İçeriğe Yönlendir

Leon 2014-2018 Dsg

Onur Demirci

Recommended Posts

Gökhan Albayrak

İmkanım var, Manuel TSI almayı düşünüyorum hemde hanıma. Ben öyle çok naz çeken biri değilim. "Yok manuele al, yok P 'de yüke bırakma, yok bilmem ne... Bi de tapa gaz kalkma..." Olduu.

• Beğen 1
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
7 dakika önce, Celal Aydın yazdı:

10 yıl garantili diye biliyorum.
İyi niyet falan değil, tam garanti, birebir değişim.

Satış miktarı nedir acaba? Abd halkı dsg alıyor mu?

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Satış miktarı nedir acaba? Abd halkı dsg alıyor mu?

Hiçbir bilgim yok. Fakat ben olsam yine almam, o kadar ucuz yakıt ve araç fiyatları varken.
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

kapı içleri ve göğüs seslerinden trim sesleri geliyor

ayna katlama problemlerinden olduğu bahsediliyor

depolarında dalgakıran yok ve puntolardaki gibi çalkalanma sesi geliyor

farlarında da buğu problemleri görülüyor

bunlar genel anlamda kullanıcıların gördüğü problemler hocam. özellikle trim sesleri vw gurubunun aracı olmasına rağmen çok fazla deniyor. iç aydınlatma ışıkları da özellikle birkaç seri de pırpırlıyor deniyor. bence o paralara otomatik focus yada civic daha mantıklı.. benzinli olsaydı istediğiniz leon bence de öncelik olabilirdi..

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Onur Demirci
5 saat önce, Tayfun Aydın yazdı:

kapı içleri ve göğüs seslerinden trim sesleri geliyor

ayna katlama problemlerinden olduğu bahsediliyor

depolarında dalgakıran yok ve puntolardaki gibi çalkalanma sesi geliyor

farlarında da buğu problemleri görülüyor

bunlar genel anlamda kullanıcıların gördüğü problemler hocam. özellikle trim sesleri vw gurubunun aracı olmasına rağmen çok fazla deniyor. iç aydınlatma ışıkları da özellikle birkaç seri de pırpırlıyor deniyor. bence o paralara otomatik focus yada civic daha mantıklı.. benzinli olsaydı istediğiniz leon bence de öncelik olabilirdi..

Yorum Tesekkuler.Focusa yonelecegim yagli islak kavrama olarak geciyormus test etme sansimda oldu dizel otomatik focusu cok begendim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Yorum Tesekkuler.Focusa yonelecegim yagli islak kavrama olarak geciyormus test etme sansimda oldu dizel otomatik focusu cok begendim

En mantıklısı.
İkisini de sürünce zaten Focus diyeceksiniz.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
22 saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

İmkanım var, Manuel TSI almayı düşünüyorum hemde hanıma. Ben öyle çok naz çeken biri değilim. "Yok manuele al, yok P 'de yüke bırakma, yok bilmem ne... Bi de tapa gaz kalkma..." Olduu.

hocam büyük dizel ve tam otomatik candır. zart diye basarsın fırt diye gider.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Bir saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

hocam büyük dizel ve tam otomatik candır. zart diye basarsın fırt diye gider.

Lukur lukur içer :D

Büyük hacim benzinli atmosferik candır. Alican 'la ilgisi yok 😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Bildiğim kadarıyla 2014'ten sonra DSG arıza sorunu çözüldü ve eskisi kadar çıkmıyor. Bende 2014 Yeti DSG dizel kullanmıştım, çok keyifliydi açıkçası. Ama daha eski modellerin DSG'si için kumar oynamak olur.

DSG harici otomatik vites sadece Honda'da çok çok iyi bence, diğer markalar (BMW, Mercedes kullanmadım, bilmiyorum) arkasından dizilirler.

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
5 saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Ahh hocam ah. nerde o eski atmosferikler. o efsane motor sesleri.. turbo çıktı mertlik bozuldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
5 saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

11 12 litre dizelin lafımı olur basarak giderken.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Sıfır bir çok vw grubu araçta düz vites listede yok ille DSG almak zorundasın, bu da saçmalık.

