İçeriğe Yönlendir

MCP Şanzuman Uzun Süre A Konumunda Bekleme

Gencay Bengli

Recommended Posts

Gencay Bengli
(düzenlendi)

Herkese merhabalar ,

Bu aracı  1 yıldır kullanıyorum. Dün başıma gelen bir durumu sizinle paylaşmak istiyorum.

Vites A konumunda uzun süre ışıklarda bekledim. Normalde yol güzergahımda olan ve her zaman takıldığım ışıklardan birisi. İlk defa çok bekledim yeşil yanması için. Derken yeşil yandı.Frenden ayağımı çektim araba gidecek diye bekliyorum. Hareket etmedi. Zaten ışığın yanması ile birlikte elleri kornada bekleyen değerli ülkemin güzel insanları beni biraz daha tetikleyince gaza bastım araç yine gitmedi.

Vitesi kontrol ettim acaba boşa mı aldım diye ama almamışım. Derken ekrana baktım ekranda N yanıp sönüyor. Vitesi N ye aldım tekrar A ya alınca herşey normale döndü.

Bu araçta şanzumanı koruma adına araç kendisi vitesi N ye almış olabilir mi? Ya da robotik şanzıman bize bazı arızaların yaklaşabileceği sinyali mi veriyor?

Benzer senaryoyu yapayım dedim ama zarar verebileceğim endişesiyle yapmadım...

Konuyla ilgili değerlendiremede bulunacak olanlara şimdiden teşekkür ederim. 

tarihinde Gencay Bengli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Arkadaşım da picasso var on da da uzun duruşlarda aynı şeyi yapıyor servis e sordu normal dediler korkulacak bişey yok yani

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

Bugün deneme amaçlı A konumunda bekledim. Tam 5dk sonra ekranda N yanıp sönmeye başladı. Benim anladığım vites kendini koruma amaçlı boşa alıyor.

Forum yetkilileri gereksiz görürlerse açmış olduğum bu konuyu silebilirler. Teşekkür ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
9 saat önce, Gencay Bengli yazdı:

Bugün deneme amaçlı A konumunda bekledim. Tam 5dk sonra ekranda N yanıp sönmeye başladı. Benim anladığım vites kendini koruma amaçlı boşa alıyor.

Forum yetkilileri gereksiz görürlerse açmış olduğum bu konuyu silebilirler. Teşekkür ederim.

Hicbir Bilgi iceren konu gereksiz degildir.

5 dakika aslinda uzun bir sure, Bence N pozisyonuna gecmesi faydali.👍

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çok güzel bir özellik bence, demek ki mcp şanzımanla ışıklarda beklerken N ye almak faydalı olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
30 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

çok güzel bir özellik bence, demek ki mcp şanzımanla ışıklarda beklerken N ye almak faydalı olacak.

Ben hep öyle yapıyorum 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Şimdi, Servet Aydın yazdı:

Ben hep öyle yapıyorum 

fren pedalı hangisi bilionmu ki :f1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...