İçeriğe Yönlendir

Leon - V Kayışında Çatlak

Oğulcan Akıncıoğlu

Recommended Posts

Oğulcan Akıncıoğlu

Merhaba,

Geçtiğimiz çarşamba 2018 model 18000 km’de seat leon araç aldım.Bugun bakınırken vkayışında çatlak gördüm.Bu çatlak için çok erken değilmi ?

Satttığım araç 55000 km’de idi herhangi bir çatlak vs yoktu.Sizce nasıl bir yol izlemeliyim.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Normal değil, garanti olduğu için direk yetkili servise gidip kayıt açtırın bence, değiştirsinler komple seti, vesileyle yenilenmiş olur.

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci
(düzenlendi)

bazi kayislarda olabiliyor bu tur catlaklar tahminimce servis garanti kapsaminda degistirmez burda degistirmiyorlar fren balatalari silecekler lastikler ama koparsa belirtilen km den once koptugu icin garantiden degistirirler 

tarihinde Mustafa Cerci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
3 dakika önce, Mustafa Cerci yazdı:

bazi kayislarda olabiliyor bu tur catlaklar tahminimce servis garanti kapsaminda degistirmez burda degistirmiyorlar fren balatalari silecekler lastikler ama koparsa belirtilen km den once koptugu icin garantiden degistirirler 

Kullanıma atılabilir tabi ama 18.000 km / 1 yıl çok erken bence, değiştirmeseler bile ilerisi için kayıt açtırırdım ben.

Onun dışında tek kayış zaten pahalı bir şey değil, dışarıda da kolayca değiştirilir.

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

e22e114d6710d91073502b31766e0de2.jpg

89351022226c4c7349cfaca66d40047a.jpg

Fotoğrafta net bir şekilde gözüküyor durumu.

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
Şu gördüğümüz çizgi mi ?

Evet abi
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
Çatlak değil de gergi rulmanından kaynaklanmış iz gibi görünüyor.

2. Fotoğrafta elimle ayırdım abi iz değil.
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
2 dakika önce, Oğulcan Akıncıoğlu yazdı:

2. Fotoğrafta elimle ayırdım abi iz değil.

İz değilde çatlaksa bu yaş ve km için normal değil. Benim araba 10 yaşını devirdi sanırım v kayışı orjinali.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Sanırım kayışta üretim hatası var.Garantiden değiştirilmesi lazım.Fotoları görene kadar ince kılcal çatlak sanmıştım.Ama burdaki sorun büyük yolda kopar ve anlamazsanız hararet yaptırırsınız araca dikatli olun.

Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Bence hiç zaman kaybetmeden servise götürün, normal değil. 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Bu çatlak değil yarık... Vakit kaybetmeden gidin bence de.

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Servise getirdim inceliyorlar aracı.

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Kasnağa taş sıkışmış ve kayışı kesmiş.Garanti dışı kaldı.Değişimi yapılıyor.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Geçmiş olsun. Çok şükür daha büyük bir zarar vermemiş.

Tek kayış mı değişiyor, gergi ve kasnaklarla birlikte mi değişiyor?

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
Geçmiş olsun. Çok şükür daha büyük bir zarar vermemiş.

Tek kayış mı değişiyor, gergi ve kasnaklarla birlikte mi değişiyor?

Teşekkürler, sadece kayış kasnakta vs bir sıkıntı yok kendimde gördüm atölyede.Çok küçük bir taş kasnağa sıkışıp kesmiş kayışı ,serviste ilk defa görüyormuş böyle bir durumu.
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
6 dakika önce, Oğulcan Akıncıoğlu yazdı:

Teşekkürler, sadece kayış kasnakta vs bir sıkıntı yok kendimde gördüm atölyede.Çok küçük bir taş kasnağa sıkışıp kesmiş kayışı ,serviste ilk defa görüyormuş böyle bir durumu.

Benim ön ızgaradan taş girip intercooler'ı delmişti, oluyor böyle şeyler. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Geçmiş olsun, bir kayış ile kurtarmış oldunuz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

gecmis olsun catlak degince aklima gelen bazi kayislarda olusan mikro catlaklar geldi bu sekilde boylamasina yarigi ilk defa gordum 

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

Kasnaga sıkıșan taș böyle kesmez, boydan boya, taş sadece yaralar kasnakta iç te kalır çünkü, benim degerlendirmem dıştan bir etki ile kesilmiş veya kayış dökümü hasarlı hatalı yapılmış yani imalat hatası çok muntazam bir iz çünkü

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Herkese teşekkürler 106 tl ile kurtarmış olduk çıkan kayışıda aldım epey çatlamış ,uzun yolda yaptım allaha şükür kopmadı yolda.

Kasnaga sıkıșan taș böyle kesmez, boydan boya taş sadece yaralar lastakta iç te kalır çünkü, benim degerlendirmem dıştan bir etki ile kesilmiş veya kayış dökümü hasarlı hatalı yapılmış yani imalat hatası çok muntazam bir iz çünkü

Serviste söylenen bu şekilde hatta taşı çıkarmadan beni çağırdılar gösterdiler ucu sivri bir taştı tam çiziğin altında kalan bölgedeydi.
Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin
Herkese teşekkürler 106 tl ile kurtarmış olduk çıkan kayışıda aldım epey çatlamış ,uzun yolda yaptım allaha şükür kopmadı yolda.

Serviste söylenen bu şekilde hatta taşı çıkarmadan beni çağırdılar gösterdiler ucu sivri bir taştı tam çiziğin altında kalan bölgedeydi.
Kayış markası belirgin ise fotolarını çekin ve onlara gönderin üretimlerini gözden geçirirler böylece.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...