İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Sağ Arka Direkten Gelen Gacır Gucur Ses

Baris Çakmak

Recommended Posts

Baris Çakmak

Arkadaşlar uzun süredir aracımın sağ arka direğin olduğu bölümden bildiğiniz gacırgucur ses geliyor sıcak asfalt ta sorun yok ama normal yolda giderken çok oluyor bu ses kaportacı ile baktığımızda bagaj kapısı tam oturmadığından olabilir dedi tam oturuyor ,arka kapıların kapı fitillerini değiştik yine kesilmedi bagaj içerinde ses yapabilecek hiçbirşey yok stpne yok tüp var sapasağlam kemer tokalarıda gözüken yerlerden sağlam ancak dinlediğimse sesi sağ arka direkten içten geldiğini farkettim ne olabilir acaba sinir bozucu bir durum ?

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Bagaj kilidinden olabilir.Bagaj kapağı takozlarına tam oturmuyor olabilir(bu benim eşimin clio aracında yaşadığımız bir sorundu servis ayar yaptı düzeldi)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

yettim :)  ses gıcık bir vicir vicir şeklinde ses ise, araç hafif yaylanınca yada kasis falan geçince gelen vik cik şeklinde ise hemen sağ arka tekerin ön kısmına yatıp alta bakıyorsunuz, el fren telinin dingilin üzerinden geçtiği yerde lastik bir takoz gibi birşey var, yuvarlak 3-4 cm. kadar birşey, halat bunun içinden geçer, o lastiği yağlayın iş tamam....

ayrıca ses farklı ise daha metalikse cırcır böcüğü gibi ötüyorsa ahanda çözümü,  yumrukla gitsin :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Konuyu aradım ama bulamadım kendi konumu😊😊 Ali abinin uygulamasını mutlaka yap çözülmezse sorun bagaj kapağının içine otur tornavida ile vidaları sök ve plastik aksamları sök metal klipler var orjinalinde sünger sarmış Ford fakat sürekli hareket ettiğinden yıpranıyor bende elektrik bandı sardım bir tur ve o şekilde oturttum daha sonra çok şükür ne ses var ne Seda. Bendeki ses bildiğin fare sesi gibi Sesdi.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
2 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Bu aralar kayiplardasin ondan bulamamissindir 😁

Valla sorma abi çok yoğun çalışma içerisindeyiz artık sabit gündüz gidiyorum giriş 8 ama çıkış belli değil. Gün gün girip bakmaya çalışıyorum ama cevaplama yok 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
9 saat önce, Arif Aykın yazdı:

Konuyu aradım ama bulamadım kendi konumu😊😊 Ali abinin uygulamasını mutlaka yap çözülmezse sorun bagaj kapağının içine otur tornavida ile vidaları sök ve plastik aksamları sök metal klipler var orjinalinde sünger sarmış Ford fakat sürekli hareket ettiğinden yıpranıyor bende elektrik bandı sardım bir tur ve o şekilde oturttum daha sonra çok şükür ne ses var ne Seda. Bendeki ses bildiğin fare sesi gibi Sesdi.

ben başka bir arabada o boşluklara direk kalın bir sünger alıp tam dolduracak şekilde kesip trimide üzerine taktım, yani trimin altını tamamen doldurudum sadece klipsleri değil, çok daha tok bir hal alıyor seste almıyor üstelik, tavsiye ederim :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Özalp

Ali abi fotoğrafla destekleme şansın var mı uygun bir zamanda :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
6 saat önce, Ahmet Özalp yazdı:

Ali abi fotoğrafla destekleme şansın var mı uygun bir zamanda :)

Araba evde, ben 700 km uzaktayım, döndüğümde ancak resim çekebilirim ne yazıkki...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...