İçeriğe Yönlendir

Zorunlu Trafik Sigortasında Trafik Cezası Takibi Başlıyor

Selim Kaya

Recommended Posts

Erhan Doruk

Biz yine aynı parayı veririz. Cezası olandan fazlasını alırlar. Gelir yaratmak için üretimi teşvik etmek yerine vergiye yükleniyoruz . 

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
19 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Sabah bir tv programında vardı.. 

Kahveyi gerektiğinde içmeliymişiz. :)

Yola çıkarken, sınava girerken vs..  

ben iki tane küp şeker atıyorum ağzıma, gözler fişenk :)  (normalde şeker/tatlı tüketimim sıfırdır)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
On 24.04.2019 at 09:50, Mahmut Yurt yazdı:

Ruhsat sahibi farklı, sürücü farklı. Hatayı yapan sürücü cezayı ödeyen ruhsat sahibi, uygulamada çok sorunlar çıkacak.

Aslında olumlu sonuçları olacak güzel fakat eksik düşünülmüş  bir uygulama.  0 ceza puanı olan ruhsat sahipleri de indirim almalı, amaç can güvenliğini artırmak ve kazaları önlemek içinse teşvik de gereklidir.

Filo araçları için aynı şeyi ben de düşünmüştüm, sürücü suçu üstlenirse sigorta pirimi tahsilat farkını da ödemek zorunda alacaktır, yoksa sürücünün işsiz kalma riski oluşur. Araç sahibi sürücüden tahsilat yapmıyorsa  kaza riskini arttıran o sürücüye araç vermez vermeye devam eden sigorta pirimini fazla öder, adil çözüm budur.

Bu uygulama; 15 dakikada sıcak pizza siparişiniz evinizde  promosyonu yapan Dominos pizzanın yaptığı kazaların faturasının haksız biçimde benim cebimi delmesi engellenmiş olur.

On 24.04.2019 at 16:19, Çağlar Bayur yazdı:

çok iyi bir fikir, başarılı, bir de araç grubu kaza istatisitiğinde filo ile şahsi kullanım ayrılsa iyi olacak.

Mafya gibi diyorsun yani.. bu uygulama sigorta şirketlerinin ayağına sıkmaya benzer...😎 Aslında iyi fikir gibi duruyor, önce @Mehmet Göktürk ve @Mehmet Ozyurek bir danışsak.:learn::learn:

sigorta şirketleri poliçelerde ve ödemelerde  ticari ahlaka uymayan bir çok uygulama yapıyorlar bunun önüne geçecek olan bilinçli tüketicilerdir. Malum şahısın 3000 TL. kaskosu var sokakta ürkmüş bir kediye çarpmış anlaşmalı servis plastik tampona 20 Bin TL. fiyat çıkarıyor, araç sahibi  tramer kayıdına işlenmesin, kasko bedelim artmasın diye cebinden yaptırıyor, şimdi söylesem yeridir, bizde, mal gibi bakma diye bir deyim vardır, poliçeleri iyice incelemeden ne üdügü belirsiz şirketlere para verip kendimizi kandırmayalım.

Ekmeğim, aşım helal olsun yiyene içene, ama hakkım helal değil dost gibi görünüp kuyumu eşene.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sigorta şirketleri filo hasarlarını ayırabilse güzel olur ancak genel uygulama marka model bazında olduğu için filoda hasar almış pejo 301 in tarifesi yükselebiliyor.

Ha şu yapılıyor.
Şahıs adına olan pejo 2000 ise şirket adına olan 2500 çıkıyor zaten kaskoda

Yorum bağlantısı
Cihan Erdoğan

şahsi fikrim bu uygulamanın hiçbir caydırıcılığı olmayacağı.tek çözüm eğitim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
7 saat önce, Cihan Erdoğan yazdı:

şahsi fikrim bu uygulamanın hiçbir caydırıcılığı olmayacağı.tek çözüm eğitim

Amaç caydırmak değil zaten..  Sektöre bir katkı sağlamak :)  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...