İçeriğe Yönlendir

Kuga - Almasaydınız Hangi C Suv u Alırdınız?

Cenk Özeren

Recommended Posts

Cenk Özeren

Arkadaşlar selamlar

Kuga dan çok memnunum ancak eksikleri de yok değil. O yüzden bazen bu soruyu kendime soruyorum. Kuga daki bu eksikliklerin diğer marka ve modellerdeki karşılıkları gözüme takılabiliyor.

Tabi ki mükemmel araç yoktur. Varsa da o kadar para bende yoktur :) 

Kısaca kuga almasaydınız hangi c suv u alırdınız? Ve sebebi ne olurdu?

Kısa bir anket gibi düşünebilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

3008 düşünebilirim ama showroom'a gitmeye üşeniyorum 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva

Kuga nın eksik yönleri nelerdir sizce?

(konu biraz daha gelişebilir düşüncesiyle yazdım bu soruyu..)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Bütçeme göre değişirdi tabi ama hali hazırda Duster alırdım. 

Yorum bağlantısı
Turhan Onat

2015 AWD sahibi olarak  dizel otm kuga arıyorsam seçenek o kadar da çok değil. :)   Tabi muadil sınıflarına göre yorum yapıyorum. Yoksa BMW den girer land rover dan çıkmak mümkün.

İlla alternatif ise öncelikle  Tiguan sonra akibetinin ne olacağını bilmediğim 3008 olurdu.

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

İş yerimden arkadaşıma almak için bir çok suv sınıfı testine gittik bayilere... En çok Tucson beğendim, Kona ise Türkiyede yok ama Rusyada cam tavanlısına bindim çok güzeldi.

Seat suvlarının arkasında otururken içeri verdiği rüzgar sesi rahatsız edici boyutta geldi bana. 3008 ise hem otomatik vitesinin konforu hemde yalıtımı ile bence başarılı...

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Kuga da ne gibi eksiklikler buldunuz bilmiyorum. Tahminim konfor yönünde eksiklikler olduğunu belki de teknolojik oyuncaklarının azlığı olabilir. Ben olsam önce Tiguan sonrasında da tam güvenlik donanımlı Subaru Forester olurdu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
47 dakika önce, Selçuk Keleş yazdı:

3008 düşünebilirim ama showroom'a gitmeye üşeniyorum 

Bu aralar bayilerde 3008 yok diye yorumlar okumuştum. Gitseniz de bulamayabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

Skoda Karoq, Seat Ateca veya 3008 tercihler arasında olurdu, 1,6 dizel ve otomatik seçenekleri sebebiyle.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kugam olmadı hiç ama.. Aldığım Qashqai, alacağım tiguan

Neden : Çok fazla fordum oldu, bir markaya takılıp kalmak istemiyorum artık. Qashqaiden sonra, Tiguan test ettim. Biraz yumuşak ama hoşuma gitti. imajı da güçlü. 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Anket yayınlanmıs en cok el degiştiren en hızlı alınıp satılan suv chevrolat captiva ımıs ikinci elde :))

Yorum bağlantısı
Cenk Özeren
42 dakika önce, Hacı Şenyurt yazdı:

Kuga da ne gibi eksiklikler buldunuz bilmiyorum. Tahminim konfor yönünde eksiklikler olduğunu belki de teknolojik oyuncaklarının azlığı olabilir. Ben olsam önce Tiguan sonrasında da tam güvenlik donanımlı Subaru Forester olurdu.

Bir saat önce, Kerem Kurluva yazdı:

Kuga nın eksik yönleri nelerdir sizce?

(konu biraz daha gelişebilir düşüncesiyle yazdım bu soruyu..)

Kullandıkça karşılaştığım ufak tefek eksiklikler;

• Koltukların raylı olmaması ve ön koltuk arkalarında açılır tepsi olmaması (Bu ikisi tiguanda vardı)
  • Bagaj hacminin daha iyi olabilirdi. Sınıf ortalamasının bir tık gerisinde.
  • En dolu versiyonu aldığınızda bile bir sürü eksik şey var. İlla ek paketleri almanız gerekiyor. Onlarda ciddi bir maliyet.  Rakiplerinde elektirikli bagaj ve hatta bazılarında digital gösterge standart mesela. Kuga da Bixenon için bile ayrı bir para vermeniz bekleniyor. Diğerlerinin bazılarında böyle dertleriniz yok. En full olsun dediğinizde gerçekten en full paket alıyorsunuz.
    ÖRN. 3008
  • Gereksiz ağır bir cüsse (Motor gücü ve ağırlık oranı sebebiyle bu da yakıt tüketimini olumsuz etkiliyor)
  • Ön konsolun artık çok ama çok eskide kalması. Facelift  2017 de bile aynı vites topuzunu kullanmaları. 
  • Bakım maliyetleri; Henüz bakıma gitmedim ancak 45 bin bakım maliyetinin şu anda indirimli alınmış haliyle 2.500 tl olduğunu görmek bile yeterli. 30 bin km maliyeti de 1.800 tl olarak görünüyor.  Çevremdeki diğer marka c-suv kullanıcılarından bu kadar abartı bakım maliyeti henüz duymadım. 

Bu arada yanlış anlaşılmamak adına. Maliyet/Fayda endeksinde gayet iyi bir yerde kuga. Hem otomatik olsun hem dizel olsun hem belli bir kalitenin üzerinde olsun dediğinizde olabilecek alternatifler içinde çok iyi bir yerde. Ve ben gayet memnunum. Şu andaki kişisel gelir gider tabloma ve ülkenin genel durumuna bakarak, çok büyük bir maddi değişiklik olmaz ise (ÖRN: sayısal loto, çok zengin uzak bir akrabadan kalacak miras vs vs) bundan daha iyi bir araç zaten alamayacağım ortada. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Anket yayınlanmıs en cok el degiştiren en hızlı alınıp satılan suv chevrolat captiva ımıs ikinci elde :))

Evet. Alıp yakıtını gören hemen satıyor.
  • Beğen 6
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
3 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Sabah benım emektar transporteri ölçdüm elm 327 ile 1 litre mazotla 14 km yapmıs 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
7 dakika önce, Erkan Işık yazdı:

4 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Şehir içi 10-12 litreden bahsediyorlar. Resmen incir bahçesi, ağacı bile değil.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
13 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Şehir içi 10-12 litreden bahsediyorlar. Resmen incir bahçesi, ağacı bile değil.

Benim müşterimde vardı 13-14 litre yakıyordu Nevşehir'de.. 

Kayseri'de 10-12 yakar.. 

15 dakika önce, Erkan Işık yazdı:

Sabah benım emektar transporteri ölçdüm elm 327 ile 1 litre mazotla 14 km yapmıs 

7 litre / 100 km.. 

Çok iyi.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
2 dakika önce, Muhammet Ergün yazdı:

Qashqai alırdım. çevremde çoğunlukla omdan görüyorum.☺️

c sınıfında 6477 kaşgay el degişmiş en cok alıp satılan o olmus 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...