İçeriğe Yönlendir

Passat 2010 B6 1.4Tsi Dsg Hangi Yağ

Aykut Korkmaz

Recommended Posts

Selim Bilgin
17 dakika önce, Murat Atagenç yazdı:

Bu da olur. Uygundur.

7 dakika önce, Nihat Palolu yazdı:

Bu TSI'lar ilk geldiğinde 0w30 kullandı yetkili servisler, ciddi yağ yakma vs. sorunları olunca 5w30'a döndüler. Halen kullanan olduğunu bilmiyordum.

Ancak 160-170-180'lik tsi'lar çok yüksek basınç ve sıcaklıkta çalışıyor, ben 0w40'ın daha iyi olduğunu tecrübe ettim, 60.000 km'lik serüvende.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
23 dakika önce, Murat Atagenç yazdı:

problem yok yag yakıyor diye tsi motorlara zamanında kalın yag koyanlar olmus motor yıyenler olmus 1.4 tsi jettam vardı 2013 model daha önce oradan bılıyorum 10 bın km de 800 grm eksık cıkmısdı 3.5 kılo yag alıyordu servısı aradım dedım yag yakıyor kıtapcıgı acın bakın dedıler yag degısımınden degısıme yag eksılebılır yazıyordu kıtapcıkda :)) ustune turbo arızası verınce pinpirıklenip yolda da 1.6 polo nun bırı selektörü cakıp yanımdan ok gıbı gıdınce ben bunu satarım deyip satmısdım :)) 18800 km de benden alanlar sorunsuz kullandı ustune lpg takmıslar :)) 

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
5 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

Bu TSI'lar ilk geldiğinde 0w30 kullandı yetkili servisler, ciddi yağ yakma vs. sorunları olunca 5w30'a döndüler. Halen kullanan olduğunu bilmiyordum.

Ancak 160-170-180'lik tsi'lar çok yüksek basınç ve sıcaklıkta çalışıyor, ben 0w40'ın daha iyi olduğunu tecrübe ettim, 60.000 km'lik serüvende.

Arabayı aldıktan sonra 2 kez bakıma girdi ikisinde de aynı yağı kullandılar. Yağ çubuğu veya hafızam beni yanıltmıyorsa eksiltme yapmıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

122’liklerde yağ eksiltme pek olmuyor, kullanımdan kullanıma değişiyor.

5W30 ideal aslında. Servislere sonradan dank etti.

5W40 ciddi yaz sıcaklarında daha etkin bizim buralarda.

0W30-0W40 dediğin gibi Sivas-Erzurum gibi yerlerde kullanılmalı.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
25 dakika önce, Erkan Işık yazdı:

problem yok yag yakıyor diye tsi motorlara zamanında kalın yag koyanlar olmus motor yıyenler olmus 1.4 tsi jettam vardı 2013 model daha önce oradan bılıyorum 10 bın km de 800 grm eksık cıkmısdı 3.5 kılo yag alıyordu servısı aradım dedım yag yakıyor kıtapcıgı acın bakın dedıler yag degısımınden degısıme yag eksılebılır yazıyordu kıtapcıkda :)) ustune turbo arızası verınce pinpirıklenip yolda da 1.6 polo nun bırı selektörü cakıp yanımdan ok gıbı gıdınce ben bunu satarım deyip satmısdım :)) 18800 km de benden alanlar sorunsuz kullandı ustune lpg takmıslar :)) 

Arkadaşımın aracı, 2014 1.2 tsi polo.

Son bakımdan öncesine kadar hep yetkili serviste yapıldı bakımları. Son bakımını ben bosch serviste yaptırdım geçen sene, linkteki yağı koyduk. Çıkan yağda eksilme yoktu.

25bin km 4. bakımdı.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)
52 dakika önce, Nihat Palolu yazdı:

Arabayı aldıktan sonra 2 kez bakıma girdi ikisinde de aynı yağı kullandılar. Yağ çubuğu veya hafızam beni yanıltmıyorsa eksiltme yapmıyor.

Bende ışık yanmısdı  benzınlige cekıp tamamlamısdım  1.4 tsi kitapcıgı varsa kitapcıkda yazıyor yag eksiltir diye 

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Ben kendi aracıma ilk olarak 0/40 koydum sonra beğenmedim 5w/30 VSA koydum.

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Ben kendi aracıma ilk olarak 0/40 koydum sonra beğenmedim 5w/30 VSA koydum.

VSA eksiltmez. VW özel servisindeki ustam övüyordu eksiltmediğine dair.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
2 saat önce, Erkan Işık yazdı:

Bende ışık yanmısdı  benzınlige cekıp tamamlamısdım  1.4 tsi kitapcıgı varsa kitapcıkda yazıyor yag eksiltir diye 

atmosferik motor gibi sıkıştıra sıkıştıra bağırta bağırta kullanılıyorsa eksiltir normaldir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
3 saat önce, Erkan Işık yazdı:

Kitapçık var, tamamını da okumuştum ama yağ eksiltme ile ilgili bir şey hatırlamıyorum. Bir daha okuyayım.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)
15 saat önce, Nihat Palolu yazdı:

Kitapçık var, tamamını da okumuştum ama yağ eksiltme ile ilgili bir şey hatırlamıyorum. Bir daha okuyayım.

1.4 tsi 122 ps 2013 jetta idi sricco belki farklı motor olabılır  motor kocu cax ile baslayan idi

15 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

atmosferik motor gibi sıkıştıra sıkıştıra bağırta bağırta kullanılıyorsa eksiltir normaldir.

Bagırta bagırta degil mehmet hocam ama cıkdımmı yolun durumuna göre basardım limitler cercevesınde 

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...