İçeriğe Yönlendir

C-Max I - Motor Arızası (Enjektör)

Fatih Aldemir

Recommended Posts

Fatih Aldemir

Yardımcı olursanız çok memnun olacağım:)

Bugün araçla giderken aniden yakıt kesiliyormuş gibi oldu,hemen yavaşlayıp sağa çektim, o anda da motor stop etti ve motor sistem arızası yazdı. Birkaç kez çalıştırmayı denedim çalışmadı. Kontoğı çıkardım 2-3 dakika bekledim,marşa bastım çalıştı ve yolumda devam ettim.

2 yıl önce de böyle bi kaç kere olmuştu ve sanayide bi usta mazot filtresini değişince tekrarlamamıştı. Aklıma o geldi ve sanayiye gittim. Durumu anlattım ve mazot filtresini değiştir dedim. Usta bi tur atayım diye gitti,bi kesiklik olmamış ve bir de pompacıya (enjektör tamircisi) gitmiş.

Pompacı 2 enjektörün geri dönüşüm bişeyinde patlama (çatlama) olduğunu, revizyon yapılması gerektiğini ve 1200 tl masrafı olacağını söylemiş.

1200 lira iyi para :) Arızanın enjektör kaynaklı olduğundan emin olmadan vermek istemiyorum. 

Enjektörden olsa devamlı arıza yapmaz mı?

Usta filtreyi değişsem boşa filtre masrafı yaparsın, sorun enjektörden diye değişmedi. (Usta temiz bi insan) Ne tavsiye edersiniz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

:shok: rail basınç sensörüne bakılmalı ilk aşamada bu tip arızada. enjektörün geri dönüşü ile revizyonun da alakası yok. işiniz zor

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Komple bozulana kadar binin. Yakıt kaynaklı bir kesiklik olabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir
:shok: rail basınç sensörüne bakılmalı ilk aşamada bu tip arızada. enjektörün geri dönüşü ile revizyonun da alakası yok. işiniz zor
Anladım. O zaman ilk arızada o sensore bi göz atmakta fayda var.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Komple bozulana kadar binin. Yakıt kaynaklı bir kesiklik olabilir.
Evet yakıtı biraz karışık aldım son zamanlarda. Batman'dayım ne denk gelirse aldım.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
2 dakika önce, Fatih Aldemir yazdı:

Fatih bey tapatalk imzanizi kapatirmisiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
1 saat önce, Fatih Aldemir yazdı:

Evet yakıtı biraz karışık aldım son zamanlarda. Batman'dayım ne denk gelirse aldım.

ucuz mazot kullandıysanız depodaki mazotu cekin atın mazot filtreyi cıkarın degişin temiz shell den euro mazotdan birde katkı atın depoya sürün bakalım ne yapacak 

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir
ucuz mazot kullandıysanız depodaki mazotu cekin atın mazot filtreyi cıkarın degişin temiz shell den euro mazotdan birde katkı atın depoya sürün bakalım ne yapacak 

Ucuz mazot kullandım evet. Okula giderken yol üstü istasyonlar genelde böyle satıyor. Aynen dediginiz gibi yapacağım. Depoyu boşaltıp, filtreyi değiştireceğim inşallah.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
49 dakika önce, Fatih Aldemir yazdı:

Ucuz mazot kullandım evet. Okula giderken yol üstü istasyonlar genelde böyle satıyor. Aynen dediginiz gibi yapacağım. Depoyu boşaltıp, filtreyi değiştireceğim inşallah.

ucuz mazot kalın gelebılıyor kurum yapıyor enjektör ucu kurum yapmış olabılır sökmeden katkı ve ıyı kalıtelı mazotla 3 vıtes 20-30 km sür aracı bakalım 

Yorum bağlantısı
İsmail Sefer

Buna benze bir hatayı mazot filtresini değiştirerek çözdüm. Yakıt filtresini değiştirmekte fayda var

