İçeriğe Yönlendir

H1 H7 LED Sonrası Radyoda Parazit, Cızırtı Sorunu.

Oğuzhan Aslan

Recommended Posts

Oğuzhan Aslan

2006 focus 2 aracıma h1 h7 ledleri taktım fakat farları açınca radyo kesiliyor, cızırtı başlıyor. bunun radyo ile nasıl bir alakası olabilir ? Bu sorunu çözmek için ne gibi birşey yapmak lazım ?

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)
45 dakika önce, Oğuzhan Aslan yazdı:

2006 focus 2 aracıma h1 h7 ledleri taktım fakat farları açınca radyo kesiliyor, cızırtı başlıyor. bunun radyo ile nasıl bir alakası olabilir ? Bu sorunu çözmek için ne gibi birşey yapmak lazım ?

https://tr.aliexpress.com/item/Car-Headlight-Led-Lamp-H7-H1-Bulb-H4-12v-6000K-Light-9006-hb4-h27-9005-9004/32827906871.html?spm=2114.30012108.6.2.7366mqYymqYysF&pvid=d6d41140-f644-4d80-922a-ca5332a77f89&scm=1007.17258.122813.0 bu ledlerle cızırtı yapmıyor fanlı tip ledler cızırtı parazıt yapıyor fiestaya yaprak tipi takdım problem yok transportere fanlı takdım farları acınca radyoyu kesıyo

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Aslan
26 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Aracta elektrik kacak kontrolu yapilmali. Bir yerlerden kisa devre var.

Ledleri söktüğüm zaman bir problem yok. soket olarak normal eski ledler gibi soketleri bağladım sadece bir tanesinde ekstradan şase verdim ama zaten oda park ampülüyle aynı yerden alınan bir kablo

17 dakika önce, Erkan Işık yazdı:

https://tr.aliexpress.com/item/Car-Headlight-Led-Lamp-H7-H1-Bulb-H4-12v-6000K-Light-9006-hb4-h27-9005-9004/32827906871.html?spm=2114.30012108.6.2.7366mqYymqYysF&pvid=d6d41140-f644-4d80-922a-ca5332a77f89&scm=1007.17258.122813.0 bu ledlerle cızırtı yapmıyor fanlı tip ledler cızırtı parazıt yapıyor fiestaya yaprak tipi takdım problem yok transportere fanlı takdım farları acınca radyoyu kesıyo

Hocam iyide yani o küçücük fanın nasıl bir etkisi olabilir acaba ledin canbusumu bozuk. buna çare yokmu yani.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

oguzhan bey fiestya ben yapraklı takdım sıfır problem fanlı tipler googlede aratırsan sızgıbı radyo sorunu yasayan cok cunku transporterde fanlı tip takdım sızle aynı sorun bendede var 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Fanlı veya fansız fark etmiyor. Sürücüsü parazit üreten üretmeyen var. 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)

😉

2 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Hımm ?

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
11 dakika önce, Erkan Işık yazdı:

😉

Hımm ?

Hımlama paraya kıy iyisini al olm 🍆

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Aslan
48 dakika önce, Erkan Işık yazdı:

oguzhan bey fiestya ben yapraklı takdım sıfır problem fanlı tipler googlede aratırsan sızgıbı radyo sorunu yasayan cok cunku transporterde fanlı tip takdım sızle aynı sorun bendede var 

hocam fanlı olup sorun çıkarmayanda var. feritte diye bir manyetik parçayı ledin kabloya takınca bi nebze faydası olduğu söyleniyor. manyetik bir problem var sanırım sistemde.

11 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Hımlama paraya kıy iyisini al olm 🍆

hocam zaten 180 lira verdim :)

Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu
47 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Led taktığım 3.fren lambasında da frene basınca parazit yapmıştı,sürücüsünü değiştirdim sorun kalmadı.Fanla ilgili değil bence de.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
25 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Of. Çok para 

hımm ben yapdım servet bey :))ben farları açdımmı çözum olarak ya cd yada usb den ipohone baglayıp ınternetden radyo acıyorum :))

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Aslan
34 dakika önce, Sermet Gündoğdu yazdı:

Led taktığım 3.fren lambasında da frene basınca parazit yapmıştı,sürücüsünü değiştirdim sorun kalmadı.Fanla ilgili değil bence de.

Şimdi sorun bu ledin arkasındaki parçadamı yani hocam ? nasıl değiştiririm bu parçayı ?

qdV0PQ.jpg

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
59 dakika önce, Oğuzhan Aslan yazdı:

Şimdi sorun bu ledin arkasındaki parçadamı yani hocam ? nasıl değiştiririm bu parçayı ?

qdV0PQ.jpg

Oğuzhan, ledin artı ve eksi uçlarına paralel 1000mf 16 volt kondansatör bağla. Kesecek mi bakalım. 

Bir saat önce, Erkan Işık yazdı:

hımm ben yapdım servet bey :))ben farları açdımmı çözum olarak ya cd yada usb den ipohone baglayıp ınternetden radyo acıyorum :))

Bliyom la 😃

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Aslan
Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

Oğuzhan, ledin artı ve eksi uçlarına paralel 1000mf 16 volt kondansatör bağla. Kesecek mi bakalım. 

Bliyom la 😃

Üzerinden söktüğüm halojen ampüller 55 watt taktığım led ise 36 watt bunla alakalı olabilirmi sorun ?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Takılan ledler enerji tüketimi olarak 12 watt civarında. Işık gücü olarak 30 watt vardır. Alakası yok. Ledin akım sınırlama devresi harmonik yayıyor 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

aynı kasa focusa bağlamadığım led türü kalmadı ne anfiler ne teypler denedim hiç cızırdama duymadım 🤯

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Şimdi, Çağlar Bayur yazdı:

aynı kasa focusa bağlamadığım led türü kalmadı ne anfiler ne teypler denedim hiç cızırdama duymadım 🤯

Ledleri tedarik ettiğin yer sağlam :keyifli:

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Aslan
55 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Takılan ledler enerji tüketimi olarak 12 watt civarında. Işık gücü olarak 30 watt vardır. Alakası yok. Ledin akım sınırlama devresi harmonik yayıyor 

Hocam yani şu ledin arkasındaki kibrit kutusu şeklindeki, can bus diye tabir ettikleri parçadamı problem var ? ben onu söküp düz bağlasam ne olur ki 12 volt değilmi zaten oraya gelen elektrik ? yada yerine yenisini takma şansımız varmı ?

22 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Anlamış değilim bende, çok alakasız iki yer arasında böyle bir problem oluşması çok ilginç gerçekten..

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kesinlikle oraya işlem yapma. Ledlerin sağlıklı çalışma gerilimi için hesaplanan devre var orada. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

radyo /far anahtarı orjinal mi? arıza vs değişim oldu mu?

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Aslan
6 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Kesinlikle oraya işlem yapma. Ledlerin sağlıklı çalışma gerilimi için hesaplanan devre var orada. 

Ne yapayım hocam ledleri sökmekte istemiyorum aydınlatması hoşuma gitti açıkcası.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Aslan
1 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

radyo /far anahtarı orjinal mi? arıza vs değişim oldu mu?

parçalar orijinal herhangi bir arıza değişim olmadı problem tamamen taktığım ledle alaklı.

Bazı forumlarda radyonun bozulmasının, ledin bazı sinyaller yaydığından dolayı olduğunu yazmışlar. ayrıca bu sinyallerin ABS beyninede zarar verebileceği yazılmış aracımda daha önce ABS arızasıyla çok uğraştım beyin vs. değişti, Böyle birşey olması mümkün mü ?

Osmaniye

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...