İçeriğe Yönlendir

Hi-Q Marka Astra J Fren Balataları Hakkındaki İzlenimlerim

Metin Akbal

Recommended Posts

Metin Akbal

Biliyorsunuz Astra J aracımın balatalarını değiştirmiştim. Arabanın orijinal balataları idi ve 69k küsür km de ses yapmaya başladığı için değiştirdim.

Hi-Q öğrendiğim kadarı ile Sangshing firmasına ait. Firma Kore araçlarının oem parça üreticisi. Opel GM, Hyundai Sangshing, Ford Motocar vs gibi. Ön bilgi.

Ön arka takımı 2 farklı n11 kupon alışverişi ile kargo dahil toplamda 180 liraya aldım.

Konuya gelelim. Değişim gerçekleşeli 200 km kadar oldu. Fren performansı olması gereken duruma ulaştı.

Eski aracım VW Bora dan sonra Astra J nin fren performansı bir tık zayıftı. Astra H kasa ile de kıyaslama fırsatı bulmuş, H kasayı yine daha başarılı bulmuştum.

Şimdi ise bana öyle geliyor ki fren balataları sanırım performans konusunda etkili. Bu balatalar ile o güven hissini tekrardan yakaladım. 140 150 km hızlardan ani frenlemelerde etkili buldum. Bazı kişiler aynı balata konusunda fren mesafesinin uzadığını yazmışlar, ben yazıldığı şekilde bir sorunla karşılaşmadım.

Markayı bilenimiz pek yoktur diye marka ile alakalı izlenimlerimi aktardım. Uygun yollu oem parça düşünen arkadaşlarım markayı düşünebilirler.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Biri opel astra fren mi dedi? 😁

4 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Biliyorsunuz Astra J aracımın balatalarını değiştirmiştim. Arabanın orijinal balataları idi ve 69k küsür km de ses yapmaya başladığı için değiştirdim.

....Eski aracım VW Bora dan sonra Astra J nin fren performansı bir tık zayıftı. Astra H kasa ile de kıyaslama fırsatı bulmuş, H kasayı yine daha başarılı bulmuştum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...