İçeriğe Yönlendir

2011 Renault Kangoo Yakıt Tüketimi

Coşkun Basan

Recommended Posts

Coşkun Basan

Merhaba arkadaşlar 2011 model 105 hp 6 ileri Kangoo mun yakıt tüketimi ni paylaşıyorum sizce nasıl . Araçta soft yazılım var 130hp 300nm tork olacağı söylendi hissiyat var [emoji4] dayno yapılmadı . Yaklaşık 500 km nin ortalaması 5.4 lt ortalama hız 34.7 km/h aracın ağırlığı expression donanım ile 1490kg

422010afe1bdd42db4637e303178eb9e.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Masallah. Guzel deger ancak genelde cipli araclarda yol bilgisayari yaniltabiliyor. Depo ölcümü de yapmak lazim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

130 hp ise iyi değer. 90 hp dacia dokker ile 5.2 yapabiliyorum en iyi.

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
Masallah. Guzel deger ancak genelde cipli araclarda yol bilgisayari yaniltabiliyor. Depo ölcümü de yapmak lazim
Teşekkürler depo 65 lt doldurması biraz külfetli oluyor [emoji20] 100₺ mazot aldım ışık yanana kadar 250 km yol yaptım bu depo da Shell aldım bu 250 km oldu daha ışık yanmadi
130 hp ise iyi değer. 90 hp dacia dokker ile 5.2 yapabiliyorum en iyi.
6 . Vites yakıtta çok avantaj sağlıyor birde sabırlı kullanım ile daha da düşer son 40 km sinde gece E5 te kullandım onunda etkisi var yoksa 5.6 idi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
Yazılım olmasa daha düşük yakardı. 
Yazılım öncesi 5.0 yaptığımda oldu abi [emoji106]
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ozellikle renault grubu yazilim sonrasi yol bilgisayarinda dogru bilgiyi her zaman veremeyebiliyor. Tam depo dolumu sonrasi olcmek en dogrusu olacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
Ozellikle renault grubu yazilim sonrasi yol bilgisayarinda dogru bilgiyi her zaman veremeyebiliyor. Tam depo dolumu sonrasi olcmek en dogrusu olacaktır.
Kesinlikle en garanti depo ölçümü fakat şu anda 60lt×6.47=388₺ yakıt alır araç depo bitmek üzere
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
9 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Normalde 0.4 litre fazla okuyor mesafe çok uzun değil ise. Yazılım ile 1 litreyi aşıyor bu değer 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
Normalde 0.4 litre fazla okuyor mesafe çok uzun değil ise. Yazılım ile 1 litreyi aşıyor bu değer 
Bir depo ölçümünde 21.1 yazan tüketim depoda 21.2 olmuştu daha sonra hiç yol bilgisayarı ndaki lt tüketimi ne bakmadım
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

2017 model 90 hp kangoyla bir kaç kez uzun yol tüketim ölçümü yaptım ilk gözüme çarpan uzun yolda 5.vitesde 90-100km'de giderken motorun çevirdiği yüksek devir,90la giderkendevir saatinde eco modun tam son evresinde oluyor ibre, kesinlikle 6.vitesi hatta mümkünse 7-8 istiyor ki tüketimi azaltacak,eco mod açık 100km ile bodrum-izmir arası gittim 6 lt,90km ile gittim 4,8 lt'leri gördüm ama yol bitmedi...uzun yolda genelde 5-6 lt arası yakıyor daha aşşağılara inmesi için çok dikkatli kullanmak gerekiyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
2017 model 90 hp kangoyla bir kaç kez uzun yol tüketim ölçümü yaptım ilk gözüme çarpan uzun yolda 5.vitesde 90-100km'de giderken motorun çevirdiği yüksek devir,90la giderkendevir saatinde eco modun tam son evresinde oluyor ibre, kesinlikle 6.vitesi hatta mümkünse 7-8 istiyor ki tüketimi azaltacak,eco mod açık 100km ile bodrum-izmir arası gittim 6 lt,90km ile gittim 4,8 lt'leri gördüm ama yol bitmedi...uzun yolda genelde 5-6 lt arası yakıyor daha aşşağılara inmesi için çok dikkatli kullanmak gerekiyor
Kesinlikle 6 vites olmaz sa olmazı uzun yolda 6da 3000 devir 150km/h denk geliyor . 90 ile giderken 3 lü değerleri görüyorum ekranda . Araç yüksek olduğu için rüzgar direnci de fazla yüksek hızlarda yakıt tüketimi artıyor
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
17 dakika önce, Erdem Bozkurt yazdı:

Eco mod şehir içinde daha efektif. Amacı, gaz pedalındaki sürekli değişen gücü daha sakince motora iletebilmek. Uzun yolda sabit güç geldiği için çok da bir şey farketmiyor.