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

enjektörler bozuk olsa arac gec calısır calısırken motor titrer zaten basınc olmayacagı için pek randumanlıda gitmez.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

2 bakımda bir değişmesi gerekiyor yakıt filtresinin zaten. Kötü yakıt kullanmayın akı b.kunu ödemiyor :)

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir
enjektörler bozuk olsa arac gec calısır calısırken motor titrer zaten basınc olmayacagı için pek randumanlıda gitmez.
Çalışmasında hiç sorun yok.cekis vs de gayet normal. Ben en kısa zamanda filtreyi değiştireyim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Biraz önce araca bindim ama çalışmadı. Yine motor sistem arızası yazdı. Hata kodlarına baktım ve P0335 Crankshaft Position Sensor A Circur yazıyor. 

Belki teklemeye de bu sebep oluyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bir saat önce, Fatih Aldemir yazdı:

P0335 Crankshaft Position Sensor A Circur yazıyor. 

direkt yapar. genelde parça değişmeden bile hallolur oraya baktırın

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Sanayiden çıktım biraz önce. Usta krank sesnsorunun fişinin çıktığını ve geri taktığını söyledi. İnşallah bu kadar basittir. Krank sensör fişi çıkık olarak sanayiye gelmişim. Ama hiç Bi sorun hissetmedim yolda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
6 saat önce, Fatih Aldemir yazdı:

Krank sensör fişi çıkık olarak sanayiye gelmişim.

öyle gelmez de, yani usta sokette vs de tamirat yapmıştır, çıkık diye ifade etmiştir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir
öyle gelmez de, yani usta sokette vs de tamirat yapmıştır, çıkık diye ifade etmiştir.

Yok hiçbir şey yapmadı. Ben çay içiyordum. Kaputu açtı. bi an gözümü başka yöne çevirdim, baktım yanıma geliyor.

Fis takılı olmadan buraya kadar nasıl geldim dedim, gelirsin dedi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
7 saat önce, Fatih Aldemir yazdı:

krank sesnsorunun

egzantrik sensör soketi üstteki, marştan sonra gelebilir şimdi netleşşti

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir
Peki o tekleme yapmasına Po335 arızasına sebep olur mu? İsabetli bi müdahale ol olmuş mu sizce?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 dakika önce, Fatih Aldemir yazdı:
3 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Peki o tekleme yapmasına Po335 arızasına sebep olur mu? İsabetli bi müdahale ol olmuş mu sizce?

sebep olur. ilk marşta o sensörden bilgi alır, o sırada bilgiyi alamaz ise arıza kodu olarak kaydeder

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir
sebep olur. ilk marşta o sensörden bilgi alır, o sırada bilgiyi alamaz ise arıza kodu olarak kaydeder
Yolda giderken tekleme ya da stop etmeye sebep olur mu. Çünkü ilk arıza yolda giderken olmuştu. Stop etmişti.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tekleme de yaptırır, çalışır gibi yapar geri stop da eder. tam saçmalar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

sen yine düzgün mazot kullan yok ucuz mazot kullanmaya devam edeceksen ucuz mazota uygun enjektörü pompası olan araca gec 

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir
sen yine düzgün mazot kullan yok ucuz mazot kullanmaya devam edeceksen ucuz mazota uygun enjektörü pompası olan araca gec 
Aynen öyle yapacağım. Herkesin önerdiği bi istasyon var, sadece oradan alacağım artık inşallah.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Oguzhan Arık UZMAN
On ‎21‎.‎04‎.‎2019 at 14:33, Fatih Aldemir yazdı:

ANKARADA İSEN GEL KARDEŞİM BAKAR HALLEDERİZ . ENJEKTÖRLERİN HEPSİ BOZULANA KADAR TABİKİ BEKLEME . BU SANA DAHA ÇOK MALİYET AÇACAKTIR. ARIZA TESPİTİ DE ÜCRETSİZ 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...