İçeriğe Yönlendir

Ankara da Montaj İçin Atiker LPG Ustası

Mustafa Karahan

Recommended Posts

Mustafa Karahan

Merhabalar, 24 nisanda kendi adıma ait olan ilk aracımı aldım 😊 arabam 2015 benzinli focus. Benzin ile lpg arasında fiyat farkı malum. Bu yüzden elim biraz rahatlayınca lpg taktırmak istiyorum. Marka olarak kararımı verdim. Atiker olmalı. Daha önceden 2012 model focusa prins silverline taktırmıştım ama o zamanlar o kadar pahalı değildi. 2150 TL gibi bir fiyata mal olmuştu. Şimdiki kit fiyatları uçuk olunca bütçemi de aşınca atiker yeterli dedim. 

Neden atikerde karar kıldım, usta çok parça bol ve ucuz maliyetli, yerli üretim. Bir de forumda herkesin dile getirdiği marka değil usta önemli diye düşündüğüm için atiker olmalı dedim. 

Gel gelelim Ankara da montaj için atiker ustası bilmiyorum. Siz değerli arkadaşlarımın tavsiyesine ihtiyacım var. Hem usta önerinizi hemde atiker gold mu atiker grand mı tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim 😊

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
30 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

ikisi arasindaki fiyat farki ne kadar? 

Birde Obd ozelligi bahsettiginiz hangi kitte mevcut? 

100-200 TL arası fark var sanırım. Obd ikisinde de var dediler. Fark olarak enjektör farkı var. Birinde 4 lü takım halinde diğerinde ayrı ayrı 4 tane 

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz

şaşmazda quatro garage var. sahibi makina mühendisi. işçilik yaptıran herkes memnun. montaj sonrası lpg ayarınıda yolda afr cihazı ile yapıyor. ben lpg ayarını orda yaptırmıştım ve baya bi yaptıranda var. instagramdada sayfası var. takip edebilirsiniz

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
29 dakika önce, Yusuf Davaz yazdı:

şaşmazda quatro garage var. sahibi makina mühendisi. işçilik yaptıran herkes memnun. montaj sonrası lpg ayarınıda yolda afr cihazı ile yapıyor. ben lpg ayarını orda yaptırmıştım ve baya bi yaptıranda var. instagramdada sayfası var. takip edebilirsiniz

Teşekkür ederim bi bakarım şimdi 😊 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Enjektörler tek tek olursa eğer arızalandığında tek değişim daha uygun olur diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

metin hoca guzel konuya deginmis, degisim ve ariza durumunda tek olanlari ucuza mal edebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
3 saat önce, Yusuf Davaz yazdı:

bende oraya yaptırdım. hem montajı hem bakımı bekir yapıyor sahibi. dışarıdan pahalıdır, ama bir daha uğramazsınız.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Ostimde Ata Lpg var montajı yapan Mustafa usta var gerçekten çok ilgili, bilgili ve kalender bir ustadır. Kendim ve arkadaşın aracına orada montaj yaptırdım 2 araçta da en ufak sıkıntı yaşamadık tavsiye ederim memnun kalırsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
2 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Bir saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Mantıken öyle oluyor evet 😊 birde enjektör hız konusu var sanırım takım halinde olan daha hızlı tek olan ondan yavaş çalışıyor. Tabi pratikte ne kadar fark eder bilmiyorum. 

47 dakika önce, Serkan Aktay yazdı:

bende oraya yaptırdım. hem montajı hem bakımı bekir yapıyor sahibi. dışarıdan pahalıdır, ama bir daha uğramazsınız.

Bir tık pahalı olsun ama sıkıntısız olsun. Quatro garageı arayıp sormam lazım. 

18 dakika önce, Cemal Demirezen yazdı:

Atiker mi takttırdınız? Bir de ne kadar süre kullandınız araçların markası neydi? 

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
9 dakika önce, Talat Tekin yazdı:

gold üretim bitti. usta zorlar ise de taktırmayın grand serisi taktırın.

Gold enjektörü tek olan mıydı 

Yorum bağlantısı
Talat Tekin
grandda tekli saf italyan hızlı romano enjektör var. gold kitte enjektör sıkıntısı yaşandı kısa sürede üretim bitti. goldda galiba yerli enjektör kullandılar emin değilim ama dediğimi yapın. grand üstün bir kittir. atiker dünyada sayılı lpg markalarındandır ülkemizin şansıdır
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
14 dakika önce, Talat Tekin yazdı:
29 dakika önce, Mustafa Karaca yazdı:

grandda tekli saf italyan hızlı romano enjektör var. gold kitte enjektör sıkıntısı yaşandı kısa sürede üretim bitti. goldda galiba yerli enjektör kullandılar emin değilim ama dediğimi yapın. grand üstün bir kittir. atiker dünyada sayılı lpg markalarındandır ülkemizin şansıdır

Bi bakalım ustalar hangi kite ne fiyat veriyor. 

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen
54 dakika önce, Mustafa Karaca yazdı:

Mantıken öyle oluyor evet 😊 birde enjektör hız konusu var sanırım takım halinde olan daha hızlı tek olan ondan yavaş çalışıyor. Tabi pratikte ne kadar fark eder bilmiyorum. 

Bir tık pahalı olsun ama sıkıntısız olsun. Quatro garageı arayıp sormam lazım. 

