İçeriğe Yönlendir

H1 H7 LED Sonrası Radyoda Parazit, Cızırtı Sorunu.

Oğuzhan Aslan

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
ABS beyninede zarar verebileceği yazılmış aracımda daha önce ABS arızasıyla çok uğraştım beyin vs. değişti, Böyle birşey olması mümkün mü ?
Osmaniye

Beynimize de zarar veriyordur da farketmiyoruzdur.
Ben olsam kullanmazdım.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

focusta far ampül değişimi sonrası o tarz bir arıza ben duymadım, xenon ampülde başka markalarda arıza olmuştu o ayrı.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Aslan
14 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Beynimize de zarar veriyordur da farketmiyoruzdur.
Ben olsam kullanmazdım.

yarın bi elektrikciye gideceğim bakalım ne diyecek

14 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

2 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

focusta far ampül değişimi sonrası o tarz bir arıza ben duymadım, xenon ampülde başka markalarda arıza olmuştu o ayrı

Korkum başka yerlere bu yaydığı dalgadan başka yerlere zara vermesi sanırım sökeceğim en son.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
1 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Led ampuller icin olan aluminyum direnc koyun.

Ford elektronik kontrollü değil ki. Röle çekti bitti 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Belki sisteme yuk binerse fayda eder diye dusundum.
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Aslan
13 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Hocam bu harmonik yayılması Bir yere zarar verirmi ? ABS beynine falan birşey olurmu sizce

Yorum bağlantısı
Onur Çelebi

Aynı sorun 2004 Fiesta'ya taktığım H4 ledlerde de olmuştu. Çözüm bulamayınca kullanamadım kaldı öyle.. Sonra aynı ledleri kuzenime verdim o da 2010 Accent'e taktı onda da aynı sorun oldu. Yani araçla da ilgili değil sorun ledlerde, çoğu kişi sorunsuz kullanıyor benim aldığım ledler böyle çıkmıştı. Püsküllü tip ucuzda değildi üstelik.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
2 saat önce, Oğuzhan Aslan yazdı:

Hocam bu harmonik yayılması Bir yere zarar verirmi ? ABS beynine falan birşey olurmu sizce

Yok. Yayılan parazit kablo hattında değil havada. Cep telefonu daha riskli 

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Aslan
2 saat önce, Onur Çelebi yazdı:

Aynı sorun 2004 Fiesta'ya taktığım H4 ledlerde de olmuştu. Çözüm bulamayınca kullanamadım kaldı öyle.. Sonra aynı ledleri kuzenime verdim o da 2010 Accent'e taktı onda da aynı sorun oldu. Yani araçla da ilgili değil sorun ledlerde, çoğu kişi sorunsuz kullanıyor benim aldığım ledler böyle çıkmıştı. Püsküllü tip ucuzda değildi üstelik.

Son çare ferrite boğumu dedikleri manyetik alan kesiciyi deneyeceğim, kablo etrafına takılıyor belki faydası olur. Radyoyu geçtim korkum başka yere zarar vermesiydi.

Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

Yok. Yayılan parazit kablo hattında değil havada. Cep telefonu daha riskli 

Araca zararı olmasında gerisi önemli değil radyoyu geçtim artık.

7 dakika önce, Furkan Bakırel yazdı:

Tesisat üzerine kondansatör keser paraziti.

Servet Aydının bahdettiği gibi 1000mf 16 volt kondansar mü bağlamalıyım

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Aslan

Ledlerin kablosuna ferrit boğumu taktım bantladım üzerinede ledin canbusunu ve kablosunu folyo ile sardım cızırtı %70 oranında kesildi.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Mehmet Bakacak
Oğuzhan Aslan yazdı:

Ledlerin kablosuna ferrit boğumu taktım bantladım üzerinede ledin canbusunu ve kablosunu folyo ile sardım cızırtı %70 oranında kesildi.

Sorun hakkında çözümünüzü zaman içerisinde daha iyi deneyimlemişsinizdir. Ferrit Nüve alıp takacağım. Fakat ferrit nüvenin ohm/herz değeri ne olmalı konusunda emin olamadım. Siz ne kullandınız ve dah iyi olması için çözüm öneriniz var mıdır?

Teşekkürler...  

Yorum bağlantısı
Yunus Emre Demirci

Ne kadar doğru deneylemedim ama buna benzer bir durumda usta radyo frekans yükseltici taktığını söylemişti. Bazı ledler radyo frekansları etkliyormuş. Yada başka marka bir led deneyebilirsin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...