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
16 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Sıfır bir çok vw grubu araçta düz vites listede yok ille DSG almak zorundasın, bu da saçmalık.

Doğru.  Dizel passat ta manuel artık yok. DSG ile almak zorundasın.

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Onur Demirci

Arkadaşlar Merhaba,2015 ve sonrasi dsg 1.6 tdi leon almak istiyorum ancak dsg sanzumandan korkuyorum kuru ve islak kavrama diye ikiye ayriliyor ve leonlardaki kuruymus sanirim kullanan arkadaslarin yorumlarini yardimlarini bekliyorum..120bin verip 2.el 60-70bin km bandinda bir dsg leon alsam onerirmisiniz yoksa focus 1.5 tdci alicam aklim cok karisik 😊

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Bende 2016 tiguan dsg var. Servise sorduğumda bu modellerden dsg sorunuyla araç gelmiyor dediler. Benim km düşük. Tecrübesi olan arkadaşlar aktaracaktır.

Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

1.6 tdi olanda kuru 7 vites Dsg, bulabilirseniz 2.0 tdi olanlarda yağlı 6 vites Dsg vardir. Ben bir önceki kasa 2012 model 1.6 tdi dsg aracımı 2 yıl kullanıp geçen ay sattım. Satma sebebim 175.000 km ye ulaşmış olmamdı. Vitesten yana sorun yaşamadım ama şehir içi sıkışık trafikte yarım saatten sonra titremeye başlıyordu. Şimdi benzinli civic aldım. Tam otomatik 5 vites. Daha memnunum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

önce yağlı 6 vardı, kuru 7 çıktı , yağlısı kötüydü dendi, sonra yine yağlı çıktı amanın kurusu fenaydı dendi şimdi yine mi kurusu var o zaman yağlısı kötü demek :)

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Adem Güler

Dsg de mekatronik arızası diye tabir edilen problem ile karşılaşılabilir 3500 4000 lira masrafı oluyor en az. Bende dsg baksam bu rakama hazır olur öyle bakarım sürpriz yaşanabiliyormuş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

O fiyatlara 308 eat 6 1.6 hdi da bakılabilir, tam otomatik + far çalınma riski de yok.

Sözüm meclisten dışarı asla bu forumu ve üyelerini baz almadan diğer forum yada yorumlara göre söylüyorum Dsg biraz vag düşmanlığına girdi artık ulaşılamayan ciğere mundar demek gibi, ancak tamamen sorunsuz da bir şanzıman değil bana göre. Ancak bütün üreticiler tam otomatik şanzımanlara geri dönüş yapıyorsa bir daha düşünürüm her çift kavramayı.

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

arıza yapar mı diye diken üzerin de araba kullanacağınıza hiç almayın daha iyi 76 bin km dsg polo kullandım bu ara da bi leon 2 de cupra hepsi dsg idi çok zevkli ve güzel şanzıman masraf çıkarsa da artık 3-4 bin e halloluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Arkadaşım 2013 yılında sıfır passat aldı 1.6 tdi. 4000 km de Trabzon'da Zigana dağının tepesinde iken dsg arızası verdi.Ramazan bayramı arefesi araç servise çeklidi 10 gün serviste yattı.Allahtan benim araça yer vardı eşi ve çocuklarını ben aldım ama gezi günümüz berbat oldu.

80.000 km sorun yaşamadan kullandı 3 ay önce mekatronik arızası verdi.Allahtan sürekli servis bakımlı iyi niyetten mekatronik değiştirildi servis fiyatı 12.000 tl civarı sadace işçilik alarak değiştirdiler.Ama servis bakımlı olmasa en az 4 5 bin tl ye dışarıda yaptırılır diye tahmin ediyorum.

Velhasıl dsg diyince bir ürperti oluyor bende :) Helede garanti yoksa.

Helede tatildeyim ve aracım bozuluyor yolda kalıyorum düşünmesi bile sinir bozuyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Bir önceki 0.9 benzinli stepway easy r aracım 15.000 de arıza verdi ve komple tamir gördü. Piyasadaki aynı araçların yarısında bu problem var. Ama hiç konuşulmuyor. Vosvos olunca sürekli gündemde. Diğer otomatikler evladiyelik sanki.:)) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...