Atiker mi takttırdınız? Bir de ne kadar süre kullandınız araçların markası neydi? 

Atiker gold taktırdık ikimizde.Benim araç mondeo mk2, arkadaşınki meriva ben 3 yıldır arkadaş 2 yıldır kullanıyor bir defa bile sorun yaşamadık ikimizde. Gidip konuşsanız paragöz biri olmadığını anlarsınız eski farklı formlardan bulmuştum bende o zaman iş yerinin ismi farklıydı koçop Mustafa diye bilinirdi ben tavsiye ederim memnun kalırsınız.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
13 dakika önce, Cemal Demirezen yazdı:

Uzun zamandır da kullanmışsınız, bi ararım ya da uğrarım.ne diyecek ne tavsiye edecek fiyatları nedir. Teşekkür ederim cevabınız için. 

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen
6 dakika önce, Mustafa Karaca yazdı:

Uzun zamandır da kullanmışsınız, bi ararım ya da uğrarım.ne diyecek ne tavsiye edecek fiyatları nedir. Teşekkür ederim cevabınız için. 

Rica ederim. Yanına uğrayım daha iyi anlarsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kadir Pulat

Ben burda kitler ile ilgili bi yorum yapmak istiyorum

Yaklaşık on gün önce aracıma atıker grand kit taktırmak için gittim usta ile grand ve gold kit arasındaki ne gibi bir fark ve kullanım ömrü olarak hangisinin daha iyi olduğu konusunu konuştuğumuzda

Her ikisinin yazılımının ve malzemesin aynı olduğunu sadece enjektör olarak grand kite takılan enjektörlerin patent alınarak Türkiyede üretilen bir enjektör olduğu tek tek olarak takıldığı goldun ise italyan üretim olarak getirilen bir enjektör olduğunu dörtlü olarak takıldığını ayrıca arıza halinde tek olarakta değişebileceğini söyledi arasında 100 tl gibi bir fark var ben daha öncede gold taktırmıştım bir sorun yaşamadığım için gold olarak karar verip taktırdım

ayrıca brc ve atiker yetkili bayii bunu paylaşıp araca işlemi yapan yer

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
6 saat önce, Kadir Pulat yazdı:

Ben burda kitler ile ilgili bi yorum yapmak istiyorum

Yaklaşık on gün önce aracıma atıker grand kit taktırmak için gittim usta ile grand ve gold kit arasındaki ne gibi bir fark ve kullanım ömrü olarak hangisinin daha iyi olduğu konusunu konuştuğumuzda

Her ikisinin yazılımının ve malzemesin aynı olduğunu sadece enjektör olarak grand kite takılan enjektörlerin patent alınarak Türkiyede üretilen bir enjektör olduğu tek tek olarak takıldığı goldun ise italyan üretim olarak getirilen bir enjektör olduğunu dörtlü olarak takıldığını ayrıca arıza halinde tek olarakta değişebileceğini söyledi arasında 100 tl gibi bir fark var ben daha öncede gold taktırmıştım bir sorun yaşamadığım için gold olarak karar verip taktırdım

ayrıca brc ve atiker yetkili bayii bunu paylaşıp araca işlemi yapan yer

Ankarada mı takıldı yoksa başka yerde mi taktırdınız? Bir sıkıntı yaşadınız mı kaç bin km oldu? 

Yorum bağlantısı
Kadir Pulat
Ankarada mı takıldı yoksa başka yerde mi taktırdınız? Bir sıkıntı yaşadınız mı kaç bin km oldu? 
Sakarya da taktırdım daha 300 km yaptım bi öncekinde 40000 km yaptık sorun yaşamadık ben kit bazında yorumda bulundum
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

Gold üretimi bitti diyen forum arkadaşlarımız vardı. 40 bin km yi de gold da mı yaptınız? 

1 saat önce, Kadir Pulat yazdı:
4 saat önce, Mustafa Karaca yazdı:

Sakarya da taktırdım daha 300 km yaptım bi öncekinde 40000 km yaptık sorun yaşamadık ben kit bazında yorumda bulundum

Yorum bağlantısı
Kadir Pulat
Gold üretimi bitti diyen forum arkadaşlarımız vardı. 40 bin km yi de gold da mı yaptınız? 

Onunla İlgili banada aynı şeyi söylediler ancak usta böyle birşey olmadığını söyledi ki grand kit aynı ürün diyor sadece enjektör farkı var oda biri İtalyan biri yerli uretim merdiven altı bir işyeri de değil hani aynen golf kit ile 40000 km de sorun yaşamamıştım
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
28 dakika önce, Kadir Pulat yazdı:
Bir saat önce, Mustafa Karaca yazdı:

Onunla İlgili banada aynı şeyi söylediler ancak usta böyle birşey olmadığını söyledi ki grand kit aynı ürün diyor sadece enjektör farkı var oda biri İtalyan biri yerli uretim merdiven altı bir işyeri de değil hani aynen golf kit ile 40000 km de sorun yaşamamıştım

Cevabınız için teşekkür ederim. Bende ustaya götürdüğüm zaman bakalım hangi kiti önerecek. 

Yorum bağlantısı
Kadir Pulat
Cevabınız için teşekkür ederim. Bende ustaya götürdüğüm zaman bakalım hangi kiti önerecek. 
Hayırlısı diyelim o zaman
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...