İçeriğe Yönlendir

Gözde Oluşan Kanlı Çatlaklar

Fatih Ozen

Recommended Posts

Fatih Ozen

Forumdaşlar merhaba.

acaba gözde oluşan kılcal şekilde görünenler nedir? Malumatı olan var mı acaba?

— gözde kaşıntı,sanki kirpik içine girmiş gibi rahatsızlık veriyor ve ayrıca sanki yolculuğa yeni çıkmama rağmen sanki 3 , 5 saattir araç sürüyormuşcasına gözde yorgunluk oluyor.

şimdiden teşekkurler.

kkly58.jpg

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
(düzenlendi)

Bende de ara sıra oluyor ama genelde uykusuz kaldığımda oluyor. 

tarihinde Mahmut Yıldız tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

Mahmut bey tesekkur ederim.

Haklısınız onu belirtmemiştim şimdi düzenleme yaptım.

göz doktoruna gittiğimde bir şey olmadığına dair teşhis ve devamında sizinde şimdi rahatlıkla ecz. alabileceğiniz türden damla ve krem verildi.

acaba böyle sıkıntı çekipte sonrasında teşhis ve tedavi olanlardan malumat edinmek istiyorum.

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
34 dakika önce, Fatih Ozen yazdı:

acaba böyle sıkıntı çekipte sonrasında teşhis ve tedavi olanlardan malumat edinmek istiyorum.

Fatih bey eğer uykusuzluk alko gibi durumlar yok varsayarak eğer sigara içiyorsanız araç kullanırken bir süre kullanım örneğin 6 aydır bu şekilde bir kullanım var ise sigara da yapabilir. Önceden yapmıyordu şimdi yapıyor gibi olsa da sigara dumanı zamanla göze zarar veriyor. Ayrıca diğer etkilerini söylemiyorum bile. Bu saydıklarımızdan kaynaklanmayan bir durum var ise lütfen haftalık olarak ilk mesajınızda ki gibi fotoğralayın ve göz doktorunuza eski tarihliden yeni ye doğru gösterin. Daha net tanı koyabilecek ve tedavinizi planlayabilecektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Bu duruma değişik sebepler neden olabiliyor , hapşırmak uykusuzluk gözün bozulması ve buna bağlı olarak kaşınması gibi durumlarda olabiliyor , daha tıbbi bakmak gerekirse bi göz doktoruna gitmek en mantıklısı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ozen
33 dakika önce, Hacı Şenyurt yazdı:

Fatih bey eğer uykusuzluk alko gibi durumlar yok varsayarak eğer sigara içiyorsanız araç kullanırken bir süre kullanım örneğin 6 aydır bu şekilde bir kullanım var ise sigara da yapabilir. Önceden yapmıyordu şimdi yapıyor gibi olsa da sigara dumanı zamanla göze zarar veriyor. Ayrıca diğer etkilerini söylemiyorum bile. Bu saydıklarımızdan kaynaklanmayan bir durum var ise lütfen haftalık olarak ilk mesajınızda ki gibi fotoğralayın ve göz doktorunuza eski tarihliden yeni ye doğru gösterin. Daha net tanı koyabilecek ve tedavinizi planlayabilecektir.

Hacı bey tesekkur ederim.

dediğiniz kullanımlar zaten yok sigarada ayda bir paketi bulmuyor bile.

hocam mesela sabah denizliye gideceğim akşam uykumu gayet iyi almışım ,hiçbir ilaç almamışım, agrı sancı birşey yok yola çıkıyorum sol gözü başlıyorum ovalamaya...

ama dediğiniz tavsiyeyi tutacağım sağolsun.

21 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

Bu duruma değişik sebepler neden olabiliyor , hapşırmak uykusuzluk gözün bozulması ve buna bağlı olarak kaşınması gibi durumlarda olabiliyor , daha tıbbi bakmak gerekirse bi göz doktoruna gitmek en mantıklısı

Tesekkur ederim murat bey.

hani araçtan ses gelir ustaya gidersiniz ses kesilir, bizimki onun hesap.

en güzeli fotografla desteklemek.

araçların -+ sorunlarını buluyoruz forum sayesinde , araç sahiplerininde sorunlarını giderebiliriz demiştim..

😊😊

Yorum bağlantısı
Fatih Ozen
17 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

toz mevsimi de geldi, gökten yağıyor. etkendir

Çağlar abi ona dikkat ediyorum ama benzer durum yaşayan çıkar mı dedim ?

galiba sadece benlik bir durum herhalde.

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Göz bebeğini büyütüp damarlara bakıldı mı doktor tarafından?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

gözleriniz artık ışık ve dış etkenlere karşı hassaslaşmış bende bu yüzden göz numaram (0,50) düşük olmasına rağmen gözlük kullanıyorum ışık yansıtıcı özelliği olan. özellikle işim gereği sürekli bilgisayar başında olmam buna en büyük etken. sürekli bir kaşıntı ve kızarma bende oluyordu akşamları eve gidince artık gözlerim yaşlanıp sulanıyordu.  doktorumun tavsiyesi ile gözlük kullanmaya başladıktan sonra şikayetlerim azaldı. araç kullanırken gün ışığı ve özellikle ön camda oluşan yansıma etken oluyor gündüz güneşli havalarda güneş gözlüğü mutlaka kullanırım. hava kapalı veya gece ise de mutlaka normal normal yansıtma ışık kırma özelliği bulunan gözlüklerimi kullanıyorum. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Durna

Bende de böyle ara ara oluyordu. Doktor göz kuruluğu dedi ,suni göz yaşı damlası verdi . Olduğu zaman onu kullanıyorum , geçiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ozen
21 saat önce, Serkan Aktay yazdı:

Göz bebeğini büyütüp damarlara bakıldı mı doktor tarafından?

Bilmiyorum serkan bey ,

Makınada bakmıştı. 

5 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Göz tansiyonuna bakıldı mı?

Metin bey ayrıca sorayım birdahakine.

20 saat önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

gözleriniz artık ışık ve dış etkenlere karşı hassaslaşmış bende bu yüzden göz numaram (0,50) düşük olmasına rağmen gözlük kullanıyorum ışık yansıtıcı özelliği olan. özellikle işim gereği sürekli bilgisayar başında olmam buna en büyük etken. sürekli bir kaşıntı ve kızarma bende oluyordu akşamları eve gidince artık gözlerim yaşlanıp sulanıyordu.  doktorumun tavsiyesi ile gözlük kullanmaya başladıktan sonra şikayetlerim azaldı. araç kullanırken gün ışığı ve özellikle ön camda oluşan yansıma etken oluyor gündüz güneşli havalarda güneş gözlüğü mutlaka kullanırım. hava kapalı veya gece ise de mutlaka normal normal yansıtma ışık kırma özelliği bulunan gözlüklerimi kullanıyorum. 

Evet mehmet bey benim de 0.50 gözlüklerim var sadece gece yolculugunda kullanıyorum.

ama her zaman kullanmıyrum

19 saat önce, Emre Durna yazdı:

Bende de böyle ara ara oluyordu. Doktor göz kuruluğu dedi ,suni göz yaşı damlası verdi . Olduğu zaman onu kullanıyorum , geçiyor.

Evimde olmazsa olmazım bunlardır ama çokta tesir etmiyor artık emre bey.

en iyi en pahalı göz kremini alıyorum onunda kullanımı kısa oluyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...