Benim duster ağır olduğu için eco mod faydadan çok zarar sağladı tüketimde mesela. Basıyorum pedala, gitmiyor alet. Daha çok basıyorum vs :D

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
5 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Eco mod şehir içinde daha efektif. Amacı, gaz pedalındaki sürekli değişen gücü daha sakince motora iletebilmek. Uzun yolda sabit güç geldiği için çok da bir şey farketmiyor.

Benim duster ağır olduğu için eco mod faydadan çok zarar sağladı tüketimde mesela. Basıyorum pedala, gitmiyor alet. Daha çok basıyorum vs :D

şehir içi kullanımda özellikle rampalarda sollamalarda eco mod sıkıntı kapatıyorum baya kasıyor motoru ama uzun yolda tüketime etkisini tam olarak denemedim,aklımda olsun denerim ne kadar sağlıklı rakam çıkar...kangoo çok rüzgar tutuyor,birde bu vites aralıkları beni hasta ediyor :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Yazilim sonrasi daha az yaktigindan demekki sapma miktari artiyor 😁

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

1.5 ton olması şaşırttı beni bizim kemikleri sayılır kasadan sonra :D

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
On 23.04.2019 at 18:28, Erdem Bozkurt yazdı:

özellikle rampalarda sollamalarda eco mod sıkıntı

Dip gaz yapıldığında eco mod devre dışı kalır bilginiz olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
Bir saat önce, Ersen Tapan yazdı:

Dip gaz yapıldığında eco mod devre dışı kalır bilginiz olsun. 

Güzel bilgi,ilk fırsatta deneyeceğim :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Coşkun Basan

Pompa ölçümü için kredi kartının tepesine çöktüm . Bakalım sonuç ne olacak [emoji41]9d16c9972ffa6589218adcd396a2f4fb.jpgc50612afb69bdf6f958fed0418f6c4de.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
Coşkun Basan yazdı:

Pompa ölçümü için kredi kartının tepesine çöktüm . Bakalım sonuç ne olacak emoji41.png9d16c9972ffa6589218adcd396a2f4fb.jpgc50612afb69bdf6f958fed0418f6c4de.jpg

Birkaç gün önce depo yarım iken doldurdum 250'ye yakın aldı,focustan sonra kangoonun deposu korkutuyor beni,o yüzden uzun yola çıkmıyorsam genelde az 100 tl alıyorum :D  bu hafta tekrar yakıt ölçme şansım oldu,full klima açık izmire gidip geldim,hız sabitleyici açık  duble yol 100km,otobanda 110km hızla sürüş yaptım ekranda 5,6lt gösterdi,ama aklıma gelmedi depoyu fulleyip tekrardan ölçüm yapmak,özetlersem bu cüsseye göre bu rakamlar gayet iyi diyorum,rakamları iyileştirme manasında %10-%20 aşşağılara çekilebilir belki klimasız ve 6 vitesli olsaydı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
Birkaç gün önce depo yarım iken doldurdum 250'ye yakın aldı,focustan sonra kangoonun deposu korkutuyor beni,o yüzden uzun yola çıkmıyorsam genelde az 100 tl alıyorum [emoji3]  bu hafta tekrar yakıt ölçme şansım oldu,full klima açık izmire gidip geldim,hız sabitleyici açık  duble yol 100km,otobanda 110km hızla sürüş yaptım ekranda 5,6lt gösterdi,ama aklıma gelmedi depoyu fulleyip tekrardan ölçüm yapmak,özetlersem bu cüsseye göre bu rakamlar gayet iyi diyorum,rakamları iyileştirme manasında %10-%20 aşşağılara çekilebilir belki klimasız ve 6 vitesli olsaydı
Benim aracım 6 ileri ve yazılım var . İstanbul Tuzla dan Erzurum a gittim klima açık 110 sabitti çoğu yerde . 5.1 gösterdi yol bilgisayarı Bende pompa hesabı yapmadım . Bu sefer pompa ölçümü ile yol bilgisayarı ni kiyaslayacagim yazılım ile hatalı ölçüm olabileceği söyleniyor kontrol edeceğim.
1490kg araç için bence çok az tüketimi
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Erdem Bozkurt
Coşkun Basan yazdı:

Memleket havası yaradı

70 km ile ne kadar yol yaptınız? ben 90la denedim yollar uzuyor bitmiyor :) 

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

70 km ile ne kadar yol yaptınız? ben 90la denedim yollar uzuyor bitmiyor [emoji4] 

40 km si köy yolları gerisi 40 km kadar da 110-- 70 arası . Fotoğraf çektiğim yerde radar var o sebeple 70 ile gitmek zorunda kalınıyor
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...