehliyetine 6 ay süreyle el konulurken, 1002 TL ceza kesildi. Polis, Fırat Ö' den otomobili teslim edebilecekleri ehliyetli ve alkolsüz bir yakınını çağırmasını istedi. Fırat Ö.'nün telefonla arayarak çağırdığı arkadaşı da 0.24 promil alkollü çıktı. Otomobil, Fırat Ö.'nün çağırdığı başka kişiye teslim edildi.

Haberde geçen Fırat Ö. ben değilim bilginize :) Olay esnasında başka şehirde olduğumu kanıtlayabilirim :fiuw:

tarihinde Fırat Önal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 7
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
21 saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Allah’tan polis üflememiş. Ondan da çıkar diye korkmadım değil.

geçmiş zaman, gece yarısı ekip şubeye geliyor, amirim şunu bir üfler misiniz diyor, amir de alkollü çıkıyor , cihazı başkası elinde tutunca alkol çıkmıyor:rofl: ekip teki memur diyor ki, yahu bu gece herkes niye itiraz etti anladım, uygulama öncesi parfüm sıkmış eline boynuna....

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bir iş için Sivas'tan Aydın'a giderken Aydın girişinde çevirmeye takıldık sabah 5 gibi, polis bizden önceki sürücüye alkollü olduğu için işlemi yaptı. Bizim arkadaşta alkollü çıktı ama bizde alkol yok, ben sağ taraftan çıkıp üfledim bende de alkol çıktı, en son polis kendi üfledi o da alkollü çıkınca cihazın arıza yaptığını anladılar [emoji2]

• Beğen 3
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Alkol kullanan insan alkolik demek ne derece doğru bilmiyorum!

Cihazında sağlam olduğunu varsayıyorum. Madem alkollü yakalandın telefonda bi sor ''aga alkollü değilsen gel beni kurtar'' diye, neden beraber içtiğin adamı arıyorsun :) 

Bu arada yasal sınır normal sürücüler için 0,50 değil miydi oranı 0,24 olana neden vermemişler arabayı acaba. :)

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Geçen hafta biri 155'i arayıp Polisler alkol alıyor diye ihbar etmiş. 

Emniyet müdürü almış alkol metreyi sabaha kadar Iğdır'ı gezmiş, bulduğu bütün polislere üfletmiş :D  

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...